У п’ятницю, 30 грудня, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі прощатимуться з двома полеглими бійцями.
Об 11:00 кияни прощатимуться з колишнім політв’язнем Геннадієм Афанасьєвим, який загинув 18 грудня в районі Золотарівки Луганської області.
Геннадій Афанасьєв. Фото: фейсбук Героя
Опісля, о 13:00, Героя поховають у Вишневому, що на Київщині.
Геннадій Афанасьєв з позивним «Тор» — боєць 130 батальйону ТРО 241 бригади. Пішов на війну після початку повномасштабного вторгнення. До цього чоловік займав активну громадську позицію.
У травні 2014 року невдовзі після окупації Криму його затримала російська ФСБ на одній з вулиць Сімферополя.
Чоловіка звинуватили у нібито підготовці терористичних актів. Він став одним з обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова». Згодом кремлівський режим засудив його до 7 років позбавлення волі, але через два роки його вдалося повернути в Україну в результаті обміну.
У 2018 році Європейський суд з прав людини зобов’язав росію виплатити Афанасьєву грошову компенсацію через нелюдські умови конвоювання.
У чоловіка залишилися дружина та 2-річна донька.
Пізніше, о 12:30, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі проведуть в останню дорогу 28-річного журналіста та бійця російсько-української війни Олега Рибальченка.
Олег Рибальченко. Фото: Anastasiia Plokha
Поховання Героя заплановане на Байковому кладовищі.
Як зазначалось раніше, Олег Рибальченко з позивним «Риба» загинув 22 грудня, у боях за Бахмут.
Ще студентом Олег Рибальченко брав активну участь у Революції Гідності у найважчі дні протистоянь. Після Майдану пішов на фронт добровольцем. Коли повернувся до Києва, то працював журналістом. Зокрема, писав і для Української правди.
Після повномасштабного вторгнення чоловік повернувся на передову, де обороняв спочатку столицю, а потім і Донеччину.
У Олега залишилась дружина Анастасія. У своєму інстаграмі дівчина пише, що за добу до загибелі чоловік писав, що переймається не своїм станом, а пораненими та загиблими побратимами після штурму.
«Він завжди переймався всіма окрім себе. Він так сильно завжди нас всіх оберігав. Болить рівно настільки, наскільки ти робив мене щасливою. А робив ти мене найщасливішою у світі. Кожен день і кожної хвилини. Я не знаю, як без тебе. Але ти зі мною, в серці, назавжди», — йдеться під постом у дівчини.
Того ж тижня, 24 грудня, загинув молодий звукорежисер Ілля Грабар, який теж після загострення війни поповнив лави захисників.
Вічна слава Героям! Вічна помста ворогові!
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua