«Київводфонд», бювети та щедрі підряди

У столиці капітальний ремонт бюветних комплексів віддали одній фірмі

У Києві діє спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство «Київводфонд», засноване Київрадою у 2010 році. Основний напрямок роботи – обслуговування громадських вбиралень стаціонарного та модульного типу, технічне обслуговування та ремонт  бюветних комплексів і фонтанів.

Київводфонд
Фото: КМДА

Хто є хто

Очолює КП Світлана Козловська. З біографії, що розміщена на сайті підприємства, відомо, що у 2004 році вона закінчила Донецький  державний університет за спеціальністю «Фінанси і кредит» та здобула кваліфікацію економіста. У вересні 2015-го її було призначена на посаду директора «Київводфонду».

З декларації про доходи, яку Світлана Козловська подала у березні 2024-го, зазначено дві квартири у її власності (одна у селі Чайки Борщагівської громади Київської області, інша – у місті Горлівка). Вона задекларувала також три квартири чоловіка – Колотинського Бориса Марковича, підприємця – у Києві. Козловська має у власності автомобіль Nissan Juke, 2012 року випуску. За основим місцем роботи вона заробила за рік 685 тисяч 671 гривню. На банківському рахунку Світлана Козловська зберігає 5 тисяч 822 гривні. Готівкою має 1 мільйон 200 тисяч гривень.

203 свердловини для потреб киян

Редакція «Kаштан News» направила інформаційний запит на адресу КМДА з проханням повідомити, скільки артезіанських свердловин  є в  Києві, яку суму бюджетних коштів було витрачено у 2023 році на їхнє відновлення.

Нас інформують, що в місті є 203 бюветні комплекси, з яких 179 – діючих (159 живляться від індивідуальних свердловин, а 20 знаходяться на балансі «Київводоканалу»). 13 бюветів подано на списання. З технічних причин не працюють два бюветні комплекси.

Бювет
Фото: vechirniy.kyiv.ua / Олексій Самсонов

У 2023 році бюджетні кошти на відновлення роботи бюветних комплексів не витрачалися. А ось на ремонт та технічне обслуговування систем очищення питної води бюветів гроші виділялися – торік було заплачено 5 мільйонів 330 тисяч. А ще  два мільйони 997 тисяч – за послуги гідродинамічного очищення артезіанських свердловин.

Щаслива фірма

З відкритих джерел відомо, що в  2023 році підряд на суму понад 7 мільйонів гривень  у  результаті тендерів на ремонт 26-ти столичних бюветів дістався ТОВ «Буд Олімп Строй». Зокрема, на інтернет-порталі Прозорро йдеться про те, що ця фірма була здебільшого одним учасником торгів.

Що ми знаємо про «Буд Олімп Строй»? За даними Yocontrol,  організацію було зареєстровано в червні 2019-го. Розмір статутного капіталу – 50 тисяч гривень. Основним видом діяльності є спорудження будівель. Керівником та бенефіціаром зазначено Притулу Сергія Сергійовича.

Підприємство і в минулі роки одержувало підряди. Зокрема, як розповідало видання «КиївВлада», через рік після створення фірми їй посміхнулася удача в 2020-му  виграти тендер на капітальний ремонт фонтана «Засновники Києва», що на Майдані Незалежності. Вартість  – 1,69 мільйона гривень. Замовником виступив «Київводфонд».

Загалом, як стверджувала «КВ», у той період за підсумками публічних закупівель  «Буд Олімп Строй» уклало  угод більш ніж на сім мільйонів гривень. Найбільшим замовником був «Київводфонд».

З плином часу бачимо, що щедрі підряди «золотим дощем» і донині падають на виробниче поле цього ТОВ. Отож напрошується думка про монополіста на ниві ремонту бюветів та фонтанів зі статутним фондом 50 тисяч гривень.

Ремонт бюветів
Ремонт бюветів. Фото: КМДА

Де нові свердловини?

Мільйони гривень витрачають на ремонт бюветів. А чи достатньо їх? Чимало містян кажуть, що потрібні нові свердловини. Наприклад, ще в  листопаді 2022 року на сайті Київради було зареєстровано петицію: «Повернути Печерську водозабірні свердловини».

«Жителі Печерського району можуть опинитися на межі гуманітарної катастрофи. За адресою – вулиця Академіка Філатова, 5 будують офісний центр.
На ділянці розташовано свердловини для питної води (їх пробурили після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році з тим, щоб забезпечити резервні джерела води у Києві на випадок техногенних аварій). Сьогодні  під час будівництва їх було залито бетоном, фактично заблокувавши доступ до них.
В умовах повномасштабної війни з росією, з урахуванням обстрілів енергетичних об’єктів, виникає нагальна потреба у забезпеченні населення водою…».

Отож кияни і запитують мера Віталія Кличка – коли буде діяти свердловина на вулиці Академіка Філатова?

Нагадаємо також, що в жовтні 2023 року з’явилася петиція з проханням побудувати новий бювет на вулиці Композитора Лятошинського, а конкретно – в парку «Клинова алея», на місці недобудованого фонтана. Ще раніше люди просили спорудити бювет на вулиці Конча-Заспинська.

І хоч «Київводфонд» інформував громаду, що впродовж 2015-2020 років  відновлено роботу 16 непрацюючих комплексів у восьми районах столиці, а також збудовано 11 нових бюветів, цього ще недостатньо.

Наголосимо: нині в місті, як стверджує «Київводфонд», діє 203 бюветні комплекси. Але ще 14 років тому в КМДА публічно запевняли громаду, що в столиці діятиме більше двохсот бюветів. Отож підсумовуємо, що темпи зведення нових свердловин на мапі Києва зовсім не вражають.

Бювет
Бювет. Фото: КМДА

Віталія Кличка було обрано міським головою у 2014-му. А вже наступного року він давав гарні обіцянки киянам щодо питної воді зі свердловин.

«Наше завдання – щоб кожен киянин отримував чисту питну воду. Це питання у Києві вирішується, зокрема, і за допомогою бюветів. Тому ми розпочали буріння нових свердловин для відновлення роботи бюветів, – заявив мер.

Він  покритикував  і  попередників, мовляв, «за останні 10 років у Києві не було відкрито жодного нового бювету, а ті, які були, і де люди раніше набирали чисту питну воду, на жаль, перебувають у занедбаному стані».

Як приклад, Кличко назвав бювет на перетині вулиць Артема (нині Січових Стрільців) та Полтавська.

«Останні 5 років цей бювет не працював, на його місці поставили кіоск. Ми пробурили нову свердловину глибиною 165 метрів. І у другій половині листопада на цьому місці відкриється відновлений бювет», – похвалився мер.

бювет
Ось так виглядає колишній зразковий бювет на перетині Січових Стрільців та Полтавської. Квітень 2024. Фото: Каштан NEWS

Бюветний безлад

Сьогодні кореспондент «Kаштан NEWS»  побачив, як виглядає «зразковий» бювет на перетині Січових Стрільців та Полтавської, якому колись дав високу оцінку міський голова. Так, тут є вода. Пенсіонерка Євгенія Петрівна, з якою ми розмовляли, говорить, що час од часу набирає з бювету воду. Однак не в  захваті від неї, оскільки, на її думку, вода відгонить якимсь болотом. Тому жінка здебільшого віддає перевагу бювету, що біля вулиці Багговутівська. А ось Миколі Степановичу, який прийшов  з двома трилітровими бутлями, тутешня вода до смаку. Але він обурений, що біля бювету немає лавок, що відпадає облицювальна плитка з підпірної стіни. А праворуч, біля входу, утворилося провалля.

Микола Степанович звернув нашу увагу на інформаційну табличку з результатами аналізів проб води. Її прикріплено на триметровій висоті! Щоб дізнатися, чи відповідає вода стандартам, треба ставити драбину до стовпа. Це так потурбувалися про «зручності» для містян? Навіть Кличко зі своїм зростом не дістанеться цієї таблички.

Фото: Каштан NEWS

Експерти говорять, що результати моніторингу якості питної води потрібно надавати мешканцям  міста регулярно і в доступному вигляді. Насправді – ні регулярності, ні доступності…

А ще біля цього бювету стирчать різні дроти, кабелі з комунікацій. Словом, безлад.  Такий він, бювет, який колись інспектував мер. А нині й забув про нього.

За кілька кілометрів звідси,  на перетині Січових Стрільців і Кудрявської,  на мапі Києва позначено бювет. Але нині від нього збереглося лише накриття у вигляді альтанки, є й  доріжки. Бюветного комплексу тут давно вже немає. Чому, з яких причин його закрито – влада не пояснює.

Бювет на перетині Січових Стрільців і Кудрявської давно не працює. Квітень 2024. Фото: Каштан NEWS

Знову ж, мер Кличко розповідав громаді, що розроблено п’ятирічну програму відновлення всіх непрацюючих бюветів.  І що міська влада дбатиме про «якісну та системну організацію обслуговування всіх бюветів у місті, зокрема, систем доочищення води і проведення капремонтів на 40 бюветах».

Щедро сипав обіцянками мер. І підряди також щедрі.

Богдан ТУР

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *