На Київському тижні критики покажуть фестивальні хіти та науково-фантастичну класику

4-й міжнародний кінофестиваль «Київський тиждень критики», який відбудеться у кінотеатрі «Жовтень»  з 22 по 28 жовтня, продемонструє кіноманам 19 стрічок. 

Програма «Київського тижня критики» складається з трьох секцій – міжнародної програми з актуальними стрічками з головних світових кінофестивалів, тематичної ретроспективи культової кінокласики «Дивні дні» (серед яких реставровані версії «2001: Космічна одіссея» та «Чужі серед нас»), а також  програми «Фокус: Україна-Франція» , яка презентує три картини, відібрані французькими кінокритиками, та київські прем’єри головних українських фільмів цього року «Атлантида», «Погані дороги» та «Номери».



 

Міжнародна програма 

  • Відкриє фестиваль нова робота данського режисера-співавтора маніфесту «Догма 95» – трагікомедія «Ще по одній» Томаса Вінтерберга. Заходять якось до бару професор історії, психолог, економіст і фізрук. І вирішують перевірити наукову теорію: від самого народження людина страждає від нестачі алкоголю в крові. Щоб стати по-справжньому щасливим, треба бути трохи нетверезим. Келих вина вранці, пінта пива в обід, склянка віскі ввечері. Здавалось би, що може піти не так?.. В український прокат фільм виходить 5 листопада.
  • Драма «Земля кочівників», головну роль у якій виконала володарка премії «Оскар» Френсіс МакДорманд.  Стрічка Хлої Чжао здобула «Золотого лева» Венеційського кінофестивалю та була визнана найкращим фільмом за результатами глядацького голосування на міжнародному кінофестивалі в Торонто. За сюжетом, жінка шістдесяти років втратила все під час економічної кризи. Вона вирушає в подорож Західною Америкою, живучи як сучасна кочівниця.
  • З основної програми Берлінського кінофестивалю відібрано драму «Дні» метра тайванського кіно Цая Мінляня. За сюжетом, Кан живе один у великому будинку, Нон – в маленькій квартирці в місті. Вони зустрічаються, потім розлучаються, а дні продовжують свій біг. У Берліні стрічка здобула особливу згадку премії Teddy за висвітлення ЛГБТ-теми в кіно. За задумом режисера фільм демонструється без перекладу та субтитрів.



     

  • Один з призерів цьогорічного кінофестивалю «Санденс» – драматичний трилер «Ширлі» режисерки Жозефін Декер. У його основу частково лягла біографія письменниці, авторки горорів Ширлі Джексон. У пошуках натхнення для написання чергового хоррор-шедевра Ширлі Джексон запрошує пожити в свій особняк молоду пару, яка виявляється втягнута в складну і небезпечну гру-маніпуляцію на межі життя і смерті. У письменницю перевтілюється лауреатка премії «Золотий глобус» Елізабет Мосс, її чоловіка грає лауреат «Золотого глобуса» Майкл Стулбарг. Жозефін Декер, одна з зірок сучасного американського інді, була відзначена на «Санденсі» спеціальним призом журі за внесок у розвиток авторського кіно.
  • «Повільна машина» – режисерський дебют сценариста Пола Фелтена та оператора Джо Денардо, який можна вважати авторською подорожжю історією американського кіно та авангарду. Після жахливого завершення стосунків з агентом розвідки втомлена і розчарована актриса шукає собі новий притулок. Ним стає будинок, в якому записує новий альбом музична група. Однак ця втеча від реальності стає для героїні для зовсім не тим, що вона уявляла.
  • Грузинсько-французький фільм  «Початок»  отримав «Золоту мушлю» за найкращий фільм, «Срібну мушлю» за найкращу режисуру і жіночу роль, приз журі за найкращий сценарій на Міжнародному кінофестивалі в Сан-Себастьяні. За сюжетом, у сонному провінційному містечку спільнота Свідків Єгови піддається нападу екстремістського угруповання. У розпал цього конфлікту звичний світ Яни, дружини голови громади, повільно руйнується. Внутрішнє невдоволення жінки зростає в міру того, як вона намагається розібратися в своїх бажаннях.
  • «Новий порядок» – робота призера Каннського кінофестивалю, мексиканського режисера Мішеля Франко. Фільм було відзначено Гран-прі журі – другою за важливістю премію Венеційського кінофестивалю.


У рамках фестивальної програми заплановано презентацію рейтингу 100 найкращих українських фільмів всіх часів, організованого Національним центром Олександра Довженка в співпраці зі Спілкою кінокритиків України. Також на глядачів чекає онлайн-дискусія «Нова реальність: кіно під час пандемії», до якої долучаться куратори Київського тижня критики та французькі куратори фестивальної програми «Фокус: Україна-Франція».

Всі покази Київського тижня критики представлять критики-куратори фестивалю – після перегляду на глядачів чекає обговорення. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Коли: 22-28 жовтня

Де: кінотеатр "Жовтень", вул. Костянтинівська, 26

Квитки: 70-120 грн. Детальніше про фестиваль на сайті

Київський тиждень критики – міжнародний кінофестиваль, створений з метою ознайомлення українських глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. 4-й фестиваль пройде у кінотеатрі «Жовтень» з 22 по 28 жовтня. На відкритті фестивалю відбудеться церемонія нагородження щорічною національною премією кінокритиків «КІНОКОЛО». 

Нагадаємо, критики визначили номінантів Національної премії «Кіноколо»

Марія Катаєва

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *