112Великими фінансовими потоками знову течуть бюджетні гроші
Незважаючи на постійні та наполегливі заклики громадськості до столичної влади не витрачати мільйони гривень бюджетних коштів на проєкти, які можна було б виконати після закінчення війни, у Києві відчиняють скарбницю. А звідтіля великими фінансовими потоками течуть гроші. Ні, зовсім не на потреби ЗСУ.
Ми проаналізували низку весняних тендерів, які проводять комунальні підприємства. Спектр закупівель чималенький: від кавомашин, офісних меблів до капітальних ремонтів автошляхів, скверів, парків…
На зелені куточки Києва кинули мільйони гривень
Скажімо, «Київзеленбуд» оголосив торги щодо капремонту дитячого та спортивного майданчиків у парку «Юність» у Святошинському районі» за 343 тисячі гривень.
Інший тендер цього КП стосується виконання проєктних робіт: «Реконструкція та благоустрій парку «Орлятко». Вартість – 560 тисяч гривень.
Зеленбудівці вважають, що на часі також капремонт скверу в провулку Чеховський у Шевченківському районі – за послуги з інженерного проєктування готові викласти 149 тисяч 332 гривні.
Узялися також капітально відремонтувати парк навколо озер Йорданське та Кирилівське, що на Оболоні. Договір із підрядником на виконання проєктних робіт підписано 15 квітня. Заплатять 890 тисяч гривень.
Було укладено низку угод на інженерно-вишуквальні роботи, технічне обстеження деяких зелених куточків. Зокрема, за сквер на Подолі перекажуть підряднику (ТОВ «Київська проєктна група») 391 тисячу 393 гривні.
І ось ще «свіжий» тендер від цих комунальників. 25 квітня вони оголосили конкурсну пропозицію – капремонт скверу на Вишгородській, 32/2, в Оболонському районі. І за цю роботу підприємство готове щедро заплатити – ні, не 70-80 тисяч гривень – 5 мільйонів 557 тисяч 844 гривені. Додайте сюди ще 6 тисяч 408 гривень за експертизу кошторисної частини проєктної документації.
Складається враження, що ледве не всі зелені зони столиці раптово (нинішньої весни!) потребують вартісного капітального ремонту.
Дивні консультації
Цікавим і дещо загадковим є підряд вартістю 82 тисячі 608 гривень – інформаційно-консультаційні послуги та супровід отримання дозволів. 26 березня ТОВ «МЕТЦ ІНФО» (а воно була єдиним учасником торгів у «Київзеленбуді») оголосили переможцем тендеру. Бенефіціаром, як зазначає портал Yocontrol, є Берлізов Юрій Олександрович. Серед видів діяльності фірми – неспеціалізована оптова торгівля, складське господарство, діяльність у сфері зв’язків із громадськістю, інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах…
Виникає запитання: невже в штаті «Київзеленбуду» немає працівників, які контролювали б «супровід дозволів» на ті чи інші роботи? Яка необхідність залучати посередника?
Тунелі метро і 13 загадкових мільйонів гривень
10 квітня заявив про солідний весняний тендер Київський метрополітен (виконувач обов’язки начальника Віктор Вигівський). Запланували обстеження тунелів вартістю 13 мільйонів 135 тисяч гривень. Нині шукають підрядну організацію. Невже метрополітенівці після закриття станцій «синьої» гілки запідозрили, що в них справді щось «підгорає»? Сподіваємося, громаді нададуть пояснення, чому саме 13 мільйонів коштує обстеження тунелів.
До речі. Як розповідав «Kаштан NEWS», під час другого засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу та оцінки ефективності діяльності місцевих органів влади в Києві, що відбулося 23 квітня, присутні обговорили стан станції метро «Поштова площа». За інформацією громадських активістів, вона на межі аварійності.
Водночас 23 квітня члени ТСК виступили з пропозицією, щоб КМДА розглянула питання і виділила кошти для експертного дослідження ділянки підземки цієї станції.
26 квітня депутатська фракція «Слуга народу» в Київраді виступила із заявою, у якій йдеться про те, що «існує реальна небезпека для життя та здоровʼя киян, які відвідують Поштову площу». Адже «постійно відбувається просідання грунту через підняття води та хаотичну забудову». На думку депутатів, «є підозра, що з об’єкта замороженого будівництва під Поштовою площею протягом п’яти років не відкачувалася вода, а стан конструкцій та комунікацій за цей час став аварійним. Існує небезпека деформації тунелів метрополітену, а як наслідок закриття ще кількох станцій».
Із тендерної документації випливає, що метрополітенівці мають намір обстежити ділянки на трьох гілках підземки. Однак чомусь не конкретизують, які це ділянки. Гроші – великі, а ось конкретики немає. Чому ж тоді директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор на засіданні ТСК промовчав про тендер на 13 мільйонів гривень? Можливо, злякався, що депутати будуть розпитувати, чому з бюджету вирішили віддати саме таку суму, які конкретно ділянки метро викликають стурбованість і є загрозливими.
І «Київавтодор» також на ярмарку грошей
Не хоче пасти задніх у весняних конкурсах і «Київавтодор» (гендиректор Олександр Федоренко). Він запланував викласти з гаманця підприємства 10 мільйонів 493 тисячі гривень лише за розробку проєктно-кошторисної документації: «Капітальний ремонт вулиці Милославської від вулиці Оноре де Бальзака до вулиці Миколи Закревського у Деснянському районі». А скільки потім ще заплатять мільйонів безпосередньо за дорожні роботи?!
Головне – м’які сидіння для начальства
Звернемо увагу на низку побутових закупівель. Скажімо, комунальне підприємство «Київблагоустрій» купує кавомашину Saeco new royal otc за 21 тисячу 999 гривень. Між тим, в Інтернеті на сайтах деяких продавців можна знайти такий же апарат за меншу ціну – за 18 тисяч 999 гривень.
Департамент територіального контролю Києва (директор Михайло Буділов) замовив офісні меблі на 432 тисячі 900 гривень.
Про комфорт у період воєнного стану подбав і «Київзеленбуд» (директор Юрій Бахмат), оголосивши 18 квітня тендер – купують офісні крісла. Переможцем тендеру став Дроздровський Віктор Васильович (ФОП) з Миколаєва. Із специфікації поставки товару дізнаємося, що комунальники замовили 14 крісел марки Ultra: за кожне викладуть 2 550 гривень. А також їм надійдуть два крісла (Марсель Хром), кожне з яких коштує 5 100 гривень. І ще два крісла марки «Комфорт нью», по 1600 гривень за кожне. Загалом 18 крісел за 49 тисяч 100 гривень. Мабуть, два крісла (Марсель Хром) будуть у службових кабінетах керівників.
Утім, придбання стільців для м’якого сидіння начальства – дрібниця, певно. А ось віддати мільйони гривень за ремонти парків та скверів – круто. Влада Кличка навіть не замислюється: а може, вартісні фінансові вливання в зелені куточки зачекають до закінчення війни?
Тендерять «золоті хлопчики» на повну.
Богдан ТУР
Читайте також: РЕЙТИНГ ТЕНДЕРНИХ ЧЕМПІОНІВ-2023
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.