Київські скандали: іржавий герб, зазіхання на довкілля, архітектурні колотнечі та медичні зарплати

Серпень

Столичні посадовці не припиняють дивувати киян своїми вчинками

Незважаючи на те, що за вікном ще стоять спекотні дні, календарне літо добігло свого логічного завершення, а з ним — і скандали серпня, які з різною інтенсивністю вирували в столиці.

«Каштан NEWS» вирішив нагадати найбільш гучні колотнечі місяця.

Іржа тризуб точить

Неприємна новина облетіла столицю в перші дні серпня: головний символ держави — тризуб на щиті Батьківщини-матері, який з помпою встановили торік замість радянського гербу,  почала їсти іржа.

Фото: Роман Пєтушков для “Каштан NEWS”

З’ясовується, ще восени 2023 року Музей історії України в Другій світові війні звернувся до Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України з проханням провести незалежне технологічне обстеження герба з метою подальшого контролю та цілісного моніторингу. Інститут провів дослідження і виявив незначні локальні недоліки, після чого Музей не тільки ініціював роботи з усунення дефектів, але й у липні 2024 року уклав договір з Інститутом електрозварювання імені Є. О. Патона про надання послуг із випробування виробу. Наразі очікується усунення дефектів.

Стали поперек гирла

В Оболонському районі столиці під загрозою знищення опинилася коса Собаче гирло. Понад 33 гектари живої природи хочуть перетворити на парковки, торговельні центри і чергові житлові комплекси.

Запланована для забудови територія біля затоки Собаче гирло.
Фото: Роман Пєтушков для “Каштан NEWS”

За словами відомого київського активіста, ветерана російсько-української війни Олега Симороза, ідею забудови рекреаційної зони активно просуває та лобіює депутат Київської міської ради від партії «УДАР» Богдан Чорній.

Експерт переконаний, що автомобільний паркінг на території ландшафтної зони Собаче гирло, що на Оболоні, не додасть зручностей мешканцям міста, зокрема й людям з обмеженими фізичними можливостями.

Озеро бруду

А тим часом у Дарницькому районі  місцеві мешканці виявили  забруднення озера Підбірне, про що сповістили відповідні структури, відповідальні за моніторинг якості стану міських водойм.

Озеро Підбірне в Дарницькому районі Києва. Фото: КП “Плесо”/Facebook

Під час виїзду на місце події фахівці комунального підприємства «Плесо» виявили незаконно врізану трубу, через яку здійснювався злив побутових відходів у водойму. Комунальники провели відбір проб води для проведення лабораторних досліджень, які підтвердили факт забруднення озера.

А з метою запобігання подальшому забрудненню водойми незаконно протягнуту до озера трубу було затампоновано. Винних у скидах нечистот шукають.

Ріжемо парк на шматки

І знову в центрі уваги  опинився «Екопарк Осокорки». З’ясувалося, що КП «Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд м. Києва» розробило техніко-економічні обгрунтування для будівництва вулиці від проспекту Петра Григоренка до межі міста в Дарницькому районі. Цей проєкт передбачає, що вулиця розділить природно-заповідну зону «Екопарк Осокорки» на чотири частини.

Екопарк Осокорки. Фото: з соціальних мереж

Незважаючи на те, що це рішення не  підтримали міські депутати та громада, вказане комунальне підприємство провело роботи з розробки техніко-економічного обгрунтування  та передало матеріали для проведення державної будівельної експертизи.

Все буде  бетон

В епіцентрі критики вчергове опинився міський голова Києва Віталій Кличко. Він по-солдатськи прямо відповів киянам, що вважає не аргументованими їхні тези, наведені в петиції, щодо недопущення взяття річки Либідь біля Залізничного шосе в бетонний колектор для зведення над нею шестисмугової автомагістралі.

Річка Либідь. Фото: Роман Пєтушков для “Каштан NEWS”

«Зазначені в петиції аргументи не можуть бути прийняті як такі, що заслуговують на увагу», — написав Кличко. Паралельно він порадив містянам «перспективну вісь громадської активності» перенаправити на розвиток ділянок русла річки Либідь, які можуть бути ревіталізовані.

Операція «Реставрація»

Серпень, як і всі попередні місяці, відзначився черговим намаганням знищити історичні архітектурні пам’ятки. Цього разу на Ярославовому Валу активісти припинили спробу невідомих будівельників демонтувати старовинний будинок, в якому розташовувалася хлібна лавка 1860 року побудови.

Як з’ясувалося, будівельники проводили «реставрацію». Хоча результати їхнього хазяйнування точно не можна назвати «протиаварійними» — зі старовинної будівлі витягнуто віконні рами, змінено геометричні форми.

Захисники київської старовини викликали на місце події поліцію. У результаті слідчо-оперативна група доставила будівельників у відділок, а активісти написали заяву з проханням відкрити кримінальне провадження за статтями «самоправство» та «умисне незаконне руйнування обʼєктів культурної спадщини».

Лікуємо без тестів

До серпневого списку скандалів  потрапили київські медики. Як з’ясувалося, Київська міська лікарня швидкої допомоги не проводить тестування пацієнтів на COVID-19 тому, що не було придбано тести швидкого діагностування. Водночас у столиці зростає захворюваність на коронавірус.

Зарплати медиків

Іншою стороною медичних негараздів стали зарплати медиків. Вірніше — великий розрив між зарплатами керівників лікарень, їхніх заступників, головних бухгалтерів багатьох медичних закладів і лікарів, медсестер, молодшого медперсоналу.

Як стало відомо, в деяких медзакладах середня щомісячна зарплата молодшого медперсоналу становить 8 тисяч гривень, у той час, як представники керівної гілки отримують від 30 до 73 тисяч.

Мертві душі й порядок

Також у Києві вирішило не відставати від медичних начальників і керівництво міських кладовищ, яке нараховував заробітну плату працівникам, які рахувалися лише «на папері». Зокрема, поліцейські встановили, що виконувачу обов’язки керівника Біличанського кладовища за два роки було безпідставно нараховано 1 мільйон 145 тисяч гривень.

Золоті урни

Тим часом посадовці  київського крематорію вчетверо підвищили ціни на урни для праху полеглих воїнів.

Крематорій
Столичний крематорій. Фото: з відкритих джерел

Так, було встановлено, що посадовець разом із кумом та їхньою спільницею домовилися про закупівлю урн для праху загиблих учасників бойових дій за завищеними цінами. Водночас підприємець постачав урни для праху з 2020 року за ціною 200 гривень за штуку. Проте з початком повномасштабного російського вторгнення на територію Київської області в 2022 році ціна на ці ж урни і в цього ж підприємця необґрунтовано зросла до 800 гривень за одну.

В тіні олігарха

Не обійшли столицю й нові архітектурні потрясіння. Так, активісти Києва оприлюднили інформацію про те, що забудовники готуються до знесення історичної будівлі, яка заважає зведенню чергового ЖК, —  Садиби Уляни Богданович, 1896 року побудови, що на вулиці Казимира Малевича, 24. Будівлю вже оточили будівельним парканом. Але чіпати не поспішають. Певно, чекають, коли вщухнуть пристрасті навколо скандалу із знесенням Садиби Зеленських.

Садиба Уляни Богданович
Садиба Уляни Богданович. Фото: Дмитро Перов

На місці  Садиби Богданович планують звести три 27-поверхових будинки з підземним паркінгом ЖК Resort. Перший хмарочос уже знаходиться на стадії зведення. Звісно, що збереження 128-річної будівлі не входить до планів забудовника, оскільки вона  заважає будівництву другої черги новобуду.

І тут спливла на поверхню цікава деталь: як з’ясувалося, замовником будівництва ЖК Resort є ТОВ «Будівельне об’єднання «Мрія», пов’язане з бізнесменом Артемом Солоником. Цей чоловік є бізнес-партнером і особою, наближеною до опального олігарха Ігоря Коломойського, на якого відкрито кримінальні провадження і який нині перебуває в слідчому ізоляторі.

Від підрахунку голосів до підрахунку грошей

А між тим на Подолі поступово руйнується чергова історична пам’ятка — Садиба Дмитрієва, що на вулиці Хорива, 2, яка складається з восьми будівель, кожна з яких була споруджена в різні часи, починаючи з 30-х років ХІХ сторіччя і закінчуючи 1897 роком.

Садиба Дмитрієва на вулиці Хорива, 2. Фото: Мапа реновації

Упродовж понад десятиліття навколо садиби Дмитрієва вирують пристрасті, пов’язані з правом власності, судові тяганини різного калібру, ініціаторами яких виступають то забудовник (компанія «Конвалія-Нерухомість», яку пов’язують із колишнім головою ЦВК Михайлом Охендовським), то КМДА, то правоохоронці. А тим часом пам’ятку намагаються  довести до критичного стану, щоб потім сказати: мовляв, вона не підлягає відновленню і має бути знесена. Для безпеки киян і гостей столиці.

Євген ДЕМЯНОВ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *