“`html
Судова інстанція початкового рівня інтерпретувала обидва випадки як здійснення розпусних дій відносно неповнолітніх, проте ювенальні прокурори подали заперечення проти такого вердикту
Київський апеляційний суд збільшив строк ув’язнення 35-річному громадянину, котрий намагався зґвалтувати восьмирічного хлопчика в шкільній вбиральні на Подолі. Суд першого рівня призначив 6,5 років позбавлення волі. Ювенальні прокурори подали апеляцію, домагаючись більш тривалого терміну ув’язнення. Про це інформує «Главком» з посиланням на Київську міську прокуратуру.
Згідно з матеріалами слідства, чоловік проникав до вбиралень шкіл в Подільському районі Києва в той момент, коли там були учні початкових класів. Його визнали винним за двома епізодами в один і той же день, але у різних навчальних закладах на Подолі.
Як повідомили у прокуратурі, в гімназійному туалеті чоловік показав статеві органи шестирічному хлопчику. Цей випадок розслідували як скоєння розпусних дій по відношенню до неповнолітньої особи – ч. 2 ст. 156 Кримінального кодексу України.
В іншій школі цей чоловік вже зробив спробу зґвалтування восьмирічного учня у вбиральні. Ці дії кваліфікували як завершений замах на зґвалтування – ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 152 Кримінального кодексу України.
Разом з тим, як зазначили у столичній прокуратурі, суд першої інстанції трактував обидва епізоди як вчинення розпусних дій відносно неповнолітніх, призначивши чоловікові покарання у вигляді 6,5 років ув’язнення.
Засуджений за вчинення розпусних дій щодо малолітніх фото: Київська міська прокуратура
«Не погоджуючись з таким рішенням судового органу, ювенальні прокурори Київської міської прокуратури оскаржили його в апеляційному порядку», – йдеться у повідомленні.
Київський апеляційний суд підтримав позицію прокуратури. Чоловікові збільшили міру покарання. Новий вирок – 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з працею з дітьми та здійснювати будь-яку діяльність, котра пов’язана з опікою над дітьми, їх вихованням та організацією відпочинку строком на nhb роки.
Раніше інформували, що у Києві судитимуть 57-річного чоловіка за звинуваченням у виготовленні дитячої порнографії та сексуальному насильстві над трьома сусідськими дівчатками. Одній з дівчат на той час було лише вісім років, іншим двом – по 12 років. Чоловік, який працював інкасатором, запрошував сусідських дітей до себе в квартиру у Деснянському районі. Дівчата довіряли знайомому дорослому та в силу свого віку не до кінця усвідомлювали його вчинки.
Раніше «Главком» повідомляв, що прокурори Кам’янець-Подільської окружної прокуратури на Хмельниччині передали до суду справу щодо насильства над малолітньою дитиною, яке тривало з 2017 року. Скориставшись відсутністю матері, у 2020 та 2024-2025 роках обвинувачений неодноразово здійснював насильницькі дії сексуального характеру. І це продовжувалося декілька років – від того моменту, коли потерпілій виповнилось пʼять і аж до тринадцяти років.
“`
