Миття вікон — завдання не надто приємне. Особливо для людей, які проживають на верхніх поверхах багатоквартирних будівель. Для декого навіть всередині вимити їх проблематично. Хоча б тому, що це може бути небезпечно. А ще не кожному вдається вимити велику площу скла так, щоби на ньому не залишилося розводів.
Пропонуємо розібратися, як вимити вікна швидко та легко, після чого вони виглядатимуть ідеально прозорими.
Коли краще мити вікна
Зазвичай робиться це двічі на рік — навесні й восени. Найкраща погода для миття вікон — похмура, але тепла й безвітряна. Для прибирання зсередини також краще, якщо надворі не надто спекотно. Інакше мийні речовини висихають дуже швидко, і їх неможливо витерти, не залишивши розводів.
Черговість дій
Починати миття вікон потрібно не зі скла. Попередньо слід зняти штори, жалюзі, москітні сітки, квіти з підвіконня. Усе це заважає якісному виконанню завдання.
Наступний крок — протирання підвіконня, рам. Робити це краще мильним розчином із використанням господарського мила, засобу для миття посуду, прального порошку або інших неабразивних мийних речовин. Якщо скло з вулиці покрите шаром бруду, пилу, попередньо також можна використати вказаний розчин, а надалі — основний мийний засіб.
Магазинна хімія чи натуральні елементи?
Зручність готових рідин для миття скла в тому, що нічого не потрібно змішувати. Достатньо купити засіб, який до вподоби, і розбризкати його поверхнею. Але вони мають і мінуси:
- токсичні компоненти, присутні в рідинах, здатні спричинити алергічні реакції у вигляді чхання, почервоніння шкіри тощо;
- зайві витрати, адже якісні засоби від надійних виробників коштують недешево.
Натуральні складові, змішавши які можна створити більш екологічний засіб для миття вікон, зазвичай є в кожному домі.
Лимон
Сік цитруса можна замінити лимонною кислотою. Для приготування засобу потрібно змішати 50 мл соку лимона та склянку води. Заливши готовий розчин у пульверизатор, його потрібно розбризкати на скло і протерти сухою м’якою ганчіркою.
Столовий оцет
Пропорції для приготування розчину такі ж, як і в попередньому рецепті. Застосовується він таким же чином. Але замість лимона береться оцет.
Звісно, запах рідини відчуватиметься в приміщенні певний час. Але вона здатна не тільки вимити вікна й не залишити розводів. Додатково оцет відлякує комах, які також сприяють забрудненню вікон.
Кухонна сіль
Звичайна сіль допоможе впоратися з незначними забрудненнями та зробити так, щоби скло блищало. Сольовий розчин готується з 2 ст. л. солі та склянки води. Скло протирається змоченою в ньому ганчіркою з мікрофібри.
Як вимити вікна втричі швидше
Зробити це допоможе «розумна техніка». Ім’я бренду та функціональність впливають на вартість робота для миття вікон. Зате з ним вам не доведеться вдихати випари мийних засобів. Ваші руки не контактуватимуть із хімією та брудною водою.
Зручні ергономічні прилади здатні ефективно очистити вікна до блиску. Мити ними можна й інші гладкі поверхні: столи, двері, дзеркала тощо.