99
З якими персональними здобутками на доручених ділянках роботи завершували минулий рік керівники міста і як розпочали 2025-й: про що пишуть на офіційному сайті КМДА та чим хваляться в соцмережах, що найголовніше для них
Ми проаналізували дані з відкритих джерел.
Отже, що було відомо міській громаді під завісу минулого року про заступників голови КМДА?
У грудні 2024-го на Фейсбук-сторінці першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника розміщено усього чотири (!) дописи, один із яких – привітання з Різдвом. Не густо. Зокрема, 5 грудня Микола Юрійович повідомив, що «у столиці запрацювали офіційні ялинкові ярмарки» – мабуть, це дуже актуально для першого заступника голови КМДА, який є куратором найважливіших сфер міського господарства.
А ще Поворозник 4 грудня «відкрив засідання ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «PROКИЇВ», де молоді лідери, науковці та студенти представляли власні проєкти».
Що ж, особисто відкривати різні заходи – традиційний стиль діяльності міських управлінців. Як же без начальників подібні події? І про це неодмінно треба швидко розказати усім. Це ж не інспектувати погані дороги, жеки, пошкоджені будинки…
Начальників – до президії!
23 жовтня Микола Поворозник разом зі своїм колегою Валентином Мондриївським взяли участь у позачерговій XIII Конференції Об’єднання профспілок, організацій профспілок у місті «Київська міська рада профспілок».
«Адже соціальний діалог між КМДА та міськрадою профспілок, подальша комунікація під час вирішення економічних і соціальних питань розвитку столиці на користь територіальної громади Києва дуже важлива», – стверджують посадовці КМДА.
Невже на заході потрібна була присутність аж двох заступників Кличка?
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв 11 грудня повідомив киян: у межах програм співфінансування та надання лояльних кредитів і позик у багатоквартирних будинках вже реалізували понад 2,5 тис. проєктів. Йдеться про десятки видів робіт, які обирають самі мешканці. Виконання цих робіт дає можливість будівлям ставати енергостійкими в умовах відключень електроенергії, менше споживати енергоресурси та провести критично необхідні капітальні ремонти. За його словами, в межах Конкурсу “70/30%” з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках, в яких створені об’єднання співвласників багатоповерхівок, а також у кооперативних будинках реалізовано понад 900 енергоефективних проєктів.
У новині є й інші цифри про досягнення в цій сфері. Але хотілося б дізнатися, що не зроблено, не виконано, скільки будинків ще чекають на допомогу. А цього якраз і немає.
В місті продовжує розквітати рапортоманія.
Загалом, аналізуючи соцмережі, керівні управлінці міста багато піаряться про персональну участь у нарадах, міжнародних зустрічах, рапортують про успіхи, звітують справними цифрами, подають фотозвіти…
Самокритика? Забудьте!
На жаль, у тотальній рапортоманії немає жодної самокритики, глибокого та критичного аналізу серйозних проблем у міському господарстві Києва.
Наприклад, 7 грудня на вулиці Патріарха Мстислава Скрипника, що в Соломʼянському районі, сталося пошкодження водогону – утворилося провалля на проїзній частині. Рух було повністю перекрито поруч із місцем, де сталася аварія, повідомляв «Київводоканал». Зафіксовано пошкодження водопровідної магістралі діаметром 300 мм. Без водопостачання залишилися чотири житлові будинки. Може, до мешканців цих будинків завітали Микола Поворозник чи Петро Пантелеєв? Про це не йдеться…
16 грудня заступник голови КМДА Валентин Мондриївський також потішив громаду райдужними планами. За його словами, «створення сприятливих умов для ветеранського бізнесу дозволить покращити бізнес-клімат регіону, підвищити податкові надходження та створити нові робочі місця». Про це він заявив під час форуму «Взаємодія бізнесу та влади», який відбувся в КМДА.
«Ми прагнемо створити всі умови, щоб ветерани, які захищали нашу країну, могли знайти нове призначення в мирному житті. Завдання влади – не просто декларувати підтримку, а забезпечити реальні механізми, які сприятимуть їхній самореалізації та інтеграції у суспільство», – пафосно зазначив Мондриївський.
Шановні, ви тільки сьогодні «прагнете створити всі умови» для ветеранів? Та їх уже давно треба було створити!
Ще факт про здобутки від Валенина Мондриївського. Він стверджує, що торік у столиці демонтували 26 тисяч незаконних рекламних конструкцій. І що «проводилася активна робота з упорядкування зовнішньої реклами та вивісок й усунення порушень щодо їх розміщення». Посадовець виступає як «ретранслятор» звітності, сипле цифру за цифрою. Серед звуків фанфар чути й похвалу меру.
«Завдяки системній роботі команди мера Київ продовжує розвиватися, зберігаючи баланс між комфортом містян та інтересами бізнесу. Ефективне управління рекламною сферою дає не лише фінансову підтримку бюджету, а й робить міський простір більш привабливим і впорядкованим», – намащує медом свою інформаційну доріжку Мондриївський.
Дописувач Фейсбуку Леонід Войтенко коментує:
«Цікаво, а яка частина з доходів від реклами на транспорті – саме з реклами в метро? Наліпки на скляних поверхнях (вікна та двері вагонів та вестибюлів) і надалі будуть покращувати «комфорт» містян?».
Начальниця Управління з питань реклами КМДА Оксана Поліщук пояснила дописувачу через Фейсбук:
«Надходження від реклами на транспорті в загальній структурі – це близько 30%. Станом на сьогодні триває процес напрацювання Правил розміщення реклами на транспорті (стандарти, вимоги, типи конструкцій і умови розміщення), і в 2025 році документ буде опубліковано в рамках проходження регуляторної процедури та винесено на розгляд міської ради. Питання закриття, в тому числі і скляних поверхонь, буде чітко регламентовано, щоб забезпечити комфорт мешканців та гостей міста при користуванні комунальним транспортом».
Що ми чуємо? «Триває процес…», «буде чітко регламентовано…». А чому до цього часу не зроблено? Подібні пояснення зазвичай не лунають із уст управлінців.
«Старт», «Спартак» та грандіозні плани
9 грудня Валенин Мондриївський заявив, що стадіон «Спартак» отримує новий шанс – його навчально-спортивну базу нарешті передано до комунальної власності Києва.
«Тепер перед нами стоїть завдання комплексного відновлення цього об’єкта, який має стати справжньою перлиною Подолу. База за роки простою зазнала значних втрат, але ми докладемо максимум зусиль, щоб повернути на стадіон глядачів, відновити інфраструктуру та створити сучасний спортивний простір, доступний для кожного. Разом із командою мера продовжуємо працювати, щоб «Спартак» став прикладом якісної та доступної спортивної інфраструктури столиці».
Від цих слів віє надзвичайним оптимізмом. Може, Мондриївському варто притишити звуки фанфар. Бо вже щось подібне лунало із уст мера на легендарному стадіоні «Старт». Ще 15 червня 2017 року під час виїзної наради з главами районів щодо об’єктів реконструкції в столиці Кличко «дав завдання завершити всі юридичні питання, які стосуються повернення стадіону «Старт» у власність міста, розробити проєкт його реконструкції та здійснити всі роботи, щоб відкрити оновлений стадіон уже до кінця весни 2018-го року.
«Уже наступного року (2018-го, – ред.) ми проведемо реконструкцію стадіону «Старт», і я дав завдання завершити її до кінця весни 2018-го. Переконаний, що після завершення робіт цей стадіон перетвориться на один із провідних центрів столиці для занять спортом», – сказав мер столиці в 2017 році.
На прикладі «Старту» добре видно, як виконуються вказівки мера і як із року в рік переноситься реконструкція стадіону. Нині арена в руїнах.
Як же без рапортоманії «Київавтодору»
Не відстає від хору рапортоманців і генеральний директор комунальної корпорації «Київавтодор» Олександр Федоренко. Звітує, що в
«2024 році під час реконструкції, капітального та поточного ремонту вулично-дорожньої мережі Києва дорожники виконали пониження бортового каменю на 743 пішохідних переходах, побудували або реконструювали 18 пандусів, відремонтували майже 81 тисячу квадратних метрів тротуарів, уклали майже 50 тисяч квадратних метрів покриття тротуару з безфаскового ФЕМу».
Пане Федоренко, а яка протяжність поганих доріг у столиці? Чому навіть історична частина міста в ямах? А відповідей нема. Зате знову ріжуть слух нафталінові фрази про «перевищення»:
«У 2025 році «Київавтодор» спільно з районними шляхово-експлуатаційними підприємствами планує перевищити цьогорічні (2024 року, – ред.) показники заходів з облаштування безбар’єрного простору».
Обвалена стеля театру й солодкі звіти
Заступник голови КМДА Ганна Старостенко також публічно розповідала про свою роботу. Зокрема, 13 грудня поінформувала про рішення щодо декомунізації. Тему продовжив директор Департаменту територіального контролю Михайло Буділов. За його словами, вже прибрано майже половину пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та срср. Але цей процес уповільнює відсутність достовірної інформації про балансоутримувачів, каже Буділов.
Невже недостатньо повноважень, щоб отримати цю «достовірну» інформацію?
Ганна Старостенко з приємністю повідомляє, що в столиці триває прийом заявок на мистецьку премію «Київ». Сума грошової винагороди для переможців зросла вдвічі й становить 50 000 грн.
«У Києві багато талановитих режисерів, письменників, художників, а також тих, хто створює перформанси високого рівня. Їм необхідна підтримка, і міська влада всебічно сприяє розвитку столичного мистецтва», – зазначає Ганна Старостенко.
Оплески! Чуємо лише про успіхи. А те, що низка комунальних театральних колективів упродовж років не мають власної сцени для вистав – не для широкого розголосу. Як і те, що Київська мала опера роками не має змоги створити власну трупу – нема фінансування. В історичній будівлі опери вже третій рік обвалена стеля у вестибюлі. Це хвилює пані Старостенко?
Вдарили штрафами по водіях
«Солодко» звітує й Департамент територіального контролю Києва:
«Понад 230 000 водіїв було оштрафовано у 2024 році за порушення правил паркування».
Овва! Хіба ми не знаємо, як «працюють» евакуатори? Як фірмочки, що створили «евакуаторний» бізнес з волі міської влади, заробляють шалені прибутки. Є головне запитання: чому в місті бракує паркувальних майданчиків? Чому влада не будує перехоплювальні паркінги на околицях? Коли щезне незручна система оплати паркування авто? Хто з керманичів міста ризикне публічно говорити на цю незручну тему?
Чиновники й вуличний окріп
А тепер розповімо про старт 2025-го «у виконанні» міських керівників.
Виявляється, деякі заступники голови КМДА кудись щезли з інформаційного поля в першій половині січня 2025-го. Наприклад, на сайті КМДА немає жодної новини про діяльність першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, заступника голови КМДА Петра Оленича, заступника голови КМДА Петра Пантелеєва. Вони у післяноворічній відпустці?
Утім, судячи з єдиного допису на Фейсбук-сторінці Миколи Поворозника у січні (9 січня), то він не перебуває у відпустці. Микола Юрійович написав про те, що в Києві з 1 січня запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування людини. Це добре, але ж Поворозник, наголосимо, відповідає за дуже важливі галузі міського господарства. І від нього – жодної інформації. Як і від Петра Пантелеєва, який є куратором жкг.
Тим часом 9 січня на перетині вулиць Жилянської та Симона Петлюри прорвало тепломережу, вулиці залило окропом. Теплопостачання тимчасово було відключено в понад 230 будинках.
Дитячі подарунки на фоні Кличка
Запримітили ми, аналізуючи соцмережі, й таку делікатну тему, як подарунки. Дуже добре і правильно, що дітям вручають новорічні подарунки. Наприклад, заступник голови КМДА, депутат Київради (фракція «УДАР») Вячеслав Непоп похвалився, що як депутат до різдвяних та новорічних свят передав подарунки дітям захисників, діткам із малозабезпечених та багатодітних сімей і вихованцям спеціальної загальноосвітньої школи «Надія». І показав світлини, де радісні діти позують на фоні великого малюнка, на якому зображено усміхненого лідера партії «УДАР» Кличка. Тобто ось такий депутатсько-партійний піар із використанням дітей.
Затишшя
Ще про початок року. У Фейсбуку перший допис Миколи Поворозника був 9 січня 2025-го. Писав про те, що в Києві з 1 січня запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування людини. Відповідно до постанови Кабміну роботу медико-соціальних експертних комісій призупинено, а натомість створили експертні команди з оцінки повсякденного функціонування особи.
Це важливо? Безумовно. А де особиста участь Миколи Юрійовича на інших гострокритичних ділянках міського господарства? Ось про це також хотілося б почути.
Заступник голови КМДА Владислав Андронов сторінки у Фейсбуку не веде. Нехай громада здогадується, які важливі завдання він виконує.
Його колега Володимир Прокопів дуже мляво дописував у соцмережах наприкінці 2024-го. У грудні він лише привітав усіх з Новим роком. На початку січня дописів ми не побачили у Фейсбуку. Може, це якось пов’язано з тим, що Прокопів писав заяву про відставку? У жовтні 2024-го був лише один допис про своє волонтерство. Раніше Прокопів часто вихвалявся в соцмережах своєю особистою участю в різних акціях, наприклад, висаджуванні дерев та кущів.
Словом, щодня звучать фанфари. Команда Кличка продовжує себе вихваляти.
Богдан ТУР