12 цікавих подій на вихідні у столиці

Марія КАТАЄВА

Незважаючи на холодну погоду, ми знаємо, де вам зігрітися цього вікенду. На вас чекають кінопокази грузинських новинок, фестивалю естетичного та інтелектуального кіно Kinove та кінофестивалю «Світло», лекції про книги та мистецтво, вечір джазу, новорічний маркет, презентація літературно-музичної композиції «Гайдамаки», кращі вистави 2018 року в рамках Фестивалю-Премії ГРА та багато іншого.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Меморіальні заходи у День пам’яті жертв Голодомору



23 листопада 2019 року, у День пам’яті жертв голодоморів, на території Національного музею Голодомору-геноциду пройдуть жалобні заходи. Запрошують усіх доєднатися та спільно вшанувати пам’ять вбитих голодом. Участь у заході візьмуть: Президент України, вищі посадові особи держави, очільники українських церков, представники дипломатичного корпусу, громадськість.

О 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої розпочнеться Акція «Запали свічку пам’яті!». Українці вдома та по всьому світу запалюватимуть свічки пам'яті у себе на вікнах чи біля меморіалів Голодомору.

Коли: о 15:00.

Де: Національний музей Голодомору-геноциду, вулиця Лаврська, 3.

Вхід вільний.

Всі. Свої. Новорічний дім



Перший новорічний маркет, де на двох поверхах торгового комплексу свою продукцію представлять понад 120 українських брендів. Можна буде придбати новорічний декор, текстиль, ілюмінацію, меблі та багато іншого. Уже зараз можна купити ялинку і прикраси до неї, підшукати подарунки для рідних і близьких. Заплановані майстер-класи з гончарства та виготовлення різдвяного декору. Традиційно працює дитяча кімната і фудкорт. 

Коли: 23 – 24 листопада, 10:00 – 20:00.

Де: D12, вул. Десятинна, 12.

Вхід вільний .

XV фестиваль Нового грузинського кіно 



Глядачам пропонують подивитися новинки грузинського кінематографу. Ювілейний фестиваль присвячений героям битви в Шіндісі і грузинському композитору Гії Канчелі. Глядачі також побачать стрічки, які перемогли у різних міжнародних конкурсах.

Коли: 23 – 24 листопада.

Де: кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26.

Вартість квитка: 75 грн.

До річниці Майдану: докум. фільм «Миколаїв. Хроніки протесту»



«Миколаїв. Хроніки протесту» – це фільм про те, як невеликій групі людей вдалося 2014 року відстояти український Миколаїв, не давши створити «Новоросію» на Півдні України. В основу фільму лягла відео-фото хроніка – тогочасні зйомки місцевих телекомпаній та приватних осіб, а також інтерв’ю з найактивнішими учасниками подій. 

Авторка сценарію і режисерка фільму – Жанна Максименко-Довгич, продюсерка – Оксана Янішевська.

Коли: 23 листопада о 17:00.

Де: кінотеатр «Ліра», вул. Вел. Житомирська, 40.

Вартість квитків: 50 грн.

Симфонія _7912



Нещасна доля багатьох людей – наслідок не зробленого ними вибору. Вони ні живі, ні мертві. На протязі життя людина має шанс пробитися до Світла або залишитися у пітьмі. Роблячи вибір, вона обирає шлях. Наш герой подорожує у часі по своєму житті. Він отримує шанс і має робити вибір, обрати Світло чи залишитися у пітьмі… Пластична драма на одному диханні.  

Коли: 23 листопада о 19:00.

Де: Papasony, вул. Братська, 12.

Бронювання квитків.

Mezzoforte / Jazz Weekend



У теплій клубній атмосфері виступлять світові зірки, що представляють jazz, smooth jazz, jazz funk и jazz fusion. У суботу гратимуть Mezzoforte. Музиканти з Ісландії Також глядачі почують дворазових номінантів Grammy – британців Incognito і Боба Джеймса – лауреата Grammy. Він спеціально прилетить до Києва, щоб вийти на сцену з українським саксофоністом Андрієм Чмутом.

Коли: 23 листопада о 20:00.

Де: Freedom Hall, вул. Кирилівська, 134.

Вартість квитка: від 490 грн.

Kinove. Фестиваль. 2



Фестиваль інтелектуального та естетичного кіно розпочнеться фільмом «Монос». Колумбійський претендент на номінацію «Оскар» заворожує естетикою кадру та звуку, немов би ти сам опиняєшся у джунглях разом з малолітніми героями. «Вальгалла: Сага про вікінга» науково-фантастичний постпанк про подорож духу і тіла – це майже безсюжетна візуальна медитація. «Акварель» Віктора Косаковського створює для глядача істино кінематографічну подорож потужністю стихії – води. Пройшло 20 років відколи глядачі вперше познайомилися з культовою стрічкою Стенлі Кубрика «Із широко заплющеними очима», і ось тепер знову відбудеться зустріч великого кіно з великим екраном. Приховані бажання, прояви справжніх емоцій та почуттів побачимо також у фільмі «Собаки не носять штанів», де немає місця скутості та сором’язливості. 

Коли: 23 – 24 листопада.

Де: кінотеатри «Жовтень» та «Київська Русь».

Вартість квитків: 100 – 200 грн.

24 ЛИСТОПАДА

Показ фільмів призерів та переможців кінофестивалю «Світло»



Кінофестиваль «Світло» – це платформа для збору, пропаганди світлого, культурного, просвітницького кіно в Україні і за кордоном. Він виступає за формат фільмів, передач, відеотворів, у яких немає місця насильству і аморальності. Програма показу створена заступником Голови громадської ради при КМДА Ларисою Котляковою. Проєкт «Світле кіно мандрує містом» започаткований Спілкою християнських письменників України спільно з Департаментом культури КМДА.

Коли: 24 листопада з 12:00.

Де: Музей Максима Рильського, вул. Максима Рильського, 7.

Вхід вільний.

День, присвячений книгам та мистецтву



У програмі – лекції від людей, закоханими в літературу та мистецтво. Подорож світами, або навіщо нам книжки та читання, Музи Михайла Булгакова, Літературний спадок Великих Художників (Листи Ван Гога. Присвята Фріди. Вірші Марка Шагала), Дені Дідро і «Салони» (про взаємодію тексту і образу, у критиці Дені Дідро), Звичайне чудо або створення іншої реальності (Френсіс Скотт Фіцджеральд і Євген Львович Шварц).

Коли: 24 листопада, 12:00 – 18:00.

Де: FIRST Conference HALL, Володимирська, 49-а.

Вартість квитка: 300 грн. У день проведення заходу: 450 грн.

Фестиваль-Премія ГРА



У столиці на різних театральних майданчиках будуть показані кращі вистави 2018 року з різних регіонів України. Зокрема, у неділю відбудуться вистави «Баби Бабеля» Одеського театру ляльок та «Орфей і Еврідіка» Одеського оперного театру. 

Коли: відкриття 24 листопада.

Де: театр на Подолі, Національна оперета.

Вартість квитків: від 100 грн.

Сатирична вистава «Ми» за Ж. П. Сартром



Вистава «МИ» за п’єсою французького філософа Жан-Поля Сартра «За зачиненими дверима». Ось уже більше 60 років ця вистава показується по всьому світу, і «Театр Між Трьох Колон» вирішив долучитися до цієї традиції.

Опиняються якось після своєї смерті чоловік та дві прекрасні жінки в пеклі. Здається, що на цьому можна закінчити історію… Але на їхнє здивування там немає ні котлів, ні вогню, ні мук страшних, чи хоча б чогось схожого на розплату за колишнє життя. Натомість, новоприбулих селять в одномісний номер у готелі, де таємничий дворецький з чаруючою посмішкою запрошує гостей сісти на вільні місця. Коли він виходить за двері, в номері залишаються троє, і можливо їм пощастить зрозуміти за що вони потрапили сюди.

Коли: 24 листопада о 19:00.

Де: «Театр Між Трьох Колон», Львівська площа, 14.

Вартість квитків: 200 грн.

Поема «Гайдамаки». (літературно-музична композиція)



У Національній філармонії України буде презентовано літературно-музичну композицію «Гайдамаки» за поемою Тараса Шевченка, музику до якої написали Рейнгольд Глієр та Кирило Стеценко.

1841 року Тарас Шевченко завершив поему «Гайдамаки». Але лише 10 березня 1920 року реформатор українського театру ХХ століття Лесь Курбас вперше здійснив інсценізацію цього твору в Першому театрі Української Радянської Республіки (існував по вулиці Мерінгівська, 8, що нині – вулиця Марії Заньковецької). Саме режисер вибрав відповідні фрагменти музики двох композиторів-класиків – Рейнгольда Глієра та Кирила Стеценка й, таким чином, оформив власну виставу.

1997 року, після тривалого забуття поеми «Гайдамаки», її перша постановка відбулася саме на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка. Версія була здійснена режисером Володимиром Лукашевим та диригентом Іваном Гамкалом. Саме вони є авторами проєкту й цього разу.

Коли: 24 листопада о 19:00.

Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.

Вартість квитка: 70 – 300 грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *