80
Сьогодні, 6 лютого, відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Київради
Одне з важливих питань порядку денного стосувалося діяльності комунального підприємства «Київекспертизи». Увага до цієї теми прикута не випадково. Як сказав голова комісії Андрій Вітренко, кияни в багатьох зверненнях до міської влади, а також до громадських приймалень депутатів скаржаться на великі проблеми з відновленням пошкоджених під час відбиття ворожих повітряних атак житлових будинків. Зокрема, не проводяться інструментальні обстеження таких будівель. Тому на засідання комісії для пояснення було запрошено директора «Київекспертизи» Михайла Хорошевського.
Виявляється, як повідомив Хорошевський, такі інструментальні обстеження проводять лише профільні інститути, співробітники яких мають відповідну кваліфікацію, технічне обладнання. Водночас комунальне підприємство, у якому працює 30 експертів, виконує лише будівельну експертизу.
Чи задовольнить таке пояснення мешканців постраждалих будинків? Навряд чи. Вони апелюють до міської влади, яка повинна забезпечити оперативне інструментальне обстеження пошкоджених будинків. Закономірно пролунало запитання Андрія Вітренка до Хорошевського: коли, наприклад, буде завершено експертизу пошкодженого будинку на вулиці Остафія Дашкевича, 4а в Дніпровському районі? Цей дім зазнав серйозних пошкоджень уночі 13 грудня 2023 року від уламків російської балістичної ракети.
За словами Хорошевського, було проведено тендер на закупівлю послуг з інструментального обстеження цього будинку.
«На жаль, станом на сьогодні ще нема розпорядження про виділення коштів, тому нема можливості підписати угоду, адже потрібно зареєструвати в казначействі», – пояснив очільник «Київекспертизи».
Скільки ще місяців потрібно міській владі, щоб підписати відповідне розпорядження, щоб нарешті процес обстеження було завершено, а процес відбудови пошкодженого будинку зрушив з місця? І чому за два роки не напрацьовано чіткої, оперативної схеми проведення подібних експертиз, не змінено підходів у зв’язку з війною?
Тому постійна депутатська комісія проголосувала за те, щоб надати протокольне доручення керівництву «Київекспертизи» – підготувати й направити до Київради повний перелік пошкоджених будинків з визначенням термінів проведення інструментальних обстежень. Окрім цього, підприємство має надати повну інформацію про результати фінансово-економічної діяльності.
Серед інших питань, які розглянули депутати, – пропозиція надати членам сімей загиблих захисників (захисниць) України право безкоштовного проїзду в пасажирському комунальному транспорті. Комісія підтримала ініціативу.
На розгляд комісії було винесено і петицію, яка стосувалася проблеми безбар’єрності під час будівництва багаторівневих транспортних розв’язок на мільярдні суми, доцільності спорудження грандіозних інфраструктурних об’єктів під час війни. Оскільки автора петиції не було в залі засідань, то депутати ухвалили рішення, щоб це питання спочатку опрацювали у профільному департаменті.
Ще одне питання стосувалося захисних споруд у місті. На думку голови комісії Андрія Вітренка, в Києві ще недостатньої укриттів для захисту населення. Велика кількість споруд у вигляді паркінгів знаходяться у приватній власності. І сюди не завжди допускають людей під час повітряних тривог, мотивуючи тим, що використовується електроенергія, за яку мусять сплачувати підприємці. Проте проблема укриттів і безпека людей має бути однією із пріоритетних. Тому це питання потребує вирішення, зокрема і шляхом фінансової компенсації власникам приватних укриттів. І КМДА могла б запропонувати певний алгоритм дій.
Але під час засідання комісії справа до ухвалення рішення з цього питання не дійшла, оскільки виявилося, що на цей момент у залі нема кворуму.
Богдан ТУР