Співробітники правоохоронних органів оголосили про розкрадання 15 мільйонів гривень під час оновлення фасаду та даху одного з корпусів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Підозри висунуто трьом особам, яких слідчі ідентифікують як співучасників. Справи стосовно осіб, підозрюваних у привласненні коштів, вже перебувають на розгляді в суді.
Про це 23 червня повідомили у Офісі генерального прокурора та столичній прокуратурі.
Згідно з матеріалами справи, у 2021 році під час проведення тендерів створювалася ілюзія змагальності між підконтрольними підприємствами. Переможцем торгів було обрано заздалегідь визначену компанію. З нею було укладено договір, а вартість та обсяги виконаних робіт у документах штучно завищувалися. Різниця коштів учасниками схеми перераховувалася на підконтрольні компанії та конвертувалася в готівку.
Таким чином, за версією слідства, підозрюваним вдалося привласнити понад 15 мільйонів гривень.
Підозрюваний у привласненні коштів під час ремонту фасаду та покрівлі одного з корпусів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Telegram/Київська міська прокуратура
Наразі правоохоронці офіційно повідомили про підозру у сприянні заволодінню бюджетними коштами трьом учасникам схеми:
- – особі, яка забезпечувала створення та участь підконтрольних підприємств у тендерах університету;
- інженеру з технічного нагляду, який здійснював контроль за проведеними роботами;
- колишньому керівнику відділу капітальних ремонтів та будівництва Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
У Офісі генерального прокурора зазначають, що під час обшуку одна з учасниць схеми, яка забезпечувала формальну участь у тендерах на проведення ремонтних робіт з боку підконтрольних підприємств, намагалася втекти через вікно, проте її було розшукано. Суд обрав їй запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 8 млн грн. Колишнього посадовця університету тимчасово помістили під нічний домашній арешт на час слідства.
"Стосовно осіб, які, за версією слідства, безпосередньо заволоділи коштами університету, обвинувальні акти вже знаходяться на розгляді суду", — зазначається у повідомленні Офісу генерального прокурора.
