75
В КМДА не надали депутатам висновки експертизи щодо впливу нового будівництва на тунелі метро
Сьогодні відбулося чергове засідання тимчасової контрольної комісії Київради щодо вивчення стану перегону між станціями метро «Деміївська» та «Либідська».
Депутати проаналізували низку офіційних відповідей на запити комісії від посадовців. І зауважили, що інформація надійшла не від усіх, до кого зверталися, до того ж є неповною. Зокрема, було направлено запит першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику. Депутати просили надати висновки експертних досліджень щодо впливу існуючого і запроєктованого будівництва, яке ведуть дві компанії. Одне із них на вулиці Ізюмська, 1 (споруда зводиться на Деміївському ринку). А інший об’єкт – на земельних ділянках, які обмежені бульваром Миколи Міхновського, вулицями Антоновича, Миколи Грінченка і Панаса Любченка. Це – торговельний центр Ocean Plaza.
Однак замість конкретної відповіді тимчасовій контрольній комісії написали, що міськдержадміністрація зробила запит… щодо вартості проведення відповідних експертних досліджень. Невже Микола Поворозник не зрозумів суті запитання? А може, відповісти нічого?
Звичайно, виникає запитання, чи можна зводити великі будівлі, не дослідивши експертним шляхом їхній вплив на тунелі метрополітену. Це також намагаються з’ясувати депутати. До речі, споруджуються гігантські об’єкти – від 22 до 30 поверхів. І якщо експертиз не було проведено, то нехай би так і повідомив Микола Поворозник.
А потім метротунель на «Деміївській» вкотре не витримав. У 2019, 2021 роках технічні служби метрополітену виявляли «винесення» грунтів у тунель, течію води. Тоді вони самостійно змогли справитися з цією нештатною ситуацією. А чому не провели експертизу, щоб з’ясувати причини і на початковому етапі усунути загрозу? Міські посадовці воліють також мовчати про це.
Нагадаємо: в експлуатацію тунель на «Деміївській» було введено в грудні 2010-го. Тріщини у цій конструкції вперше було зафіксовано в березні 2011-го. Торік, у червні, тунель учергове нагадав про свою крихкість – стихія «винесла» грунт на колії. Чи були експертні висновки щодо прогнозів розвитку критичної ситуації, можливих причин тріщин у споруді? Киянам про це не повідомляють.
У листопаді 2023-го зафіксували значний витік води в тунельну споруду. І ось тоді вже попросили прийти на допомогу фахівців профільного інституту. Але ж рух потягів не зупинили. І лише 8 грудня киянам повідомили, що тунель на цій ділянці почало затоплювати і рух потягів зупинили.
Про це «Kashtan NEWS» розповідав у репортажі: У НЕБЕЗПЕЧНОМУ ТУНЕЛІ МЕТРО: ЗНОВУ ПРО ПІДТОПЛЕНУ «ДЕМІЇВСЬКУ»