Броварська районна прокуратура Київської області висунула підозру двом особам чоловічої статі. Їм висунуто звинувачення у придбанні, зберіганні та продажу наркотичних речовин.
Про це поінформувала пресслужба Київської регіональної прокуратури.
Згідно з матеріалами провадження, підозрювані, ймовірно, організували на Київщині мережу збуту кокаїну. "Продукцію" передавали клієнтам особисто. Ціна одного грама становила 150 доларів США.
"За попередніми даними, щомісячно фігуранти могли збувати приблизно пів кілограма кокаїну. Орієнтовний грошовий обіг від діяльності — ≈75 тисяч доларів США", — зазначено у повідомленні.
У прокуратурі констатували, що задокументовано мінімум два випадки незаконного придбання, зберігання, транспортування та збуту наркотиків. Під час обшуків у квартирах та автомобілях підозрюваних правоохоронці конфіскували наркотичні речовини, грошові кошти, банківські картки, мобільні пристрої та іншу апаратуру.
Чоловікам інкримінують ч. 2 ст. 307Незаконне придбання, зберігання, перевезення та збут наркотичних засобів, вчинених повторно за попередньою змовою групою осіб Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до десяти років позбавлення волі з конфіскацією власності. Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи: одному — утримання під вартою з можливістю внесення застави, іншому — нічний домашній арешт. Прокуратура готує апеляцію щодо другого рішення суду. На даний момент правоохоронці встановлюють повний перелік осіб, які можуть бути причетні до протиправної діяльності.
Що відомо про інші випадки виявлення незаконного обігу наркотиків в регіоні
Київські митники повідомили, що службова бельгійська вівчарка на прізвисько Нора виявила контрабанду наркотичних речовин. Відправлення прямувало з Королівства Таїланд до Київської області.
Столичні правоохоронці затримали чотирьох мешканців Києва віком від 42 до 52 років за підозрою у продажу канабісу по всій території України. Їм загрожує до десяти років ув'язнення.
Також правоохоронці повідомили про викриття у Києві злочинного угруповання. Згідно з матеріалами розслідування, його учасники збували у столиці наркотики та психотропні речовини. "Продукцію" доставляли за допомогою служб таксі.
Крім того, у столиці поліція виявила розгалужену мережу нарколабораторій. За інформацією слідства, її організували двоє киян. Щомісяця фігуранти виготовляли до 25 кг амфетаміну та ЛСД. Їхня вартість на нелегальному ринку може досягати 2,5 млн грн. Виготовлені наркотичні засоби поширювалися у Києві та в інших регіонах.
