Сьогодні у столиці стартував опалювальний сезон, тепло починають подавати в житлові будинки.
– Хочу підкреслити, що тариф на опалення у столиці з минулого сезону не змінився, – заявив на брифінгу заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.
Директор підприємства «Енергозбут» «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін нагадав киянам, що у столиці 90 відсотків споруд обладнані теплопунктами з лічильниками тепла, тому мешканці будуть сплачувати за фактично спожиті гігакалорії, а не за високим тарифом за квадратний метр площі. Інші будинки, зокрема ті, де було вкрадено, зіпсовано теплолічильник, до відновлення його роботи сплачуватимуть за діючим тарифом з урахуванням коефіцієнта пониження плати через теплу погоду.
Петро Пантелеєв нагадав містянам, що вони можуть (і краще б вони не ігнорували таку можливість) спускатися з тепловиками й працівниками жеків у підвали аби контролювати показання лічильників та їх зняття. Записатися на «контрольний похід у підвал» можна через контакт – центр 15-57, який приймає звернення суто з комунальних проблем.
Влада столиці також радить містянам не зволікати з перевіркою своїх підвальних приміщень: вони мають бути надійно зачинені. Адже у підвалах встановлені дорогі прилади обліку.
– За діючим законом України «Про комерційний облік» відповідальність за встановлення, обслуговування, збереження приладів обліку покладено на співвласників житлових будинків, тобто на їх мешканців. Але ми розуміємо, що люди в основному не готові до цього, – пояснює Петро Пантелеєв. – Тому запровадили програму безоплатного встановлення, ремонту й відновлення після крадіжок теплолічильників (вартість системи обліку тепла приблизно 300 тисяч гривень) та систем їх охорони. Єдине, що повинні при цьому зробити мешканці – укласти угоду з охорони й сплачувати щомісячну абонплату (до 20 гривень).
Докладно про те, як встановити охорону у своєму підвалі й захиститися від вандалів читайте тут.
– Постійно стежити за споживанням тепла та нарахуваннями плати у своєму будинку, можна через новий портал Teplo.org, – рекомендує радник заступника голови КМДА Олексій Тихонов. – Тут простий інтерфейс: вводите свою адресу й бачите всі енергозатрати свого помешкання. На сайті є функція, що дозволяє порівняти свої енерговитрати з витратами будь якого будинку в місті, й дізнатися, чому ви споживаєте більше, що треба зробити, аби платити за опалення менше. Крім того, що ви, користуючись сайтом, постійно стежитимете за комунальниками й їхніми нарахуваннями вам плати, може бути й стимулом Це, принаймні, у Литві, дуже подіяло на громадян і вони взялися за енергомодернізацію свого житла. Крім того, на сайті зібрані ВСІ рекомендації по економії енергії й розтлумачено всі програми з енергоефективності та ремонтів житла, які діють у столиці.
Читайте також у «Вечірньому Києві»: Як проконтролювати постачальників тепла і свій підвал.
«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!
Sourse: vechirniy.kyiv.ua