Керівництво Музею війни з самого ранку спростовує чутки про те, що частину меморіалу можуть приватизувати. Треба сказати, що чутки з’явилися не на порожньому місці.
Орендар одного з приміщень на території Меморіалу, площею 565,1 квадратних метрів, намагається в судовому порядку визнати нечинним договір оренди в пункті, що забороняє приватизацію майна. Під час повторного розгляду справи Північний апеляційний господарський суд м. Київ задовольнив його вимогу.
«Проте, на нинішньому етапі, — це означає лише скасування пункту договору й аж ніяк не приватизацію», — наголошують у Музеї.
Фонд державного майна України готує оскарження цього рішення у Верховному Суді як такого, що суперечить законодавству. Адже пряма норма Закону «Про приватизацію державного і комунального майна» не дозволяє приватизувати такі об’єкти.
На балансі Музею обліковується 38 одиниць нерухомого майна загальною площею понад 40 тисяч квадратних метрів.
До слова, 4 лютого Батьківщину-Матір підсвітили на знак вдячності України лідерам дружніх держав, які відвідують місто Київ на фоні загрози нової хвилі російської агресії супроти України. Минулого року монументу «Батьківщина-Мати» виповнилося 40 років.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua