У травні 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі — на наступний піврічний період) здійснюватиметься лише після подання нової заяви про призначення і надання субсидії й декларації про доходи та витрати осіб, котрі хочуть одержати таку допомогу від держави.
Нова заява і нові обмеження
«Починаючи з травня отримувачі субсидій повинні будуть подати нову заявку на її отримання. Заявки можна буде надіслати протягом наступних 5 місяців, зокрема онлайн або поштою», — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр зауважив, що наразі 92% отримувачів субсидії отримують її у грошовій готівковій формі. З травня всі 100%, за його словами, будуть отримувати субсидію «живими» грошима.
«Також, вводяться деякі нові правила щодо тих, кому субсидія призначатися не буде. Якщо ви маєте на депозитному рахунку в банку більше 100 тисяч гривень, купуєте нову автівку або валюту одноразово на суму понад 50 тисяч гривень — вам субсидію не призначать. Тобто, для більшості отримувачів субсидій нічого не зміниться», — наголосив очільник уряду.
Які зміни відбулися у призначенні субсидії
У поясненні Міністерства соціальної політики України на запит Укрінформу, житлова субсидія не призначатиметься, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має такі активи або витрати:
Кому не варто розраховувати на субсидію
Виплати домогосподарству не призначать, якщо:
- площа житла становить: квартири — понад 130 кв.м., будинку — понад 230 кв.м. За винятком дитячих будинків сімейного типу, багатодітних родин, прийомних сімей, житлових приміщень для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках тощо;
- домогосподарство або член родини за рік перед зверненням по субсидію витратили понад 50 тисяч гривень на купівлю землі, нерухомості, транспортних засобів, будматеріалів або послуг (крім медичних);
- будь-хто зі складу домогосподарства або член родини має у власності транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа). Виключення — транспортні засоби, одержані безоплатно або на пільгових умовах;
- родина не повернула надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди;
- є заборгованість з оплати комунальних послуг та сплати аліментів у понад 3 місяці.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua