Суперконтракт на 300 мільйонів для Лісового кладовища

Його отримала компанія зі статутним капіталом тисячу гривень.

Міська влада витратить майже 300 мільйонів гривень на капітальний ремонт почесних місць поховання на Лісовому кладовищі.

Тендерний контракт було укладено без конкурсу з ТОВ «КП «Шляхбуд Інвест».

Лісовий цвинтар
Лісовий цвинтар. Фото: Вікіпедія

22 липня 2025 року Спеціалізоване комунальне підприємство ритуальних послуг «Спеціалізований комбінат підприємств комунального та побутового обслуговування» уклало угоду з компанією «КП «Шляхбуд Інвест» на 298 мільйонів 531 тисячу 792 гривень. Документ підписали виконувач обов’язків директора підприємства Олександр Красіко та керівник компанії «КП «Шляхбуд Інвест» Сергій Лимаренко.

Вулиця Медова

14 липня Похоронна служба розмістила оголошення про новий тендер на цей капітальний ремонт – він стосується послуг інженера-консультанта, а також технічного нагляду за капітальним ремонтом у зонах для почесних поховань. Вартість договору становить 9 мільйонів 988 тисяч 772 гривень. Отже, загалом з міського бюджету буде витрачено понад 300 мільйонів гривень.

Вулиця Медова

До кінця року підрядник має завершити демонтажні роботи, облаштувати плато для поховань та тротуари гранітною плиткою, а під’їзні шляхи – асфальтобетоном, встановити надгробки традиційного поховання та пам’ятний знак, прокласти зовнішні мережі водопостачання та каналізації, встановити відеоспостереження та зовнішнє освітлення, а також озеленити територію…

Як пише «КиївВлад» , «Підприємство «Шляхбуд Інвест» раніше займалося переважно дорожніми роботами, зокрема масштабними інфраструктурними проектами – будівництвом нової дороги до аеропорту «Жуляни», ремонтом вулиць Трускавецька та Кирилівська. Наразі правоохоронці розслідують три попередні контракти цієї компанії за підозрою у розкраданні бюджетних коштів, зокрема через можливе завищення вартості робіт та матеріалів».

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «КП «Шляхбуд Інвест» зареєстровано у 2018 році в Києві. Статутний капітал становить тисячу гривень. Засновником та директором є Сергій Лимаренко, зареєстрований у селі Кантакузівка Черкаської області.

Після аналізу низки тендерів складається враження, що чоловік із села Кантакузівка зірвав якийсь «джекпот» у столиці.

Вулиця Медова

Що відомо з відкритих джерел про Сергія Лимаренка? Він також є засновником компаній «МС Інжиніринг», КП «Шляхбуд» (статутний капітал обох компаній становить по 10 тисяч гривень кожна), ТОВ «СБК «України» (статутний капітал становить 10 тисяч гривень). Він також є засновником громадської організації «Армклуб Бари».

Вулиця Медова

Дивно, але «Шляхбуд Інвест» примудряється всюди підставити плече Києву. Ми проаналізували низку договорів. Ось смачний тендер – «Поточний ремонт тротуару на Голосіївському проспекті на ділянці від Голосіївської площі до вулиці Героїв Оборони. Його вартість становить 40 мільйонів 297 тисяч 479 гривень. Замовником робіт є Комунальне підприємство Голосіївського району. 23 липня 2025 року було укладено угоду. Але пізніше повідомили, що з якоїсь причини «сторони домовилися ініціювати розірвання угоди за взаємною згодою з 4 серпня 2025 року».

В історії київських ремонтів є й такий запис діяльності компанії Лимаренка. 10 жовтня 2023 року було підписано договір на поточний ремонт вулиці Кирилівської (на ділянці від зупинки «Подільський бізнес-центр» до вулиці Вікентія Хвойки) у Подільському районі. Замовником було КП «ДІЕУ Подільського району». Підприємство Лимаренка зобов’язалося навести тут лад за 34 мільйони 358 тисяч 218 гривень.

Вулиця Медова

Наголосимо, що компанія була зареєстрована у 2018 році зі статутним капіталом тисяча гривень. І через п’ять років вона отримує дуже смачний контракт у столиці. Пощастило? Удача посміхнулася? Це неймовірно! У Києві сотні потужних компаній з величезним досвідом у будівництві, і раптом вони віддають перевагу маловідомій компанії.

А перед цим, 9 жовтня 2023 року, компанії Лимаренка знову пощастило неймовірно. Він підписав контракт з комунальним підприємством «Дирекція з будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва» на 149 мільйонів 79 тисяч гривень. Йшлося про будівництво під’їзної дороги з проспекту Валерія Лобановського, яка проходить повз Міжнародний аеропорт «Київ».

Вулиця Медова
Київ, вулиця Медова. Фото: з відкритих джерел

Ця дорога є соціально значущим об’єктом для транспортної мережі столиці, повідомили тоді в Київській міській державній адміністрації.

Сьогодні КП «Шляхбуд Інвест» освоює «великий» підряд на Лісовому кладовищі. Дуже дивно, що в тендерній документації немає згадки про моніторинг закупівель. Тобто, його не було? А мав би бути! Міський бюджет витрачає величезні кошти. Це гроші платників податків. І громада має право знати, чи все чесно та справедливо в цих закупівлях, чи справді людина з віддаленого села Кантакузівка так блискуче та якісно працює в будівельній сфері, що отримує багатомільйонні підряди.

Богдан ТУР

Источник

No votes yet.
Please wait…

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *