Сьогодні, 7 липня, Уряд виділив кошти на придбання науково-дослідного судна для українських антарктичних експедицій. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Придбання власного судна допоможе вирішати логістичні проблеми на станції «Академік Вернадський», адже для доставляння річних і сезонних експедицій, вантажів Україна поки що змушена щороку фрахтувати іноземні судна.
«Україна входить до 30 країн світу, що мають цілорічні станції в Антарктиді. Вивчення та освоєння ресурсів Світового океану є одним із головних трендів розвитку науки та технологій у сучасному глобалізованому світі, і свого часу Україна мала чималі здобутки та напрацювання в царині морських досліджень», — зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Власний океанографічний криголам дозволить у перспективі працювати не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах океану.
Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий на прикладі учасників 25-ї Української антарктичної експедиції, які складно діставалися станції через пандемію.
«Перезмінка була під загрозою зриву, а дорога тривала понад місяць. Тому коли 6 лютого цього року полярники 25-ї УАЕ вперше в історії прямо зі станції спілкувалися з Президентом України, то на його запитання, що потрібно найбільше, учасники експедиції не роздумуючи відповіли: власний криголам» — згадує він.
Тоді Володимир Зеленський пообіцяв, що держава зробить все необхідне для придбання судна та поставив завдання Офісу Президента і Уряду разом напрацювати рішення.
«Ми дуже вдячні! Сподіваємося на подальшу підтримку народних депутатів — членів бюджетного комітету ВРУ», — підкреслив Євген Дикий.
Найближчим часом рішення Уряду затвердить Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, після чого полярники отримають судно.
«Вечірній Київ» пропонує показати перші кроки українців на крижаній землі.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua