Корупційне правопорушення при придбанні серверного устаткування: у Києві оголошено підозру службовцю Державної служби зайнятості

Посадовцю Державної служби зайнятості, який, за даними слідства, переплатив понад 16,5 мільйонів гривень за серверне обладнання, вручили підозру у Києві.

Про це 5 серпня інформує поліція Києва.

Згідно з матеріалами справи, у Державній службі зайнятості було започатковано великий тендер на придбання серверів для інформаційної системи відомства, вартість якого оцінювалася у 80 мільйонів гривень.

«Він мав ретельно проаналізувати ринок, порівняти ціни та обґрунтувати кожну копійку, як того вимагали його службові обов’язки.Однак, замість справжнього дослідження ринку, підозрюваний використав штучно завищені цінові пропозиції. До документації були додані комерційні пропозиції від сумнівних посередників, а не від виробників або офіційних дистриб’юторів обладнання», — повідомили у київській поліції.

Державна служба зайнятості уклала угоду та повністю розрахувалася з постачальником на суму 79 мільйонів гривень.

«Відповідно до висновків експертиз, через неналежне виконання службових обов’язків посадовцем, закупівля була здійснена за завищеною ціною, що призвело до фінансових збитків держави на суму 16 585 177 гривень», — зазначено у повідомленні.

Слідчі повідомили підозрюваному про причетність до кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість. Максимальне покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на термін від двох до п’яти років, з можливим позбавленням права обіймати певні посади або провадити певну діяльність до трьох років.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *