Фахівців готували за такими спеціальностями: «Фахівець з ефективності підприємництва», «Бухгалтер (інформаційні системи та технології в бухгалтерському обліку)», «Менеджер (управитель) з персоналу», «Менеджер із комунікаційних технологій», «Менеджер (з фінансової роботи)», перепідготовка за професією «Водій автотранспортних засобів, категорія «D» та ін.
Одного безробітного направлено на навчання за напрямком «Створення тривимірної графіки у програмі «Autodesk 3ds Max» до Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України. Найближчим часом заплановано навчання безробітних за напрямками підвищення кваліфікації: «Економіст з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності» та «Водій тролейбуса та трамвая».
«Між КМЦЗ і закладами освіти, які пройшли відбір, укладено 16 договорів про співпрацю. Вони пропонують навчання за 14 робітничими професіями та 41 навчальною програмою підвищення кваліфікації. Серед наших партнерів — Національний авіаційний університет, Київський університет ринкових відносин, Міжрегіональна академія управління персоналом, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, НКК КП „Київпастранс“ та ін.», — зауважив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
З переліком закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних, а також професій і спеціальностей, за якими ведеться підготовка, можна ознайомитись на сайті КМЦЗ в розділі «Навчання».
Професійне навчання безробітних здійснюється за очною (денною), заочною (дистанційною) формою або поєднуючи ці форми. Інформація про навчальні заклади, умови навчання, а також роботодавців розміщена на сайті Київського міського центру зайнятості.
Важливо, що за безробітним, який проходить професійне навчання за направленням центру зайнятості, зберігається виплата допомоги по безробіттю.
«Переваги професійного навчання в тому, що після його закінчення, як правило, людина швидше працевлаштовується, але не тільки. Бувають різні випадки: наприклад, працівник мав професію, яка втратила свою актуальність, або ж він приїхав до Києва з іншого регіону, де його професія була затребувана, а в умовах мегаполісу не може знайти їй застосування. Завдяки професійному навчанню за направленням служби зайнятості людина не просто підвищує свою конкурентоспроможність, а ще й відкриває себе у новій професії. Ми даємо людям можливість кардинально змінити життя, реалізувати свій потенціал», — підкреслив Віктор Білич.
Нагадаємо, у службі зайнятості назвали найпопулярніші професії на українському ринку праці.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua