Міндовкілля ініціювало внести 32 види тварин під захист Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).
До списку заборонених до вивозу тварин та птахів входять щиглики (Carduelis carduelis), чижі, декілька видів жайворонків, а також вівсянок, чечіток, чечевиць, снігурів, шишкарів ялинкових, щедриків (канаркових в’юрків). А ще — болотяних черепах. Повний список тут.
У Міндовкіллі повідомили, що Секретаріат CITES своєю нотифікацією від 24 березня 2021 року повідомив про включення цих тварин до Додатку III CITES.
-Раніше ці види птахів не були захищенні Конвенцією, і цим користувалися злочинці для нелегальної міжнародної торгівлі. Тепер 32 представники фауни будуть знаходитись під захистом та їх переміщення за кордон без відповідних дозвільних документів, які видає Міндовкілля, не допускається, — повідомив заступник Міністра Олександр Краснолуцький.
Рішення набуває чинності через 90 днів після дати зазначеної нотифікації — 22 червня 2021 року.
Нагадаємо: Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora — CITES) — це міжнародна угода (договір) між державами з метою регулювання міжнародної торгівлі видами рослин і тварин, що знаходяться під загрозою зникнення. Дана Конвенція покликана гарантувати, що міжнародна торгівля дикими рослинами і тваринами не загрожуватиме їх виживанню. Конвенція СІТЕС регулює міжнародну торгівлю на підставі системи дозволів і сертифікатів тільки тими видами флори і фауни, які включені в Додатки I, II і III до Конвенції. Слід зазначити, що Конвенція СІТЕС, регламентує ввіз/вивіз не тільки живих тварин, птахів та рослин, їх частин, а й будь-яких виробів з них.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua