«Золоте» фінансування скверу на Лівобережному масиві

Кому дістається бюджетний пиріг

Під завісу 2024-го на житловому масиві Микільська Слобідка панував будівельний бум. Тут узялися за невеликий сквер, що прилягає до вулиці Митрополита Андрея Шептицького, висотних будинків та поліклініки.

Снували спеціальні трактори, вантажівки, робітники мостили тротурні «феми», завозили чорнозем для газонів. Оновлювали зелений куточок. Офіційно ці роботи називаються «капітальним ремонтом».

Нинішній стан скверу на Шептицького. Фото: Каштан NEWS

Kashtan  NEWS поцікавився в КМДА вартістю, а також даними про підрядника. На інформаційний запит відповів генеральний директор «Київзеленбуду» Юрій Бахмат.

«Загальна кошторисна вартість згідно з проєктом складає 57 мільйонів 414 тисяч 515 гривень. У 2024 році, за результати проведеної процедури закупівлі, було укладено договір з підрядною організацією ПП «Ріалбуд». В межах договору цього року (2024-го, – ред.) передбачено першочергові роботи: капітальний ремонт та часткове влаштування паркових доріжок, встановлення лав та урн, озеленення. Завершення об’єкту планується у 2025 році за наявності бюджетних асигнувань».

На відносно невеликий сквер  із міської скарбниці виділяють 57 мільйонів! Чи не занадто щедро під час війни? Невже немає більш «гарячих» потреб?

Що заплановано зробити?

«Створити сучасний, безпечний та комфортний громадський простір для відпочинку та дозвілля мешканців району з урахуванням потреб усіх категорій мешканців, включаючи маломобільні групи населення», – інформує керівник «Київзеленбуду», деталізуючи мапу майбутнього оновленого скверу.

Отже, проєкт передбачає капітальний ремонт дитячого майданчика із заміною існуючого покриття на гумове,  влаштуванням сучасного безпечного обладнання, зокрема з елементами інклюзії, огородження та облаштування зручних входів сюди з пішохідних доріжок.

Зроблять і спортивно-реабілітаційний майданчик  із гумовим покриттям, де буде обладнання для занять фізкультурою та спортом для мешканців навколишніх будинків, зокрема й пацієнтів поліклініки.

Капітально відремонтують майданчик для відпочинку із заміною існуючого покриття на нове – з бетонних фігурних елементів мощення ФЕМ безшовного типу. Встановлять освітлення.

Не забули і про майданчик для збирання сміття на три контейнери з покриттям із бетонних фігурних елементів мощення ФЕМ.

Навіть подбали про два майданчики для велопарковки на п’ять веломісць (також покриття ФЕМ).

На доріжках замінять старі бетонні плити та асфальт на  нові плити ФЕМ безшовного типу. До усього ще й створять нові доріжки, як зазначає Юрій Бахмат, – «для покращення доступності скверу».Також встановлять тактильні плитки для орієнтації людей із порушеннями зору, нові лави з урнами для сміття.

ФЕМ плитка в сквері. Фото: Каштан NEWS

Підкреслимо й такий рядок у цьому плані:

«Облаштування стендів з інформаційно-тактильними позначеннями, що дублюють текстову інформацію у тактильному вигляді плоскодрукованого тексту та шрифтом Брайля;  облаштування металевих вказівників напрямку руху до найближчого укриття, дитячого майданчика, cпортивно-реабілітаційного майданчика та станції метрополітену із зазначенням дистанції. Інформація дублюється на табличках у тактильному вигляді плоско-друкованого тексту та шрифтом Брайля».

Увесь цей вражаючий набір запланованих робіт, наголосимо, коштує великих бюджетних коштів. Таблички із заначенням відстані до станції метро, як ви розумієте, виготовлять також не безкоштовно.

Щастя освоювати мільйони гривень випало, нагадаємо, приватному підприємству «Ріалбуд». А воно вже знайоме і киянам, і мешканцям столичної області.

Підсипка чорнозему в сквері. Фото: Каштан NEWS

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, «Ріалбуд» (до квітня 2021 року – ПП «Татоян») зареєстровано в 2009 році в Богуславі Київської області. Статутний капітал – 150 тисяч гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Засновник та кінцевий бенефіціар –  Арташес Татоян. Директор – Олексій Горбач.

Арташес Татоян є депутатом Київської обласної ради від партії «Європейська солідарність».

Фірма Татояна має неабиякий досвід перемог на мільйони гривень у тендерах у Києві та області. Як писало видання «КиївВлада»,  протягом вересня 2022 року в трьох районах міста були капремонти асфальтового покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів на суму понад 41 мільйон гривень. Майже половину всіх коштів заплатили  «Ріалбуду».

Доріжки скверу. Фото: Каштан NEWS

А в жовтні 2024-го «КиївВлада» розповіла, що в столиці спалахнув скандал через плани ремонту та можливої забудови скверу в провулку Чеховському, що в історичному центрі міста. Мешканці будинку №11 у Шевченківському районі виступили проти вирубки дерев і непогодженого з громадою капітального ремонту, який мало виконати до кінця року підприємство «Ріалбуд» за понад шість мільйонів гривень. На будівельному паркані, що оточує сквер, вони розмістили оголошення із закликом зупинити несанкціоновані роботи. Генеральним підрядником виступає «Ріалбуд», який виграв тендер на суму понад 6,1 мільйона гривень і був єдиним учасником закупівлі.  

Утім повернемося до скверу на масиві Микільська Слобідка. «Ріалбуд» був єдиним учасником тендеру. Частину робіт мали виконати до завершення 2024 року. Сьогодні видно, що роботи ще тривають. Не встигли?

Нинішній стан скверу. Фото: Каштан NEWS

Чи радилися зеленбудівці з місцевою громадою щодо капітального оновлення куточка природи? Наприклад, пенсіонер Василь Петрович, який мешкає поблизу, був здивований, побачивши розмах та масштаби робіт. У розмові з кореспондентом Kashtan NEWS він сказав, що ніхто не пропонував людям висловити свої думки з приводу капремонту. Про громадські слухання нічого не чув. Особливо його вразила сума коштів, які заплатять за це «диво». На його думку, це дуже велике фінансування – «золоте».

Продавчиня Галина Петрівна із тутешньої крамниці каже, що для неї загадкою є дивна схема прокладання тротуарних доріжок у сквері. Їх занадто багато на малій території, до того ж ця зона відпочинку густо помережана ними уздовж і упоперк. Навіщо?

Нинішній стан скверу. Фото: Каштан NEWS

В інтернеті ми відшукали інформацію про те, що в 2017 році місцеві мешканці створили в соцмережі групу для підтримки та поширення інформації про громадський проєкт бюджету – люди хотіли осучаснити сквер по вулиці Митрополита Андрея Шептицького, майданчики для відпочинку. Щоб цей куточок став зручним і кращим. Зазначалася й вартість громадського проєкту – два мільйони гривень. На жаль, цей проєкт тоді не набрав достатньо голосів для перемоги.

Часи змінилися. Як і «апетити» переможців тендерів. За сквер узялися «зеленбудівці», тепер з бюджету не пошкодували 57 мільйонів 414 тисяч 515 гривень. А громада, наголосимо, колись планувала, що вистачить і двох мільйонів.

Нові доріжки і лавки в сквері. Фото: Каштан NEWS

Поцікавившись документацією оновлення скверу, впала в око вартість лав для сидіння. Заплановано встановити 20 таких меблевих конструкцій.  Вони стильні, зручні. Але ж вартість однієї паркової лави «Олімп» – 12 тисяч 947 гривень. Отже загалом лави обійдуться бюджету в 258 тисяч 940 гривень.

Водночас  на інтернет-сторінках продажу таких паркових лав зазначається, що вартість однієї – від семи тисяч гривень. Різниця в ціні, як бачимо, є суттєвою.

Хоча, чи є сенс заощаджувати бюджетні кошти? Міська скарбниця – глибочезна. А там – мільярди гривень. Їх же освоїти треба!

Богдан ТУР

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *