Можна зносити: відому споруду в центрі Києва позбавили охоронного статусу

Профільне міністерство винесло вердикт

Монумент на ознаменування возз’єднання України з росією, розташований у парку в центрі Києва і більше відомий як Арка «дружби народів», позбавлено охоронного статусу, що відкриває шлях до демонтажу цієї радянської споруди.

Про це повідомляє пресслужба МКІП.

«Міністерство культури та інформаційної політики України своїм наказом визнало таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, колишній об’єкт культурної спадщини — Монумент на ознаменування возз’єднання України з росією, розташований у м. Києві у Хрещатому парку», — йдеться в повідомленні міністерства.

Як зазначили у МКІП, цим рішенням скандально відомий монумент утратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований.

Слід зауважити, що так звана Арка «дружби народів», яку   було  встановлено в Києві у 1982 році з нагоди 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці жовтневого перевороту 1917 року, належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу. Попри перейменування її  Київською міською радою в «Арку Свободи українського народу», монумент репрезентує виключно радянські ідеологеми та конотації. Про це наголошено у висновку експертної комісії Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики.

У Міністерстві, зокрема, звернули увагу, що у висновку також ідеться про те, що втілений у монументі міф про «возз’єднання» двох «братніх» народів не відповідає історичним реаліям. А в умовах широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну цей міф активно використовується для обґрунтування «законності» путінських територіальних претензій. Він також є частиною інформаційно-пропагандистської кампанії кремля, аби сформувати в українців викривлені уявлення про нібито «історичну бездержавність» Українського народу як «уламка» «розділеного російського народу», «штучність» України як держави.

«У суспільній свідомості киян монумент ототожнюється з радянським режимом, не випадково мешканці столиці називають його «ярмом». Позбавляючись монументального «ярма», ми звільняємося від залишків радянської диктатури та російського імперського впливу», — прокоментував рішення МКІП т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як повідомлялося, раніше Український інститут національної памʼяті рекомендував знести Арку «дружби народів» у Києві. 

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *