Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ
Після завершення карантину в Києві (як і по всій країні), очікується активізація на ринку землі.
Новий «земельний» закон, ухвалений Верховною Радою, ще мають підкріпити нормативно-правовими актами Кабміну.
Довгоочікуваний ринок земель обіцяють «запустити» через рік – на початку липня 2021 року.
За новим законом, землі комунальної власності Києва продавати заборонено.
До січня-2024 кияни, як і всі громадяни України, зможуть набувати право власності на ділянки сільськогосподарського призначення.
На першому етапі дозволяється купувати не більше 100 гектарів (в одні руки), а в подальшому – не більше 10 тисяч га (для однієї фізичної чи юридичної особи).
– Сільськогосподарська земля стає товаром. У короткостроковій перспективі очікується наповнення бюджетів, у довгостроковій – поява нових землевласників. Національна економіка може поліпшитися завдяки земельному ринку. Але при цьому виникає небезпека: нечисті на руку ділки скуплятимуть величезні площі землі через підставних осіб. Це може призвести до загрози нашої незалежності. Все-таки українська земля повинна належати народу, – вважає депутат Київради Ярослав Діденко.
Як показує аналіз, вже сьогодні ціни на київські землі – на вагу золота. За даними ріелтерів, на вулиці Борщагівська 6 соток ділянки продають за 8,55 млн грн, а в провулку Радищева 200 соток – майже за 123 млн.
У Голосієво під прицілом земельного ринку опиняться сотні гектарів острова Жуків (які не ввійшли до складу заказника «Жуків острів»). На Галерному острові десятки гектарів земель, переданих в оренду фірмам, теж можуть опинитись у приватній власності.
Загалом, в Україні нараховується близько 3 млн гектарів угідь, які можна буде продавати. Ринок відкриває широкі двері для продажу земель, але не дає чіткої відповіді на їхні оцінювання. Це означає, що гектари підуть з молотка.
«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!
Sourse: vechirniy.kyiv.ua