Не бачу зла: у Кличка заявили, що нічого не знають про кримінальні справи на чиновників КМДА

Кримінальні провадження стосовно чиновників КМДА.

Відповідно, жодних службових розслідувань стосовно них не ведеться

У попередніх матеріалах «Каштан NEWS» ми неодноразово писали про посадовців КМДА, які ставали фігурантами кримінальних справ. Асортимент правопорушень, інкримінованих київським чиновникам принаймні за останній рік, є вельми широким – від службової недбалості (у тому числі такої, яка спричинила тяжкі наслідки) до прямого вимагання хабарів від підприємців та інших зацікавлених осіб.

Оскільки кількість гучних справ за участі працівників КМДА дедалі збільшується, редакцію «Каштан NEWS» зацікавило, скільки ж діючих столичних чиновників наразі є фігурантами кримінальних проваджень або вже перебувають під судом. Ми надіслали до Київської міської держадміністрації журналістський запит із наступними запитаннями:

  1. Скільки працівників департаментів, управлінь, служб, апарату та членів керівництва КМДА на даний момент мають статус підозрюваних або обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень?
  2. Чи існує алгоритм дій КМДА щодо працівника, якому правоохоронними органами було повідомлено про підозру? Якщо так, то які саме заходи (внутрішнє службове розслідування, тимчасове відсторонення від виконання обов’язків, тощо) застосовуються до працівника, якому повідомлено про підозру?
  3. Скільки працівників КМДА, які мають статус підозрюваних у кримінальній справі, наразі відсторонено від виконання обов’язків рішенням суду?

28 лютого ми отримали відповідь на свій запит від управління інформаційної політики та доступу до публічної інформації апарату КМДА. Відповідь була досить прогнозована, але від того не менш цікава:

«За результатами розгляду інформуємо, що КМДА не має повноважень щодо ведення обліку відомостей про статус особи у кримінальному проваджені, який би містив відомості про підозрюваних, обвинувачених, виправданих та засуджених осіб, відтак, не володіє і не зобов’язана відповідно до своєї компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит», – відповіли в апараті КМДА.

Із широко заплющеними очима    

Отже, якщо вірити цій відповіді, апарат столичної адміністрації не володіє інформацією про жоден із гучних скандалів, пов’язаних із чиновниками КМДА, про що знає весь Київ. Він і гадки не має ані про кримінальне провадження, розпочате в лютому проти гендиректора «Київавтодору» Олександра  Федоренка, ані про чотирьох посадовців, включаючи директора Департаменту муніципальної охорони КМДА, стосовно  яких уже завершено досудове слідство і матеріали скеровані до суду, ані про підозри, оголошені заступникам Кличка Петру Оленичу, Петру Пантелеєву та Миколі Поворознику (першому – в листопаді 2023 року, другому і третьому – у січні 2022 року).

Ба більше: судячи з відповіді, апарату КМДА навіть невідомо про провадження з розкраданням 12 млн гривень на «швидких», фігурантами якого в серпні минулого року стали 10 посадовців «Київмедспецтрансу» – комунального підприємства, підпорядкованого безпосередньо апарату КМДА!

Карета Шивдкої допомоги
Карети шивдкої допомоги в Києві. Фото: КМДА

Утім, щоб не ображати  працівників апарату, припустимо, що ця інформація їм, безумовно,  відома, однак загальних цифр вони назвати не можуть, оскільки просто втомилися рахувати. (Власне, нічого дивного: один лише побіжний пошук на сайті Київської міської прокуратури за 2023 рік видає не менше півтора десятки повідомлень про підозри, оголошені посадовцям КМДА, і це, скоріш за все, ще далеко не остаточна цифра). Однак у такому випадку апарат мав би знати, що в  столичній адміністрації є такий спеціальний підрозділ – Департамент з питань запобігання та виявлення корупції, з великою помпою створений та пропіарений всіма, включаючи особисто Віталія Кличка, ще в  жовтні минулого року.

Цей департамент, як випливає із його назви, повинен «тримати на олівці» усіх схильних до такої ганебної та негідної високого звання посадовця КМДА діяльності, як вимагання хабарів та «службова недбалість», яка призводить до розкрадання бюджетних мільйонів. За логікою речей, він же має проводити внутрішні службові розслідування та, бажано, відстороняти від виконання обов’язків людей, яких обґрунтовано підозрюють у здійсненні таких ганебних вчинків, ще до того, як це вимагатиме зробити суд. Зрештою, тут немає нічого надзвичайного: такою роботою займається будь-яка служба безпеки навіть приватного підприємства. Наприклад, чи доводилося вам чути, щоб комерційний банк продовжував тримати у штаті співробітника, якого запідозрили в  тому, що він краде гроші з каси? Зрозуміло, що ні: такого працівника швидко попросять на вихід – якщо не здадуть безпосередньо з рук в  руки правоохоронцям.

(Анти)корупційні таланти

Отже, повторимося, у структурі КМДА існує цілий підрозділ, який має займатися такого роду речами і щонайменше знати, скільки фігурантів кримінальних справ наразі налічується у кришталево чесних та непідкупних лавах столичних посадовців. Тому апарат міськдержадміністрації, якщо він сам не володіє такою інформацією, мав би спрямувати  наш журналістський запит саме до Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції. Однак цього зроблено не було. Чому?

КМДА
КМДА. Фото: Каштан NEWS

Відразу ж виникають дві версії:

  1. Апарат КМДА просто не знає про існування в структурі столичної адміністрації такого корисного профільного департаменту. Знов-таки, нічого екстраординарного: якщо повз уваги апарату прослизнули навіть найгучніші корупційні скандали, які широко висвітлювалися в усіх київських ЗМІ, то нема чого дивуватися, що про заснування антикорупційного департаменту йому теж нічого невідомо.
  2. Апарат КМДА саме знає про наявність та діяльність цього департаменту – але воліє не світити свою обізнаність перед широким загалом, оскільки реальні результати цієї діяльності поки що змушують бажати кращого. Побічним чином це підтверджує повна відсутність публічної   інформації про відсторонення (хоча б тимчасові) посадовців столичної адміністрації, яким правоохоронні органи повідомили про підозри. Принаймні, і заступники Кличка, і керівники  департаментів, і навіть гендиректор «Київавтодора», судячи з сайту КМДА, досі продовжують виконувати свої посадові обов’язки

З іншого боку, можна було б сказати, що вимагати чогось від новоствореного департаменту ще зарано – зрештою, він працює лише п’ятий місяць. Це, погодьтеся, для київських посадовців не термін: можливо, мине років п’ять-шість, і ось тоді кличківські антикорупціонери як розкачаються, як дадуть жару – НАБУ і САП присоромлено куритимуть у сторонці… Однак поки що це  справа далекого майбутнього.

Костянтин  МИХАЙЛЕНКО

Більше новин, фото та відео у Телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в Телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *