20 лютого в Інституті проблем сучасного мистецтва покажуть виставу, презентують дитячі роботи та нову настільну гру, проведуть майстер класи.
Цього тижня у столиці представили міжнародний проєкт — італійсько-українську виставку «Бачення Данте. Сучасні українські митці інтерпретують «Божественну комедію». Експозиція приурочена до 700-річчя з дня смерті Данте Аліг’єрі, що відзначали у 2021 році. Упродовж року на Батьківщині Данте професор Грассо організував цикл виставок в Італії та відібрав 333 роботи сучасних художників/скульпторів/фотографів і пов’язав їх з триплетом «Божественної комедії» в один цілісний та послідовний твір. Враховуючи велич події, а саме річниці «Божественної комедії», італійський проєкт, присвячений твору Данте, продовжився за межами країни із залученням більшої кількості митців з різних країн світу. Перший етап закордонного циклу відкрив Київ в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України.
20 лютого о 12:00 у межах виставки розпочнеться День дитячої творчості. В програмі:
1) Вистава «Аліса в країні чудес» дитячої театральної студії «Зарево» (Художній керівник Поліна Лучко), де займаються діти з 1 по 8 клас. Поліна Лучко навчається на першому курсі в Національного університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого на факультеті режисури драматичного театру.
2) Презентація художніх робіт дітей з різних куточків світу, що надіслали своє бачення Божественної комедії Данте Аліґ’єрі, які надав нам міжнародний проєкт «COLORS FOR PEACE», що просуває дитяче мистецтво на міжнародному рівні, щоб зменшити культурні, соціальні та економічні дистанції між багатими та бідними країнами. Також до цієї ініціативи долучилися діти зі Сходу України, вони привезли свої роботи до Києва та презентують їх на Виставці. Діти з АТО, бачачи жах війни, показали своє сприйняття Пекла і Раю.
3) Учні Дитячої театральної студії «Зарево», разом зі своїм художнім керівником, яка пише вірші, і нещодавно випустила свою першу збірку, зачитають декілька з них.
4) Презентація української настільної гри — HELLESCAPE, яка створена за мотивами «Божественної комедії» Данте. Автор гри — Тарас Городняк Дизайн — Ірина Гудзь.
Під час гри, учасники матимуть можливість опинитися у моторошній реальності, створеній уявленнями поета про потойбічний світ, а точніше про найстрашнішу його частину — Пекло. У цій грі мільйони можливих комбінацій складаються у поле для змагання трьох гравців, а кожна наступна партія складається за абсолютно новим сценарієм.
5) Гості з Харкова — Школа–Університет найвищої якості життя представить свій проєкт «Діти-дітям». Це перший проєкт в Україні під час якого діти створюють речі для себе та своїх однолітків та разом з професійними виробниками втілюють їх у життя.
«Божественна комедія» Данте надихнула дітей не лише намалювати своє сприйняття, продемонструвати новий погляд крізьз віки, створивши дизайнерські колекції одягу, ювелірних прикрас, але й презентувати свої роботи італійською мовою. Допомогла у цьому українка Діана, яка живе в Італії, — це виявилося легко та цікаво, діти знайшли багато знайомих слів, краса врятує світ, а мистецтво та культура об’єднує країни, навіть через століття. не коррелируется с найденіми словами или то, или другое лучше убрать
6) Майстер-клас з малювання для дітей. Його проведуть дві українські художниці Уляна Федоряченко та Марина Малік, засновниці вінтажної художньої майстерні «Майстерня 107», що є простором творчої свободи. Окрім майстер-класів з інтуїтивного живопису та антистрес-абстракції у Майстерні проходять арт-терапевтичні майстер-класи із психологом.
Де: Інститут проблем сучасного мистецтва НАМН України, вул. Євгена Коновальця, 18-Д.
Вхід вільний
У 2021 році у столиці пройшло чимало подій до 700-річчя з дня смерті Данте Аліг’єрі. Музей книги і друкарства презентував виставку «Данте — поет бажання» з унікальними виданнями та ілюстраціями, Національна опера представила прем’єру балету «Данте». У вересні на фестивалі Bouquet Kyiv Stage влаштували «День Данте» із розмовою про його творчість, перформанс-читанням фрагментів «Божественної комедії» та українською прем’єрою Кантати O luce etterna композитора Валентина Сильвестрова, натхненної дантівським «Раєм». А у листопаді у музеї Ханенків пройшла виставка «Пісня за піснею. Сто малюнків Джованні Томаззі Ферроні».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua