50
За два місяці столичний ліцей так і не було відновлено
Директорка Департаменту освіти та науки КМДА Олена Фіданян 2 вересня похвалилася у Фейсбук радісною новиною: “Ми розпочали. Розбиті вікна в одній зі шкіл не завадили розпочати уроки. Залишки скла було прибрано до початку першого уроку. Кухар шкільної їдальні встигла приготувати шкільний обід. Розказала, що якраз була на пероні метро, коли у залі шкільної їдальні вибуховою хвилею розтрощило скло… Дорослі усе встигли, щоб діти нічого не помітили, щоб діти, їхні батьки та рідні були щасливими”.
До свого допису Фіданян додала декілька світлин, на яких зображено щасливих школярів. Але про яку конкретну школу йдеться – ані слова, ані натяку навіть на район. Адресу заховано за типовою фразою – “в одній зі шкіл”. У якій? Здогадайтеся самі, мовляв. Чи то на Борщагівці, чи то на Солом’янці, чи то на Троєщині… Хтозна. Навіщо ця утаємниченість? Може, директорці департаменту варто було б розповісти, в скількох школах, де саме і чому ще не зроблено ремонти до 1 вересня?
Якщо Олені Фіданян не дуже хочеться піднімати цю гостру тему, то ми їй допоможемо у цьому. Але спочатку нагадаємо, як зустрів День знань Київський міський голова Віталій Кличко. Він відвідав ліцей № 34 імені Віктора Максименка в Подільському районі, де навчаються понад 1 600 дітей. Поспілкувався з учнями і вчителями та привітав їх з початком нового навчального року. Про це мер також радісно повідомив у своєму Telegram-каналі.
Розповів, що 18 березня 2022 року будівля ліцею постраждала від ворожого обстрілу. Заклад відновили того ж року. Мер також додав, що “внаслідок ракетної атаки перед початком нового навчального року в столиці пошкоджені вікна у двох школах – у Шевченківському та Святошинському районах. Комунальники оперативно ліквідовують пошкодження. Навчальний процес у цих школах теж розпочався”.
Раніше, у серпні, Кличко стверджував, що окрім будівництва і облаштування укриттів, важливим для столичної влади є також відновлення пошкоджених ворожими атаками закладів освіти. Від початку повномасштабної війни в Києві були пошкоджені 55 садочків, 81 школа, 2 позашкільних заклади освіти, 6 закладів профтехосвіти, 4 коледжі та вищий навчальний заклад. Із них тільки в минулому навчальному році – 54 заклади. Загалом уже відновили 109 об’єктів (тобто 73%). Тривають роботи ще на 40 об’єктах.
Запам’ятаймо цю фразу мера: “Важливим для столичної влади є відновлення пошкоджених ворожими атаками закладів освіти”.
Хотілося б, щоб Віталій Кличко разом з директоркою Департаменту освіти та науки КМДА Оленою Фіданян завітали до 101-го ліцею на Лук’янівці, зокрема на вулиці Коперника, 8.
Але вони сюди не приїдуть. Бо може стати соромно. І тоді фраза про “важливість для столичної влади відновлення пошкоджених ворожими атаками закладів освіти” розсипається в прах.
8 липня цього року вибуховою хвилею від російської ракети було пошкоджено приміщення ліцею: вікна, стелю, коридори. До початку навчального року залишалося два місяці. За цей час приміщення ліцею так і не було відновлено. Однак учні все одно пішли на уроки.
Редакція Kaштан NEWS направила інформаційний запит до КМДА, в якому просила повідомити, коли конкретно буде відремонтовано приміщення ліцею, що зроблено на сьогодні, в яку суму обійдуться відновлювальні роботи.
Начальниця управління освіти Шевченкіської РДА Євгенія Ярова повідомила, що “вибуховою хвилею були пошкоджені коридори та кабінети на першому, третьому та четвертому поверхах будівлі ліцею. Сьогодні було виконано низку ремонтних робіт з усунення аварійних наслідків пошкоджень, а саме проведено демонтаж підвісної стелі у коридорах, відновлено підвісну стелю в кабінеті інформатики та медичному кабінеті, а також у коридорі біля їдальні, пошкоджені віконні двірні отвори тимчасово закриті плівкою та фанерою”.
У відповіді також йдеться про те, що приміщення, де буде ремонт, не задіюватимуть під час освітнього процессу. Орієнтовна кошторисна вартість ремонтних робіт – мільйон 200 тисяч гривень. Ремонтні роботи будуть проводитися за рахунок місцевого бюджету, зазначає Євгенія Ярова.
Нам повідомляють також, коли ж буде відремонтовано ліцей. Виявляється, це станеться “у 2024 році після проведення відповідних процедур закупівлі згідно особливостей закупівель до Закону України “Про публічні закупівлі” (цитуємо дослівно).
Ми розуміємо, що є певні особливості тендерних процедур. Але ж частину робіт вже було виконано. І навіть особливості тендерів не стали на заваді. Тепер же затягування ремонту “списують” на умови публічних закупівель. А може, варто ставити питання руба – чи не розписуються чиновники у власній повільності, безініціативності, “сплячці”? Невже їм не соромно, що в центрі столиці діти пішли до ліцею, вікна у якому затулені фанерою і плівкою?
Це ж як треба “дбати” про освітній процес, щоб мовчки спостерігати за усім цим і оперативно не зняти гарячу проблему з порядку денного! Диво дивне: на транспортні розв’язки у міському бюджеті є мільярди гривень, а на віконне скло в школах немає.
Тепер зрозуміло, чому очільниця Департаменту освіти та науки КМДА Олена Фіданян оперує загальною фразою: “Одна із шкіл…”.
Між іншим, у 101-му ліцеї нам розповідали, що напередодні 1 вересня сюди приїздив робітник, який зняв розміри розбитого віконного скла. Уявляєте – напередодні 1 вересня! Після пошкодження будівлі минуло два місяці. А мер “Кличко все повторює: “Комунальники оперативно ліквідовують пошкодження”. Надзвичайна “оперативність”.
Комусь – фанера, а комусь – мільярди з бюджету.
Богдан ТУР
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.