Створивши тематичний відеоролик «Музиці не важливо, який ти» організатори із ВБО «Даун Синдром» привертають увагу суспільства до «сонячних людей». Зокрема і до того, що вони не обмежені в талантах та можуть реалізовувати себе через творчість, зокрема — музикування.
«Щороку в країні народжується понад 400 таких дітей і багато з них могли би бути почутими через музику», — акцентує у відео Ніна Матвієнко.
Марія Бондаркова — одна з сотень дітей, якими опікується ВБО «Даун Синдром». Організація з 2003 року допомагає батькам дітей з синдромом навчати їх та інтегрувати у суспільство.
У серпні цього року, в рамках кампанії «Музика — важлива. Музика — можлива», яку підтримав Український культурний фонд, спеціалісти «Даун Синдром» створили експериментальний музичний онлайн-гурток для таких дітей та їхніх сиблінгів (рідних братів та сестер).
Нині там займаються музикою 16 дітей з різних регіонів України, крім Києва та області, Тернопіль, Нікополь (Дніпропетровська область), Арбузинка (Миколаївська область) та Полтава. Наймолодшому учасникові групи — лише 4 рочки, найстаршим — 14.
Рекомендації будуть розміщені у відкритому доступі вже у жовтні та стануть у пригоді працівникам музичної, педагогічної сфери, волонтерам та представникам ГО з різних областей України.
До слова, у київській спеціалізованій школі-інтернаті №26, де навчаються діти з особливими потребами, зокрема із синдромом Дауна, відкрили кафе «Bonjour». Особливістю створеної в закладі освіти кав’ярні є те, що учні працюючи здобуватимуть навички, які можна використовувати не тільки в професійному плані, а і в побутовому.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua