126
Ідеться про панельне житло, побудоване 50-70 років тому, яке вже не відповідає сучасним вимогам енергоефективності та не є привабливим для мешканців
Такі будинки часто сприймаються нудними, сірими та візуально непривабливими. Сьогодні в різних європейських країнах існує кілька різних державних програм реновації, які стосуються переважно теплоізоляції та енергоефективності, повідомляють на Фейсбук-сторінці Національної спілки архітекторів України.
Організатори експозиції, серед яких НАСУ, Міжнародна спілка архітекторів UIA, Асоціація спілок архітекторів Балтії BAUA, Асоціація архітекторів Литви, Латвійська спілка архітекторів, Естонська спілка архітекторів, стверджують, що прагнуть створити модель поліпшення кожної квартири, загальних внутрішніх і зовнішніх просторів, водночас зберігаючи візуальну якість та архітектурну єдність усього кварталу. Звісно, до процесу оновлення мають бути залучені мешканці. Архітектори заявляють, що шукатимуть можливості для нових фінансових і правових інструментів, які дозволять брати участь у реконструкції як приватним, так і державним організаціям.
Ідея цілісної реконструкції житлового кварталу виникла як балтійська відповідь на конкурс Європейської Комісії на програму New European Bauhaus (NEB).
«Ми глибоко переконані, що ця тема актуальна для всіх країн, які мають величезний спадок післявоєнного періоду – величезні мікрорайони модерну, панельний житловий фонд. Пострадянські країни мають справу з тими ж проблемами та викликами, інші європейські країни також розглядають майбутнє модерністського житла», – каже Рута Лейтанайте.
Відкриття виставки відбудеться 17 квітня, о 14:00, у залі Будинку архітектора, вулиця Бориса Грінченка, 7, повідомляє Національна спілка архітекторів України.
Читайте також: КИЯНИ ЗАКЛИКАЮТЬ КЛИЧКА ЗАВЕРШИТИ ЗВЕДЕННЯ ЖИТЛОВИХ ДОВГОБУДІВ
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.