Матрац – головна деталь будь-якого спального місця. На сьогоднішній день найпопулярнішими є ортопедичні матраци. Свою назву «ортопедичні» вони отримали від можливості підтримувати хребет людини під час сну прямим. Однак варто відзначити, що матрац може втратити цю таку важливу властивість, якщо буде підібраний неправильно.
Наприклад, якщо повна людина вибере м’який ортопедичний матрац, то він відчує, так званий, «ефект гамака», коли голова і ноги знаходяться вище за спину. Якщо часто спати в такому положенні, можна завдати значної шкоди здоров’ю спини.
Також не варто вибирати занадто жорсткий матрац, коли він практично не прогинається і спина людини навпаки вигнута. Це також призведе до погіршення самопочуття. Тому не ігноруйте вказівки виробника матраців про рекомендоване навантаження.
Які види сучасних матраців можна купити на ринку
Ортопедичні матраци бувають двох видів – пружинні та безпружинні. Кожен вид має свої плюси та мінуси, і який краще матрац купити Київ радить розглядати для кожної людини індивідуально. Пружинні матраци складаються із пружинного блоку, оточеного різними прошарками. У свою чергу, пружинні системи бувають залежними, їх ще називають системи «Боннель» та незалежними – «Pocket Spring»
Системи «Боннель» (Bonnel) є пружини з’єднані між собою дротом. Раніше вони використовувалися повсюдно в диванах та матрацах. Сьогодні найчастіше зустрічаються в матрацах економ-класу.
- Із плюсів: низька ціна, зносостійкість.
- З мінусів: згодом, при постійному та інтенсивному навантаженні можуть почати скрипіти, ортопедичні властивості не великі (оскільки всі пружини залежні один від одного, при навантаженні на якусь ділянку реагує весь матрац, а це несприятливо впливає на спину лежачого).
Системи «Pocket Spring» – це пружини, які знаходяться в індивідуальних чохлах, «кишеньках», з’єднаних між собою в так звані стільники. Таким чином, навантаження розподіляється на кожну пружину окремо, що дозволяє матрацу рівномірно прогнутися під людиною. Зазвичай на 1 кв.м розташовано 220-260 пружин. Також існують Блоки Multipocket, в яких налічується 1000 пружин на 1 кв.м. З підвищенням кількості пружин підвищуються жорсткість матраца, його ортопедичні властивості та рекомендоване навантаження на матрац.
- З плюсів: максимальні ортопедичні властивості, безшумність і, звичайно, незалежність декількох спальних місць на одному матраці. Оскільки пружини одна з одною не стикаються, вони й не передають вагань. Кожна людина спить у своїй зоні, не заважаючи іншому.
- Із мінусів: досить висока ціна.
Особливості безпружинних варіантів
Безпружинні матраци бувають або з одного цілісного блоку або складаються з шарів. Найбільш поширені матеріали: кокосове волокно або койра (матраци з кокосової койри дуже жорсткі, практично, як спати на дошках), пінополіуретан (м’який або середньою жорсткістю), латекс (м’яка основа), поролон (м’яка основа) і т.д.
- Із плюсів: гарні ортопедичні властивості; можуть бути будь-якої висоти та конфігурацій; мають відмінну автономність спального місця.
- З мінусів: недовгий термін служби, лише 5-10 років
Зверху пружинного або безпружинного блоку розташовані прошарки, які надають додаткову жорсткість або м’якість матрацу:
- До м’яких штучних матеріалів відносяться: штучний латекс, поролон, пінополіуретан тощо. Часто використовують у моделях економ-класу як прошарок між шарами матраца, мають армуючі властивості — повсть, файберфлекс, спанбонд, термоповсть.
- Натуральний латекс – це спінений каучук. Створює ефект гуми, дуже м’який.
- Меморіформ, меморифоам, біофоам тощо – вид пінополіуретану. Непружний матеріал. На деякий час «запам’ятовує» форму та температуру тіла. Дуже приємний за відчуттями. Має протипролежневий ефект.
- Кокосова койра — натуральний, але дуже твердий матеріал. Чи не довговічний щодо штучних аналогів. Не підходить для людей з великою вагою, тому що може з часом почати кришитися.
У будь-якому випадку, хочете Ви купити пружинний ортопедичний матрац або придбати безпружинний ортопедичний матрац, пам’ятайте, що тільки правильно підібраний на сайті magdek.com.ua інтернет магазину «Магдек» під Ваші індивідуальні особливості статури, матрац можна назвати ортопедичним.