Андрій ВІТРЕНКО: «Сподіваюся, що буде виконано обіцянки і Київ навіть збільшить допомогу ЗСУ»

Андрій Вітренко

Із  головою постійної комісії  Київської міської ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Андрієм Вітренком спілкуємося про внесені зміни до головного фінансового документа  столиці, підтримку Збройних Сил України, стан резервного фонду та рішення щодо компенсації приватним власникам за утримання в належному стані укриттів.

Андрію Олександровичу, торік міський голова Віталій Кличко зазначав, що позбавлення  надходжень військового ПДФО негативно позначиться на  життєзабезпеченні громад. Проте в Києві фіксується перевиконання бюджету.

Так. Було перевиконання за перших 2-3 місяці на 3,3 мільярда гривень загального фонду і на 104 мільйони спеціального. Тобто,  приблизно  3,4  мільярда   гривень разом. Це були додаткові кошти, які  отримані від податку на прибуток і податку від доходів фізичних осіб.

Андрій Вітренко
Андрій Вітренко. Фото: Каштан NEWS

Отже, відсутність військового ПДФО суттєво не вплинула на наповнення бюджету?

Київ отримує доходи не тільки від податку на доходи фізичних осіб. Майже 2,7 мільярда гривень – це перевиконання сплати податку на прибуток підприємств. Інші 600 мільйонів – це перевиконання сплати податку на доходи фізичних осіб. Це стало можливим за рахунок збільшення як середньої заробітної плати, так і споживчої активності громадян. Більш чіткі результати ми зможемо оцінити після першого півріччя.

Також ішлося про те, що Київ збільшить фінансування ЗСУ до 5 мільярдів гривень. Але  після змін до бюджету ми бачимо, що йдеться про 1,5 мільярда. Чи буде ще буде допомога військовим?

За цей рік це було третє коригування бюджету. Щоразу програма «Захисник» наповнювалася, адже це важливе питання.

Сьогодні в офіційному рішенні видатки на Департамент муніципальної безпеки, який виконує міську програму «Захисник Києва», мають загальний бюджет 4,7 мільярда  гривень. Зокрема, це й кошти на допомогу військовим, ремонт техніки, закупівлю  БПЛА, навчання операторів дронів. Ми завжди наголошували на тому, що це не є достатньо. Ці видатки – це всього лише  5,1 відсотка  від загальних видатків бюджету. Чи будемо ми ще раз просити столичну владу збільшити цю цифру, особливо в столиці  країни, яка воює,  – звісно так.

Гроші на ЗСУ 14 грудня 2023
Акція “Гроші на ЗСУ” 14 грудня 2023 року. Фото: Каштан NEWS

А кошти, які вже виділено, на що саме спрямують?

Відповідно до статей видатків, це – 995 мільйонів  за програмою «Захисник Києва»; 30 мільйонів — субвенція Міністерству оборони України; майже 80 мільйонів — на облаштування фортифікаційних споруд; майже 460 мільйонів — на соціальні виплати для захисників та захисниць за міською цільовою програмою «Турбота».

Чи торкнулися зміни до бюджету резервного фонду?

Кошти резервного фонду використовуються для вирішення непередбачуваних видатків. У рішенні резервний фонд зменшили на майже 170 мільйонів гривень, зокрема й  на ліквідацію наслідків аварії на перегоні між станціями «Деміївська» та «Либідська».

Говорять,  що готується виділення коштів для того, щоб компенсувати якісь витрати «Київодоканалу».  Проте в мене  немає офіційних документів з цього приводу.    

  

Наслідки ракетної атаки ворога. Фото: Каштан NEWS

Чи виділено  кошти  на  Бортницьку станцію аерації, яка знаходиться в аварійному стані, на ремонти мостів?

На мости нічого не виділялося. Ми будуємо нові розв’язки. Тому навіщо нам аварійні мости ремонтувати, коли  в  нас є нова «іграшка» –  розв’язка на Богатирській. Видатки Департаменту транспортної інфраструктури – найбільші в місті, сума понад 22,2 мільярда гривень, це майже 25 відсотків. На  Бортницьку  станцію  аерації було виділено додатково 400 мільйонів гривень  для  облаштування дамб мулових  полів. Про дамби мулових полів  чую  всю свою каденцію. Для їхнього облаштування щорічно виділяється сотні мільйонів гривень –  для того, щоб їх підсипати. Як не мене, то  це схоже з Подільсько-Воскресенським мостом, коли немає ні початку, ні кінця. Системні рішення про реконструкцію цих мулових полів відсутні. Немає ніяких обґрунтувань. 

Тобто,  усувають наслідки, а не причину?

Так. Причину не усувають. А наслідки – це постійне підсипання. Ми зростаємо вгору,  а не реалізуємо  системне комплексне рішення щодо вирішення цієї проблеми.

Які ще суттєві  зміни було внесено до бюджету?

Зазначу, що досить складно відбувався  перерозподіл. Тому що депутатський  корпус  звернув  увагу на те, що жодних пропозицій до основного рішення про бюджет  враховано не було. Тому  були, скажімо так, палкі дискусії. Ми приблизно два тижні дискутували  з виконавчим органом щодо напрямів використання коштів. Зрештою,  було внесено деякі зміни, ініційовані депутатським корпусом щодо додаткового облаштування укриттів,  енергоефективності і  термомодернізації. Виходили з того, що потрібно забезпечити  в першу чергу  безпеку, а потім, враховуючи  терористичні обстріли критичної інфраструктури,   необхідно заощаджувати енергію,  термомодернізувати  будівлі і споруди.

Врахували й те, що багато киян,  особливо  там, де житловий фонд уже старий,  скаржаться, що в них роками не працюють ліфти. Тож було виділено додаткові кошти на ремонт ліфтового господарства.  Тепер треба контролювати  виконавчий органи, бо зважаючи на той  перелік  адрес, який спочатку  надали, ми знайшли будинки, яким 7-10 років, а там уже замінюють  усі ліфти.  А, наприклад, на Троєщині, де житловий фонд старший – ліфти не замінюють. Або, наприклад, у центрі міста в новому будинку замінюють чомусь вантажний  ліфт.

Будемо  дуже ретельно інспектувати саме адресний перелік  для того,  щоб вирішити спочатку гострі проблеми людей, а не питання певних груп впливу.

Андрій Вітренко
Андрій Вітренко. Фото: Каштан NEWS

Ви згадали про укриття. Яка доля рішення про компенсацію за утримання  укриттів, що  перебувають у приватній власності? Чи виділено кошти?

Є відповідне рішення Київської міської ради. Спочатку надано доручення всім профільним департаментам розробити чіткий адресний перелік, що, кому  і скільки компенсувати. Це – програмно-цільовий метод:  формується потреба, і ми потім наступним рішенням про бюджет уже будемо все фінансувати для того, щоб збільшити кількість підземного простору там, де можуть люди захиститися  під час терористичних атак. Шкода, що лише минулої сесії  було ухвалено це  рішення. До речі, коли  в понеділок проходило засідання  постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, навіть деякі учасники цієї комісії не знали, що було ухвалено таке рішення.

Розмову вів  Віктор СУХОМЛИН

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *