Прем’єра балету відбулася 3 листопада 1971 року.
Валерій Ковтун, Тетяна Таякіна. Фото з архіву Національної опери
Валерій Парсєгов, Алла Гавриленко. Фото з архіву Національної опери
Віктор Рибій (Ромео) та Віктор Литвинов (Тібальд). Фото з архіву Національної опери
Наталя Уманова, Геннадій Баукiн, Людмила Сморгачова, Віктор Федорченко. Фото з архіву Національної опери
Елеонора Стебляк, Валерій Некрасов. Фото з архіву Національної опери
Вадим Фєдотов (Паріс). Фото з архіву Національної опери
У 1991 році київську постановку балету «Ромео і Джульєтта» рішенням ЮНЕСКО в ювілейний рік Сергія Прокоф’єва визнали кращою інтерпретацією цього твору і нагородили медаллю.
Події балету розгортаються в добу Відродження на тлі життєрадісних вулиць і площ італійського міста Верони. В атмосфері ворожнечі між сімействами Монтеккі й Капулетті зароджується й розквітає поетичне кохання юних Ромео і Джульєтти.
Ромео на початку змальований як юнак, якому не чужі веселощі та пустощі. Після зустрічі з Джульєттою в ньому розгоряються палкі почуття. Заступаючись за свого друга Меркуціо, який загинув від руки Тібальда, Ромео виявляє справжню відвагу бійця. А в фіналі, безсилий пережити смерть Джульєтти, він підноситься на височінь справжнього трагічного самозречення. Такий же багатогранний і образ Джульєтти. Вона постає як грайливе дівчисько, яка перевтілюється у трагічну героїню.
Ольга Голиця, Костянтин Пожарницький. Фото: Ксенія Орлова
Олександр Шаповал (Тібальд), Михайло Дробот (Бенволіо), Марат Рагімов (Меркуціо). Фото: Ксенія Орлова
Артем Дацишин (Тібальд), Михайло Дробот (Бенволіо). Фото: Ксенія Орлова
Костянтин Пожарницький, Маргарита Альянах. Фото: Фото: Ксенія Орлова
Владислав Ромащенко (Ромео). Фото: Ксенія Орлова
Багатство музикальної драматургії «Ромео і Джульєтти» Сергія Прокоф’єва не одразу оцінили діячі музичного театру. Першу редакцію балету не прийняли до постановки. У Росії балет побачив рампу 1940 року в Ленінградському театрі опери та балету ім. С. Кірова в постановці Л. М. Лавровського, для якої Сергій Прокоф’єв створив нову редакцію. З того часу балет завоював всесвітнє визнання як завдяки постановкам у різних театрах світу, так і завдяки виконанню оркестрових сцен з балету.
«Від тотального несприйняття — до безлічі режисерських інтерпретацій, кавер-версій і кінопостановок. Нині, коли музику з балету „Ромео і Джульєтта“ Сергія Прокоф’єва багато хто впізнає буквально з перших тактів, важко уявити наскільки тернистим був шлях спектаклю до сцени», — зазначають у театрі.
До відзначення ювілею балет «Ромео і Джульєтта» в оперному театрі покажуть 4 листопада. Головні партії у балеті цього вечора виконають Катерина Кухар та Олександр Стоянов.
Коли: 4 листопада о 19:00
Де: Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка, вул. Володимирська, 50
Вартість квитків: 100-1200 грн.
УВАГА! На події допускаються відвідувачі за наявності одного з наступних документів: сертифікат про вакцинацію (дві дози) у електронному чи паперовому вигляді, документ, який підтверджує негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (або негативний результат експрес-тесту на антиген до COVID-19) проведеного не більше, як за 72 години до відвідування концерту, документ, що підтверджує одужання від COVID-19.
У столиці культурні заклади працюють: афіша подій тижня
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua