«Злидні» з КМДА

Директорам департаментів   КМДА дуже потрібна матеріальна допомога, і вони її справно одержують

Щомісяця директори департаментів КМДА кладуть до кишень великі кошти – до 200 тисяч гривень. На підставі офіційної відповіді муніципалітету на редакційний запит ми проаналізували грошові виплати керівним посадовцям міста в 2024 році.

Борис Работнік у скруті

Зокрема, максимальна зарплата директора Департаменту будівницта та житлового забезпечення Бориса Работніка  в  травні 2024 року сягнула 217 тисяч 341 гривню, у грудні – 236 тисяч, у вересні – 115 тисяч, у листопаді – також 115 тисяч.

Директор Департаменту будівницта та житлового забезпечення КМДА Борис Работнік. Фото: КМДА

З яких джерел формуються такі шалені виплати, що кладуть до кишень посадовці? Невже Київ розквітає в усіх сферах і територіальна громада радіє від постійної турботи столичної влади про благополуччя та розвиток столиці? Цього не скажеш.

Виявляється в структурі грошових нарахувань, окрім надбавок за ранг, вислугу років, премій, компенсацій за невикористану відпустку, є важливий пункт, який завжди враховується. Це – право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Отож усім начальникам департаментів її і виплачують у сумі від 60 до 70 тисяч (раз на рік).

У серпні Борис Работнік одержав таку допомогу в сумі  67 тисяч 768 гривень. А ще в травні йому виплатили кошти на оздоровлення – 67 тисяч 689 гривень.

Ось що передбачають нормативні документи з цього приводу.

Державна служба з питань праці роз’яснює;

«Право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, визначене законодавством, є у держслужбовців і посадовців держорганів, органів місцевого самоврядування (ОМС)… На відміну від допомоги на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковою. Право приймати рішення про її надання працівникам ОМС надано керівнику відповідного ОМС. Він приймає таке рішення виходячи з обставин, викладених у заяві працівника. Конкретних підстав надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у нормативних документах немає, хоча вони можуть бути визначені колективним договором. Вагомість підстав визначає сам керівник. Матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань надається окремому працівнику на підставі його заяви, за власним рішенням керівника… Виплачується за рахунок фонду оплати праці установи».

Отож міська влада Кличка вирішила, що всім начальникам дуже потрібна така допомога. Начебто усі є злиднями, ледве не побираються з торбами по вулицях, не мають ані коштів на банківських рахунках, ані грошей «під подушками».

Між тим, на банківських рахунках Бориса Работніка, судячи з його декларації, – 225 тисяч 960 гривень і 99 тисяч 805 гривень. А готівкою він зберігає 1 мільйон 170 тисяч 431 гривню. Однак, незважаючи на таку солідну фінансову «подушку»,  Борис Петрович все одно написав заяву про те, що йому з бюджету дуже потрібні кошти для вирішення власних соціально-побутових питань. Цікаво було б знати, яких саме? Жоден посадовець КМДА про це публічно ніколи не повідомляв громаді, хоча кошти надходять до міської скарбниці від платників податків.

Руслан Кандибор потребує допомоги

У колеги Бориса Петровича – Руслана Кандибора, очільника Департаменту транспортної інфраструктури, найвища сума виплат була у  – 154 тисячі 70 гривень, у січні – 111 тисяч 462 гривні, у липні – 134 тисячі 822 гривні, у квітні – 125 тисяч 316 гривень, у грудні – 117 тисяч 906 гривень.

Руслан Кандибор
Директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор. Фото: Каштан NEWS

У січні Кандибор одержав матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань – 69 тисяч 356 гривень. А в липні йому виплатили кошти на оздоровлення –  61 487 гривень.

Чи ж бідує Руслан Васильович? Готівкою зберігає 60 тисяч доларів США, 25 тисяч євро, на банківському рахунку має 89 тисяч 733 гривні. Він також задекларував, що в дружини є 40 тисяч доларів США.

Нагадаємо, що з 8 грудня 2023 року рух потягів між станціями метро «Деміївська» та «Теремки» було надовго  припинено  через надзвичайну подію в перегінному тунелі – його почало заливати водою. У той час, коли тисячі киян постали перед транспортними незручностями,  Руслану Кандибору міська влада нараховувала солідні грошові виплати.

Олені Фіданян сутужно

В інших структурних підрозділах КМДА також вирувало солодке життя. Так, керівниця Департаменту освіти і науки  Олена Фіданян у  квітні одержала 102 тисячі 42 гривні, у травні – 127 тисяч 638 гривень, у липні – 136 тисяч 155 гривень, у жовтні – 144 тисячі 877 гривень.

Олена Фіданян
Директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян. Фото: КМДА

Матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань Олені Фіданян виплатили в жовтні – 68 тисяч 825 гривень, а на оздоровлення – у липні: 67 тисяч 989 гривень.

У 2023 році Олена Фіданян задекларувала, що її чоловік тримає на банківському рахунку 319 тисяч 456 гривень.

Валентині Пелих також не солодко

А у якій скруті перебуває директорка Департаменту земельних ресурсів Валентина Пелих?  Готівкою має 24 тисячі доларів США, а на банківському рахунку – 55 тисяч 590 гривень. Однак їй також знадобилася матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. У січні Валентині Миколаївні було виплачено 60 тисяч 890 гривень. У серпні начальство задовольнило її заяву про грошову допомогу на суму  67 тисяч 889 гривень.

Валентина Пелих
Директорка Департаменту земельних ресурсів КМДА Валентина Пелих. Фото: КМДА

Які ж місяці були щедрими для Валентини Пелих? Січень: 105 тисяч 521 гривня; квітень: 132 тисячі 494 гривні; травень: 176 тисяч 425 гривень; серпень: 155 тисяч 493 гривні; грудень 137 тисяч 641 гривня.

Допомога для Олега Тимошенка

Директор Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції Олег Тимошенко також не був проти, щоб йому в травні надали матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у сумі 71 тисяча 316 гривень. А ще й грошову допомогу виплатили  в  листопаді в сумі  67 тисяч 889 гривень. Максимально щедрими в Олега Миколайовича були такі місяці: квітень – 191 тисяча 830 гривень, травень – 154 тисячі 701 гривня, листопад – 144 тисячі гривень.

Олег Тимошенко
Директор Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції КМДА Олег Тимошенко. Фото: КМДА

Як раніше розповідав Kаштан NEWS, у власності дружини Олега – Вікторії квартира в  Києві. Проте це не завадило Олегу Миколайовичу користуватися службовою квартирою в  Шевченківському районі. Видали цю квартиру, згідно з декларацією, 10 травня 2022 року. Того дня, до слова, дружина Вікторія набула права на другу квартиру в Києві.

У власності подружжя  – дві автівки:  Mitsubishi Galant, 2011 року, та Volkswagen Tiguan за майже мільйон гривень. Ціна авто, як вказано в декларації, 950 тисяч гривень. Належить авто не Олегу Миколайовичу, а його дружині Вікторії.

Цікаво, що придбана автівка була під час повномасштабної війни. І ще цікавіше – 11 листопада 2023 року. Тобто майже через два тижні після призначення Олега Миколайовича на посаду головного антикорупціонера столиці.

Працює  в  родині, згідно з декларацією, лише Олег Тимошенко. Жодних доходів  немає в дружини.  Проте це не завадило Вікторії Тимошенко купити авто за мільйон та задекларувати 53 тисячі доларів США. Олег Миколайович декларує  скромні 300 тисяч гривень готівкою.

Олександру Свистунову поліпшили соціально-побутові питання

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань знадобилася й директорові Департаменту містобудування та архітектури Олександру Свистунову – 54 тисячі 37 гривень. Було задоволено також його прохання про грошову допомогу  – 60 тисяч 653 гривні. З декларації відомо, що Олександр Вікторович має у власності автомобіль Volvo ХС60, 2016 року випуску. Придбано  2017 року за  мільйон 311 тисяч 750 гривень. Volvo (модель V40CC), 2017 року випуску,  також має його дружина. Автівку куплено того ж року за 886 тисяч 294 гривні.

Олександр Свистунов
Директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА Олександр Свистунов. Фото: “Нерухомі”

Що не вистачає родині пана Свистунова, на  що йому потрібна допомога?  

Керівник Департаменту містобудування та архітектури зберігає готівкою 650 тисяч гривень, 36 тисяч доларів США, а на банківському рахунку – 520 тисяч 137 гривень. Дружина тримає на банківському рахунку 2 мільйони 459 тисяч 184  гривні, на іншому банківському рахунку – 77 тисяч гривень. Готівкою Олена  Олександрівна має 40 тисяч доларів США  і 50 тисяч гривень. Як бачимо, на хліб з маслом вистачає.

Руслану Світлому також знадобилася фінансова допомога

Не став заперечувати проти таких виплат і очільник Департаменту соціальної та ветеранської політики Руслан Світлий. У нього максимальні грошові виплати були в таких місяцях: квітень – 101 тисяча 870 гривень, травень – 137 тисяч 846 гривень, червень – 125 тисяч 325 гривень, серпень – 126 тисяч 131 гривня.

Руслан Світлий
Директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий. Фото: КМДА

Жоден керівник у КМДА не відмовився від таких видів допомоги. І це в період кровопролитної війни.

Що не кажи, а власні тугі гаманці приємно гріють начальницьке тіло.

Богдан ТУР

Читайте також: Зарплата в КМДА – майже 200 тисяч гривень

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *