Через постійні скарги людей на схожість монет номіналом в одну та дві гривні, Національний банк України хоче змінити їхній дизайн. За словами заступника голови Нацбанку Олексія Шабана, монети хочуть зробити перш за все зручними для людей з вадами зору та літніх людей.
Крім того, він зазначив, що найближчим часом НБУ не планує запроваджувати банкноти чи монети нового номіналу, через можливе виникнення плутанини під час розрахунків.
«Поки що, ми не розглядаємо оптимізацію банкнотно-монетного ряду, єдине, що можу сказати, ми почули нарікання українців на якість обігових монет. Оптимізацію банкнотно-монетного ряду не плануємо. Ми виходимо з економічної доцільності та зручності українців для розрахунків. Коли з’являється „зоопарк“ купюр, із цим треба щось робити, бо не пам’ятаєш, яка справжня, а яка — ні», — коментує під час брифінгу, Шабан.
Також, під час брифінгу українцям нагадали, як ідентифікувати підроблені гроші:
• перевірте купюру на дотик. Банкнотний папір тактильно відрізняється від звичайного, а також має іншу рельєфність зображення з лицьового боку;
• подивіться на банкноту на світлі. Перевірте водяні знаки, мікротекст-стрічки (наприклад, для 200 гривень на захисній стрічці має бути видний напис «200 грн», малий Державний Герб та підкреслене позначення номіналу «200») та наскрізні захисні елементи;
• змініть кут нахилу купюри. Номінал банкноти у лівому нижньому кутку, який надруковано оптично змінною фарбою, змінює колір. У разі 200 гривень — із малиново-фіолетового на оливково-зелений.
Раніше, журналісти «Вечірнього Києва» писали про те, що Нацбанк введе в обіг монети, присвячені військовим.
Вікторія ГРЕБІНЬ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua