Енергетики працюють цілодобово й їм доводиться вдаватися до нестандартних технічних рішень, щоб відновити електромережу у максимально стислі терміни.
«Ми знаємо, що робити, аби енергосистема працювала навіть під таким ворожим тиском, і також у нас достатньо компетенцій для того, щоб швидко усувати завдані обстрілами пошкодження», — розповів виданню SPEKA член правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт, який відповідає за експлуатацію та розвиток мережі.
Він навів приклад, як після деокупації Київщини, Чернігівщини, Сіверщини, Сумщини енергетична інфраструктура, а це 15-20% енергосистеми, була суттєво пошкоджена. Ремонтні бригади разом з фахівцями з обленерго повністю відновили стабільне енергоживлення для цих регіонів за 1,5 місяця.
За словами Олексія Брехта ще до повномасштабного вторгнення компанія накопичила матеріально-технічну та ремонтну бази. Наразі використовується парк трансформаторного обладнання, релейного захисту та іншого. Нині «Укренерго» працює над поповненням рембази.
Він також наголосив, що українська енергосистема поранена, але швидко оговтується від травми.
Крім того, українська енергосистема об’єднана з Європейською енергосистемою та продовжує паралельну роботу з нею. Україна може як експортувати електроенергію, так і імпортувати її з Євросоюзу.
Енергетики говорять, що зима для України може бути особливо складною. Проте сидіти в темряві й холоді людям не буде потреби. Для цього всім потрібно максимально економити електроенергію.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua