Понад 35 студентів та молодих людей зі всієї України з березня по травень 2021 року представили свої проєкти, 7 з них потрапили у фінальну частину.
Конкурс організував Нацуніверситет Києво-Могилянська академія за підтримки Міністерства розвитку громад, Київської міськдержадміністрації та багатьох спонсорів.
Окрім заохочувальних грошових винагород та подарунків наборів від спонсорів, лідерам змагань було надано грант на навчання в НаУКМА, сертифікати на командну роботу в коворкінгах Hub 4.0 та бізнес-консалтинг від Гудман Ефект Консалтинг. Одна з команд у повному складі отримала пропозицію на працевлаштування в Octava Capital, що є одним з лідерів ІТ сфери України.
Отже, перше місце здобув онлайн-сервіс «BRAMA», створений для взаємодії представників творчих та креативних професій між собою та з потенційними замовниками. Автор проєкту — Христина Кука є економістом за освітою і музикантом за покликанням. За схожим принципом вже працюють в Америці, проте для України це інноваційний продукт.
Друге місце виборов проєкт комплексного аналізу трафіку об’єктів комерційної нерухомості (CPTAT). Автори — Михайло Данилов Михайло, Сергій Титов, Анна Заровська, В’ячеслав Годлевський та Світлана Ткаченко. Данилов вже три роки як має власний бізнес та відчув, як важко знайти комерційне приміщення, тож їх проєкт покликаний допомогти підприємцям, бізнесменам, а також власникам комерційної нерухомості.
Третє місце журі присудило ігровому додатку «Treestyle», який поширюватиме культуру еко-свідомості та набуття корисних еко-звичок в ігровій формі. Його автори — Діана Лялюк, Руслана Єрмоличева, Марина Новицька та Марина Яцук порівняли дані опитування щодо екологічної свідомості U-Report в 2019 році та статистику екологічного стану України за 2020-го року. Автори дійшли висновку, що в нашій країні існує проблема безвідповідального ставлення до навколишнього середовища. Їх варіант вирішення проблеми — саме такий додаток. Ще одна цікава функція «Treestyle» — користувач може на карті відстежувати еко-дружні заходи.
Нагадаємо: депутати екологічної комісії Київради підтримали проєкт рішення про створення нових зелених зон в столиці та почали розглядати Екологічну стратегію Києва до 2030 року.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua