Без укриттів, зате з кишковою паличкою: в Києві неофіційно відкрився пляжний сезон

Пляжі Києва

П’ятнадцять із п’ятнадцяти обстежених столичних пляжів не відповідають санітарним нормам

Третій рік поспіль купальний сезон у столиці перебігає у парадоксальному варіанті: офіційно його нема, проте відпочивальників на київських водоймах менше не стає. Цьогоріч, як і всі минулі рази,  КМДА традиційно оголосила, що вмиває руки: мовляв, укриттів на столичних пляжах немає і не планується, отже відпочивати на воді кияни можуть виключно на свій страх і ризик.

Однак альтернатив, де ще можна освіжитися під час спеки, в столиці небагато, тому береги столичних водойм уже з травня  заповнені любителями купальних процедур. У якому стані перебувають київські пляжі та чи безпечно взагалі занурюватися нині у воду – читайте в новому матеріалі «Каштан NEWS».

Сезону  немає, але він є

Ритуальну відмову від відповідальності за безпеку любителів пляжного відпочинку була проголошено ще навесні.

відпочивальники на пляжі
Фото: КМДА

«У столиці не планують відкриття пляжного сезону, враховуючи дію воєнного стану. Таке рішення прийняте на засіданні Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА. Як і попередні два роки, громадянам не рекомендують відвідувати пляжі та зони відпочинку, щоб уникнути масового скупчення людей, що завадить їх безперешкодному доступу до укриттів і сховищ під час повітряної тривоги», – заявили в столичній адміністрації 23 квітня.

Водночас у КМДА повідомили, що КП «Плесо» (на якому, до речі, висить майже 70 млн гривень фінансових порушень за 2023 рік) продовжить обслуговувати київські пляжі.

«Відповідно до чинних вимог, фахівці виконуватимуть сезонні роботи, необхідні для підтримки порядку та санітарії на пляжних територіях і зонах відпочинку: обслуговуватимуть інженерні мережі, прибиратимуть і здійснюватимуть санітарну обробку територій, зокрема проти комах тощо», – йшлося в повідомленні.

Отже, ситуація парадоксальна і дещо нагадує ту, що склалася з горезвісною забороною руху громадського транспорту під час повітряних тривог: їздити заборонено, але всі пересідають на маршрутки, за які міська влада начебто відповідальність  не несе, і їдуть далі в своїх справах. З пляжним відпочинком відбувається те  саме: оскільки альтернатив улітку в киян небагато, пляжі заповнюються так само, як і в довоєнні роки, коли  сезон оголошували офіційно. Тому КМДА продовжує виділяти гроші на обслуговування міських пляжів, але за безпеку відпочивальників відповідальності не несе.

Пляж в Києві
Фото: КМДА

«Просто немає куди діватися»

У відповідях столичних мешканців на запитання журналістів, чи не страшно їм відпочивати на пляжах без укриттів, проступає вже звичний фаталізм.

«Все може бути, на жаль, таке життя. Боюсь, всі нормальні люди бояться. Але не можна жити у вічному страху, життя продовжується», – оптимістично констатує один з відпочивальників  у сюжеті, знятому телеканалом «Київ24».

«Звісно, страшно, але з дітьми просто немає куди діватися. Діти хочуть до води, хочуть погратися у пісочку, і це взагалі, мабуть, найкраще місце, де можна провести час і хоч трошки зняти стрес», – каже молода мама, яка прийшла на пляж із дитиною.

Брудна вода

Зрозуміло, що процес зняття стресу відбувався б куди ефективніше, якби столичні пляжі були обладнані хоча б модульними укриттями – однак за майже два з половиною роки воєнного стану столичній адміністрації таке рішення навіть на думку не спало.

Утім ракетні удари та атаки ворожих БпЛА – не єдине, що загрожує відвідувачам столичних пляжів. Останній моніторинг якості, проведений  Київським міським центром контролю та профілактики хвороб, показав  невтішні результати: на жодному з п’ятнадцяти досліджених міських пляжів не можна купатися через незадовільний стан води.

Фахівці взяли проби на пляжах «Чорторий», «Троєщина», «Молодіжний», «Золотий», «Передмістна Слобідка», «Венеція», «Центральний», «Райдуга», «Тельбін», «Веселка», «Дитячий», «Вербний», «Пуща-Водиця», «Острів Оболонський» та «Галерний». На кожному з них вода не відповідає нормативам за санітарно-мікробіологічними показниками, а на «Троєщині» та Галерному пляжах – ще й за санітарно-хімічними.

«Водойми можуть бути небезпечні з точки зору можливого набуття різних захворювань: інфекційних хвороб кишкової групи, дерматитів, алергічних захворювань та ін. При потраплянні такої води у шлунок людини може викликати гострі кишкові інфекції, особливо небезпечні для дітей», – попередили  в  Центрі контролю та профілактики хвороб.

Порятунок тих, хто потопає

Однак, оскільки пляжний сезон у столиці формально не відкривався, то й закривати пляжі через незадовільний стан води ніхто, звісно, не планує. Кияни продовжують відпочивати на столичних водоймах на свій страх і ризик: логічно, що людей, яких не лякають ракетні обстріли, не залякати ані кишковою паличкою, ані іншими небезпеками відпочинку на воді. Однак, на жаль, ця впевненість у власній невразливості раз у раз стає фатальною.

За даними Головного управління ДСНС у місті Києві, що оприлюднені минулого тижня, з травня 2024 року на столичних водоймах загинуло троє людей, зокрема дві дитини.

ДСНС проводить роз’яснювальну роботу з киянами. Фото: Головне управління ДСНС України у м.Києві

«Люди лізуть купатися, і зазвичай нещасні випадки трапляються на місцях, що ніяк не облаштовані. У Києві є облаштовані місця, де стоять рятувальні пости, де присутні рятувальники», — сказав в ефірі Громадського радіо Артем Черниш, провідний інспектор відділу техногенної безпеки столичного ГУ ДСНС.

Рятувальні пости на київських водоймах, незважаючи на офіційну відсутність пляжного сезону, дійсно заплановані. Як пообіцяли в  КП «Плесо», лайфгарди мають чергувати на шістнадцяти міських пляжах:

  • «Веселка»;
  • «Дитячий»;
  • «Молодіжний»;
  • «Верхній»;
  • «Наталка»;
  • «Галерний»;
  • «Золотий»;
  • озеро Райдужне;
  • озеро Вербне;
  • «Передмістна Слобідка»;
  • «Центральний» (2 рятувальні пости);
  • «Чорторий» (2 рятувальні пости);
  • «Пуща-Водиця» (2 пости);
  • «Тельбін» (2 пости);
  • «Троєщина» (З пости);
  • «Венеція» (3 пости).
пляж в Києві
Лайфгарди на пляжі. Фото: КМДА

Проте, як відомо, часто  рятування тих, хто потопає – справа рук тих, хто потопає. Оскільки навіть найкращий лайфгард у світі може не встигнути витягнути потенційного потопельника, правоохоронці наполягають на дотриманні правил безпеки під час відпочинку на воді.

Зокрема, патрульна поліція Києва поділилася наступними рекомендаціями:

  • купайтеся лише в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях, адже дикі пляжі, круті береги, замулене дно є небезпечними;
  • обирайте теплу та безвітряну погоду: швидкість вітру до 10 м/с та температура повітря вище +24°C;
  • температура води має бути не нижче +18°C, щоб не сталося переохолодження організму;
  • не купайтеся напідпитку та відразу після  їжі;
  • не купайтеся поодинці та не запливайте за обмежувальні знаки;
  • діти можуть купатися лише під наглядом дорослих;
  • дітям, які не вміють плавати, заборонено заходити у воду вище поясу.

Юлія ТЄНЄНЬОВА

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *