Останніми тижнями США є епіцентром пандемії коронавірусу. Станом на ранок, 10 червня, за даними сайту Worldometer, у країні зафіксовано найбільше хворих за добу у світі – 19 056. Загальна кількість хворих перейшла позначку в 2 мільйони осіб.
Значний сплеск захворюваності припав на найжвавіший мегаполіс країни – Нью-Йорк. Втім, вже з понеділка місто розпочинає перший етап зняття карантинних обмежень.
«Вечірній Київ» зв'язався із київською блогеркою Тетяною Войтович, яка вже рік проживає у штаті Нью-Джерсі, що сполучається із Нью-Йорком мостом. Дівчина розповіла про ситуацію з карантином із його «середини».
Перше і основне правило, яке діє з початку карантину і досі, – це обов’язковий масочний режим. Без масок неможливо потрапити у магазини, громадський транспорт, заклади харчування (які працюють лише на виніс).
– Зі свого досвіду скажу, що в подібних місцях люди дотримуються правил та ходять в масках. Лише раз бачила в своєму магазині бабусю без маски, яка дуже неприємно чхала і кашляла, але вона була схожа на безхатька і ніхто з нею зв’язуватися не хотів, – розповіла Тетяна.
Однак на вулиці вже достатньо людей і без масок, особливо із настанням спекотної погоди.
– Коли займаюся бігом, то, скажу чесно, маску тримаю на підборідді і вдягаю лише тоді, коли пробігаю повз натовпи – а в наших краях густота населення ще та! – пояснює дівчина. – Але це вже зараз, коли температура на вулиці більше нагадує сауну. З початком карантину всі дотримувалися правил більш суворо, а зараз трохи розслабились.
Увесь громадський транспорт (метро, трамваї, автобуси) працював протягом карантину – хоча у його розпал «ходив» напівпорожнім.
– Люди, яким треба було на роботу, все одно були. Тому влада зробила ставку на совість людей: було озвучено, скажімо так, прохання не користуватися транспортом, окрім як для поїздок на роботу. Це медсестри, рятувальники, касири, кур’єри тощо, – розповідає Тетяна. – Я в метро не спускалась з березня, але в наземному транспорті вони всюди розклеїли оголошення, що заповнювати транспорт можна лише на 50% потужності. У автобусах просто завішали сидіння мотузками.
На початку карантину в місті спостерігалася «продуктова паніка». Лише останніми тижнями люди заспокоїлися та припинили купувати «про запас».
– Оскільки я працюю фрілансером і ходжу за продуктами в будь-які години, то лише зараз помітила, що зникли черги. У квітні-травні магазинчики були тісними що ввечері, що посеред дня. У гіпермаркети по типу «Walmart», «ShopRite» ще черги є. Та вони досить швидко закінчуються.
Окрема історія з маленькими магазинами, на кшталт сімейних пекарень, тютюнових або магазинчиків одягу. Відомий американський бізнес, який часто розміщується на перших поверхах, нині переживає важкі часи. Тетяна помічає у своєму районі такі, які закрилися або припинили орендувати приміщення.
Що ж до дистанційної роботи, то Тетяна відповідає: ні серед її знайомих, а ні роботодавці її чоловіка не просили повертатися в офіси. Навіть навпаки, є заохочення до роботи з дому.
– Знаю кілька випадків, коли компанії навіть видавали працівнику досить пристойні суми на купівлю офісних меблів. Чула, що Google розщедрився на $1000 для цих цілей. Але якщо хочеш повернутися в офіс (приміром, у тебе діти, і вони тобі заважають працювати, бо ж школи-садочки ще всі зачинені) – це також можливо.
Щодо прогнозів і настроїв населення, то блогерка підкреслює: більшість мешканців Нью-Йорку готується працювати з дому до кінця року.
Нагадаємо, що у лікарнях Києва зараз найбільша кількість хворих на коронавірус за весь період карантину.
Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua
Sourse: vechirniy.kyiv.ua