Привид хмарочоса: в Київраді знову намагалися «проштовхнути» будівництво 30-поверхівки біля Собачого гирла

Оболонці вдруге відстояли узбережну територію, але чи стане це останнім раундом?

Заступник голови КМДА Петро Оленич разом із Департаментом земельних ресурсів відкликали свій проєкт рішення, який передбачав передачу під забудову ділянки на Оболоні поруч із майбутнім «аквапаркінгом» Кличка.

Про це свідчить картка проєкту, опублікована на офіційному сайті Київради.

Що крилося за сухими рядками тексту відкликаного проєкту та чому він викликав обурення у мешканців Оболоні – читайте в новому матеріалі Каштан NEWS.

30-поверховий Iris Tower

Адреса ділянки, про яку йшлося в спільному проєкті Оленича і земельного департаменту, за останні роки вже не раз з’являлася в новинах столичних медіа та міських пабліків. Це – територія, розташована напроти коси, яка розділяє затоки Оболонь та Собаче гирло – в безпосередній близькості до зеленої зони, на якій Кличко вже котрий рік мріє побудувати підземно-наземний паркінг. Нині на ділянці розташована двоповерхова нежитлова будівля, яка має адресу вулиця Прирічна, 13.

Уперше про плани звести на цій території 30-поверховий хмарочос кияни дізналися в серпні 2022 року, коли столичні сайти нерухомості почали публікувати рекламу елітних квартир у майбутньому ЖК «Iris Tower». За даними «Енциклопедії  новобудов», ЖК мав являти собою закриту територію, на якій планували звести 30-поверховий житловий будинок із зоною відпочинку, дитячим майданчиком та паркінгом на 99 місць.

Будувати «Iris Tower» мало ТОВ «Український Будівельний Холдинг», керівником та кінцевим бенефіціаром якого є відомий київський бізнесмен Євген Леськів – президент Асоціації сміттєпереробників України, власник групи столичних будівельних компаній та, як свідчать дані Clarity Project, колишній голова первинної районної організації Партії регіонів у Солом’янському районі.

Запланована під будівництво ділянка. Фото: Google street view

Зрозуміло, що ідея «посадити» на застарілу і малопотужну інфраструктуру кварталу 30-поверхового монстра не викликала захват у місцевих мешканців, тож оболонські активісти почати протестувати проти планів Леськіва. Тим більше, що його «Український Будівельний Холдинг» планував (і, судячи з сайтів продажу нерухомості, ймовірно, й  досі планує) забудувати узбережжя й сусідньої затоки Верблюд: біля баз відпочинку «П’ятниця» та «Смарагдова» передбачалося зведення ще одного ЖК – Obolon House.

Зрештою оболонцям удалося підняти галас, достатній для того, аби київська влада тимчасово відмовилася від думки віддавати ділянку на Прирічній, 13, під черговий хмарочос Леськіва. Однак через два з половиною роки ситуація повторилася – хоча й  із начебто іншими дійовими особами в  головних ролях.

Що було далі

13 грудня 2024 року заступник голови КМДА Петро Оленич разом із Департаментом земельних ресурсів, яким керує Валентина Пелих, подали до Київради проєкт рішення про відведення горезвісної ділянки на Прирічній в оренду на десять років такому собі ТОВ «Новосервісбуд Інвест», яке з 2021 року володіє тією самою нежитловою двоповерховою будівлею, про яку йшлося на початку цього матеріалу.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту, площа будівлі становить 1554,3 кв. м, а площа ділянки з кадастровим номером 8000000000:78:028:0013, на яку претендує «Новосервісбуд Інвест» – 0,3818 га. Вартість ділянки становить 26,6 млн гривень, її цільове призначення визначено в записці як «для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку (для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі)».

Незважаючи на те, що в цільовому призначенні відсутнє будівництво житлових будинків, інформація про цей проєкт викликала в оболонських пабліках неабиякий ажіотаж. І  зрозуміло, чому: за останні роки кияни вже неодноразово ставали свідками, як цільове призначення особливо привабливих ділянок магічним чином змінювалося з одного на інше. Тим більше, що ділянка, на яку зазіхає «Новосервісбуд Інвест», сформована, зокрема,  за рахунок прибудинкової території сусіднього багатоквартирного будинку, що на Прирічній, 17.

Коротше, проєкт рішення, поданий Оленичем і Ко, настільки нагадував реінкарнацію «покійного» 30-поверхового «Iris Tower», що оболонські активісти почали пригадувати попередні здобутки компанії Леськіва.

«Девелопером проекту початково мала стати компанія UBH (ТОВ «Український будівельний холдинг»),  яка вже будує елітний ЖК Pusha House в Пущі-Водиці та до початку повномасштабної війни планувала побудувати не менш елітний ЖК Obolon House на оболонських луках. Поки невідомо, чи належить ТОВ «Новосервісбуд  Інвест» цій компанії, або проект перекупив інший девелопер. Але можливо саме про інвестиційні кошти цієї компанії говорив мер Віталій Кличко, анонсуючи облаштування парку на косі між затоками поруч. Очевидно, що і сам парк, так само як і дворівневий паркінг, будуть побудовані для збільшення інвестиційної привабливості елітного комплексу, адже поряд з ним майже немає місця для парковки», – пише портал «Моя Оболонь».

Приховані зв’язки       

Насправді, відповідь, чи має «Новосервісбуд Інвест» зв’язки з ТОВ «Український Будівельний Холдинг», можна знайти у відкритому доступі. Як вказано в пояснювальній записці до проєкту рішення, кінцевою бенефіціаркою та однією із засновниць ТОВ «Новосервісбуд Інвест» є житомирчанка Ольга Леонідівна Кригер. Другою засновницею є  киянка Алла Олександрівна Федак. Однак, за даними Opendatabot, так було не завжди: щонайменше в 2021 році на місці Федак у якості засновника був вказаний Євген Сергійович Леськів.

Також, згідно з базою того ж Opendatabot, Євген Леськів числиться або числився керівником  низки компаній, власницею яких записана Алла Федак: ТОВ «Київбуддевелопмент», ТОВ «Сміттєвий король», ТОВ «Фан Корп», ТОВ «Шепіт Вілидж» тощо.

Отже, підозри оболонських активістів виглядають небезпідставно: ТОВ «Новосервісбуд Інвест», м’яко кажучи, тісно пов’язаний із Леськівим, чия компанія два роки тому намагалася побудувати на цій ділянці 30-поверховий хмарочос. І оскільки цей зв’язок явно шитий білими нитками, то він мав би з чималою ймовірністю сплисти на поверхню в разі, якщо б проєкт рішення, внесений Оленичем, таки потрапив до сесійної зали Київради.

Не виключено, що саме такі міркування змусили земельну та підприємницьку комісії Київради 19 грудня повернути цей проєкт суб’єктам подання (тобто, Петру Оленичу та Департаменту земельних ресурсів), а самих суб’єктів подання – відкликати власне творіння від гріха подалі. Чи означає це, що на планах утиснути 30-поверхівку на узбережжі Собачого гирла остаточно поставлено хрест – поки що не зрозуміло.

Каштан  NEWS слідкуватиме за подальшим розвитком подій.

Юлія ТЄНЄНЬОВА

Про плани щодо спорудження хмарочоса на Оболоні дивіться також у новому випуску ютуб-проєкту “В тіні каштана” за посиланням

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *