Київські скандали: «підземні» пристрасті, брудні вода і повітря, знищення пам’яток та посадовець-«ухилянт»

Столичні посадовці не припиняють дивувати киян своїми вчинками

Незважаючи на те, що на дворі ще стоїть справжнє літо, перший місяць офіційної календарної осені добіг до завершення. А отже, не зайвим буде підбити підсумки про те, якими резонансними  скандалами запам’ятався вересень.

«Каштан NEWS» вирішив нагадати найбільш гучні колотнечі.

Скільки коштує метро на Виноградар

Котрий рік міська влада розповідає киянам казочки про труднощі будівництва метро на Виноградар.

Фахівці Державної аудиторської служби України провели перевірку фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Київський метрополітен» і дійшли доволі цікавих висновків.

Метро на Виноградар
Будівництво метро на Виноградар. Фото: КМДА

Прострочений борг у 4 млрд грн, відтермінування будівництва – наслідки «бізнес-схем» недоброчесного підрядника АТ «Київметробуд» та бездіяльності столичної влади. Саме це і є одними з головних чинників, які гальмують будівництво метро на  Виноградар.

Крім того, за підрахунками експертів ДАСУ, нині  відновлення будівництва підземки обійдеться бюджету міста в 2,5 раза дорожче. Адже, за результатами перерахунку показників вартості робіт, кошторис за шість останніх років (з 2018 до 2024-го) збільшився на 8 млрд грн: з 5,9 до майже 14 млрд гривень.

У підземки вкрали мільйони

Правоохоронці викрили розтрату бюджетних коштів на суму понад 60 млн гривень під час ремонту тунелів на Святошинсько-Броварській лінії київського метрополітену.

Упродовж 2022-2023 років приватне будівельне товариство, зареєстроване в Одесі,  уклало договір із грифом «Для службового користування» з КП «Київський метрополітен», що виключало вимоги застосування до цього товариства публічної процедури відбору генпідрядника, як того вимагає Закон України  «Про публічні закупівлі». Далі генпідрядник, розуміючи, що умови договору приховані, вніс в акти виконаних робіт завідомо завищені ціни на поставлену кабельно-провідникову продукцію. Різницю між реальною і «паперовою» вартістю було привласнено.

Чиновницький рекет

Правоохоронці викрили  на вимаганні грошей чергового посадовця столичної мерії. Ним став директор Комунальної служби перевезень КМДА, яка  перевіряє пасажирські перевезення в Києві.

Розслідування встановило, що посадовець влаштував безпідставні перевірки одного з перевізників, за наслідками яких було складено документи про невідповідність транспортних засобів для здійснення пасажирських перевезень. А в якості «компромісу» перевізникові  запропонували щотижня платити по 40 тисяч гривень за право продовжувати працювати на маршруті.

Екскерманич Києва на гачку в ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків колишньому очільникові  КДМА, народному депутату кількох скликань Володимиру Макеєнку.

Володимир Макеєнко. Фото: з відкритих джерел

Як встановили слідчі, він протягом 2011 — 2018 років отримав дохід за кордоном на загальну суму в понад 387 млн грн. Депутат не сплатив із цих грошей податок на доходи фізичних осіб та військовий збір на загальну суму 71,4 млн грн.

Варто зазначити, що Макеєнко обіймав посаду очільника КМДА дещо більше місяця: 25 січня 2014 року його було призначено головою КМДА, а 7 березня – звільнено з цієї посади.

Знищення заповідних зон триває

Київські екологічні інспектори провели обстеження прибережної захисної смуги Галерної затоки в Голосіївському районі Києва, а також Жукова острова і виявили засмічення території побутовими відходами та іншим сміттям.

У Голосіївському районі столиці на вулиці Набережно-Корчуватській після війни з’явиться парк площею понад 3 гектари.
Зелені зони Корчуватого. Фото: ілюстративне з відкритих джерел

Як зазначили в екоінспекції, під час перевірки також було виявлено незаконне встановлення тимчасових споруд і будівництво капітальних об’єктів у межах прибережної захисної смуги.

«Золоті» квіти

У Києві повідомили про підозру директорові  комунального підприємства з утримання зелених насаджень Печерського району.

Як встановили правоохоронці, в жовтні минулого року чиновник уклав з ФОП договір на поставку цибулин тюльпанів із Нідерландів на загальну суму майже 700 000 гривень. Однак, як з’ясувалося,  насправді ціна на цибулини тюльпанів була завищена на понад 230 тисяч гривень.

Паралельно слідство зацікавилося, а чи справді комунальники висадили в Печерському районі саме голландські тюльпани, а не дешевші українські.

Поліцейська дільниця має бути ліквідована

На вулиці Січових Стрільців, що в центрі Києва, забудовник почав розбирати чергову історичну пам’ятку — будівлю Лук’янівської поліцейської дільниці, зведену ще 1901 року.

Січових Стрільців 91
Вулиця Січових Стрільців, 91. Фото: з відкритих джерел

Як зазначають активісти ГО «Спадщина», Департамент охорони культурної спадщини КМДА за три роки не зміг надати цій споруді статус памʼятки, а Департамент територіального контролю  видав забудовнику картку під назвою «ремонт будівлі».

Активісти стали на захист

Київські активісти-пам’яткоохоронці припинили знищення оздоблення фасаду старовинного будинку, який знаходиться в історичному центрі міста, на вулиці Чикаленка, 14 (колишня Пушкінська),  і був збудований у 1912-1914 роках.

Нині будь-які роботи зупинено. Як з’ясувалося, жодних дозвільних документів на демонтаж декоративних елементів фасаду цієї пам’ятки у виконавців не було.

Просимо допомогти… зруйнувати

Департамент охорони культурної спадщини КМДА вкотре оскандалився. Цього разу його співробітники цілком серйозно виявили доволі дивну ініціативу: закликали киян допомогти розібрати залишки знищеної забудовником Садиби Зеленських.

Відповідну інформацію Департамент розмістив на своїй сторінці у соцмережі.

«Пропонуємо громадськості долучитися до проведення толоки, під час якої під наглядом архітектора-реставратора будуть розібрані залишки будинку», — написали ті, хто повинні захищати культурну спадщину від знищення.

До речі, під час чергового  засідання  Консультативної ради при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА розглянули питання відновлення будинку на вулиці  Олександра Кониського, 22. Зокрема, власник Садиби Зеленських представив передпроєктні пропозиції щодо таких робіт.

Знищена Садиба Зеленських. Фото: Національна поліція

Однак  пам’яткоохоронець Дмитро Перов назвав цю ініціативу  сумнівною.

За його словами, цей проєкт, який уже погодили, ніхто не публікував, не обговорював з громадою, а забудовник нині продовжує судитися за право будівництва на цьому місці ЖК «Тургеневъ». Крім того, на думку Перова, існує небезпека, що Садибу Зеленських відновлять не в тих межах і не в тому обсязі, в яких вона була.

Таємне рішення КМДА

Київська міська державна адміністрація без офіційної санкції Київради ухвалила таємне рішення і вже витратила кошти на початок будівництва шляхопроводу, який буквально «розсіче» «Екопарк Осокорки» на кілька частин.

Ця інформація стала відомою для громадськості під час роботи комісії з аналізу діяльності комунальних підприємств. Зокрема, під час звіту КП «Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд м. Києва».

Виявляється, це комунальне підприємство вже розробило техніко-економічні обгрунтування для будівництва вулиці від проспекту Петра Григоренка до межі міста в Дарницькому районі. Проєкт будівництва серед іншого передбачає, що вулиця розділить природно-заповідну зону «Екопарк Осокорки» на чотири частини.

Отруєна вода

Справжнім шоком для киян стала інформація на початку вересня про те, що на столицю Десною суне пляма нечистот, які злили в притоку цієї річки росіяни. Брудна вода пройшла понад 300 кілометрів,  минула Чернігівську область і вже дійшла до Київської. Зокрема, забруднення спостерігалося між селами Літки та Рожни. Втім, як наполегливо запевняють фахівці, небезпеки для мешканців столиці немає, оскільки концентрація шкідливих речовин майже зійшла нанівець, розчинившись у водах Десни. Водночас «Київводоканал»  забезпечений усіма необхідними реагентами для очищення та обеззараження води.

Річка Десна. Фото: ілюстративне з відкритих джерел

…і повітря

Іншим екологічним лихом для Києва у вересні став гар, який на понад тиждень охопив місто. Причиною цього явища фахівці назвали пожежі в екосистемах навколо столиці. Зокрема – в лісах і на торф’яниках. Ситуація була настільки серйозною, що рятувальні служби постійно радили мешканцям міста щільно зачиняти вікна і двері в помешканнях, пити багато води, використовувати марлеві пов’язки  та за можливості  взагалі утриматися від відвідування вулиці.

Євген ДЕМЯНОВ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *