279
У столиці є багато місць, про цікаву історію яких мало хто здогадується
Київ складається з десяти адміністративних одиниць — районів. Кожен із них – розміром із невеличке місто. Райони мають свою історію, традиції, цікаві місця. Але про це не знають, забули або не здогадуються не те, що гості столиці, а й чимало місцевих мешканців.
«Каштан NEWS» вирішив розповісти й нагадати про цікаві факти київських районів. Минулого разу ми розповідали про місцевості, що називаються Мишоловка, Звіринець, Батиєва гора, Лиса гора.
Сьогодні мова піде про Багринову гору.
Розташування та історія
Багринова гора – історична місцевість Києва, розташована в Голосіївському районі вздовж проспекту Науки і Лісогірської вулиці. Вона є своєрідним узгір’ям-перемичкою між Деміївкою, Лисою горою, Китаєвим і Мишоловкою. Має висоту 170 метрів. Походження назви невідоме.
Вперше Багринова гора згадується в литописах 1070 року, коли київський князь Всеволод Ярославович подарував селище Багринів Видубицькому монастирю.
В різні часи Багринова гора згадувалася як село Багринове, грунти Багринівські, хутір Либідський Багринівський, слобідка Багрин, хутір Багринова Гора.
У 50-х роках минулого століття Багринову гору назвали селищем імені Хрущова, а з 1957 року перейменували на селище Жовтневе. Тепер цій місцині повернули стародавню назву.
На цій території також є вулиця Багринова, а на самій горі знаходиться Інститут ядерних досліджень з ядерним реактором.
Біля Багринової гори науковці вивчили Корчуватський могильник зарубинецької культури кінця 3 ст. до н. е. — 2 ст. н. е., який розташовувася на площі 7 тис кв. м. Також на горі було виявлено пам’ятки пізньо-трипільської доби та кістки мамонта.
Селище імені вождя кукурудзи
У 50-х роках минулого століття, коли Багринову гору назвали селищем імені Хрущова, тут почали споруджувати будинки для робітників. Адже стару робітничу забудову було зруйновано в роки Другої світової війни.
Що цікаво, будували не лише двох і трьохповерхівки, але й індивідуальні будинки садибного типу з дерев’яними верандами, які мали однакове планування. Під час проєктування селища архітектори врахували особливості рельєфу і краєвиди, які відкривалися в бік Дніпра та міста. Однак із невідомих причин побудували лише половину від запланованого.
Як згадують старожили, спочатку будинки зводили для відставних офіцерів радянської армії, але вони не захотіли тут жити, мовляв, далеко від центру міста. Тому новобудови взяв під свою опіку комбінат «Будіндустрія». Після цього житло почали надавати робітникам. Найчастіше це були комунальні оселі. Тобто в одному будинку могло мешкати кілька родин.
Окрім місцевого Будинку культури, нині небагато споруд збереглися в первісному вигляді. Як і інші старі райони Києва, цю місцевість поступово поглинає сучасність: елітні котеджи та багатоповерхівки підкрадаються до старих будиночків.
Біля Багринової гори впадає у Дніпро одна з багатьох київських річок — Любка. Також тут тече струмок Лукорець, який раніше навесні через танення снігів перетворювався на озеро з чистою водою, яку використовували місцеві мешканці як лікувальну. Тепер на Багриновій горі є штучне озеро, що сформувалося на місці старого цегельного кар’єру.
Нерухомість
Як і всюди в Києві, нерухомість на Багриновій горі коштує недешево. Особливо, якщо йдеться про приватну забудову. Так, у відкритих джерелах можна бачити пропозиції продажу стареньких приватних будинків за цінами від 150 тисяч доларів США. Вартість більш нових будинків стартує від чверті мільйона американських доларів і навіть перевищують мільйон доларів США. А є й такі власники, які хочуть продати свої апартаменти майже за 4 мільйони доларів США.
Як дістатися до Багринової гори
Якщо вас зацікавила Багринова гора, ви хочете потрапити туди, щоб роздивитися все на власні очі, тоді до ваших послуг метро до станції «Видубичі», тролейбуси № 1 і 11, автобуси маршрутів № 1, 20, 27, 54, маршрутки № 470, 422 і 557 або приватний транспорт за допомогою навігатора.
Євген ДЕМ’ЯНОВ
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.