Умови в’їзду до зазначених країн водночас можуть включати дотримання протиепідемічних вимог, зокрема надання негативних результатів ПЛР-тесту, проходження тестування в аеропорту та обов’язкового карантину, додав міністр.
Як туристи подорожують зараз?
Хоча більшість країн, зокрема європейських, на час пандемії для українців були закриті, наші туристи все ж подорожували.
Олександра Верещагіна, директорка туристичної агенції, говорить, що за час пандемії набрали обертів чартерні програми: Мальдіви, Домінікана, Єгипет, Занзібар, Шрі-Ланка. Навіть стартував перший чартер за всю історію до Каппадокії з Києва. Незмінними лідерами для туристичних поїздок залишаються Єгипет і Туреччина.
Загадкова Польща
Віталій — турист зі стажем і зазвичай свої поїздки організовує сам. З відкриттям ряду європейських країн вирішив спланувати поїздку на Кіпр. Говорить, що самостійна організація поїздки зараз стала складнішою: «Уже на етапі оформлення документів я зіштовхнувся з різною подачею інформації, зокрема щодо вимог по тесту для дітей: одні сайти наводять один перелік документів, інші — дають суперечливі роз’яснення. Вимоги по кожному документу я перевіряв на офіційних сайтах Кіпру. Крім того, потрібно періодично перевіряти умови в’їзду, адже вони можуть змінюватися, та моніторити ситуацію із локдаунами всередині країн».
Про труднощі у туристів під час самостійної організації подорожей говорять і туристичні агенти.
«На сайтах авіакомпанії можна купити квиток у будь-яку країну, вони не закриті — обмежене туристичне сполучення. У мене був випадок, коли туристка купила квитки в Абу-Дабі, а потрапити туди не змогла, бо ОАЕ, відкриті, але саме Абу-Дабі зачинений для туристів. Складнощі виникають і з покупкою квитків до США, бо купуючи квитки треба дивитися країну, через яку транзит. Українців не пускають через низку країн. У результаті — квитки згорають. А ще велику увагу треба приділяти страховкам», — наголошує Олександра Верещагіна.
Головна порада — бути уважними до вимог і перевіряти їх по офіційним каналам інформації, адже умови перетину кордонів змінюються щотижня.
Італія завжди у топі туристів
Чи спростять організацію подорожей ковідні сертифікати?
У Кабінеті Міністрів уже заявили про готовність до впровадження сертифікатів вакцинації.
«Україна першою звернулася до Єврокомісії, щоб домовитися про сумісність українського та європейського Цифрового сертифікату про імунітет від COVID-19. Ми офіційно розпочали цей діалог і наразі робота кипить. Рішення потрібно приймати швидко, щоб уже цього літа українці могли вільно подорожувати до ЄС», — повідомила Ольга Стефанішина, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Оптимістично на впровадження ковідних сертифікатів дивляться і туристичні агенти.
«Звісно ми, як представники туристичної сфери, ще не знаємо як все це працюватиме, сертифікати ще на стадії розробки, немає чіткого механізму його впровадження. Проте вони мають спростити подорожі для туристів. З властного досвіду знаю, що в Ізраїлі ввели пом’якшення для тих, хто вакцинувався. Ці люди безперешкодно мандрують країною та мають пом’якшення масочного режиму», — говорить Олександра Верещагіна, директорка туристичної агенції.
Основні параметри ковідних сертифікатів уже розробили у Міністерстві цифрової трансформації України. Їх планують зробити як електронними, так і паперовими. Паперову версію згодом можна буде отримати у сімейного лікаря. Також в уряді планують налагодити видачу таких сертифікатів у Центрах надання адміністративних послуг. Хоча, при оформленні документа, говорять в Кабміні, буде надаватися перевага електронній формі, зокрема формату QR-коду. При цьому всі персональні дані будуть надійно захищені.
Документ міститиме: дані про вакцинацію; негативні ПЛР-тести; інформацію про одужання після COVID-19.
Очікується, що сертифікати вакцинації з’являться в Україні з 1 липня 2021 року.
Греція відкрила кордони для туристів
Офіційно: ЄС відкриє кордони для вакцинованих мандрівників із третіх країн
Посли країн Європейського Союзу схвалили рішення дозволити в’їзд громадянам третіх країн, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу.
Як повідомляє «Європейська правда», про це оголосив речник Єврокомісії на брифінгу у Брюсселі.
«Посли ЄС домовилися оновити підхід щодо мандрівок з-за меж Європейського Союзу. Рада тепер рекомендує країнам-членам послабити обмеження для тих, хто вакцинований схваленими вакцинами», — сказав він.
Рада також розширить список третіх країн з хорошою епідеміологічною ситуацією, який буде заснований на нових критеріях.
«Водночас, щоби зменшити ризик поширення штамів коронавірусу в ЄС, Рада узгодила новий надзвичайний механізм призупинення, який дозволить країнам-членам діяти швидко і скоординовано», — додав представник Єврокомісії.
Нові рекомендації тепер мають бути формально затверджені Радою ЄС.
Нагадаємо, навідновлення туристичної галузі Києва після карантинних обмежень може піти до трьох років.
Оксана КОШОВА, фото надане автором
Sourse: vechirniy.kyiv.ua