За останні місяці у столиці дерусифікували понад 200 міських об‘єктів. У цьому списку є й вулиця Гаршина, яка знаходиться у Святошинському районі. Вулиця названа на честь російського письменника Всеволода Гаршина.
На щастя, більше її не існує. Натомість з’явилась вулиця названа на честь українського письменника, майстра експресіоністичної новели та громадського діяча — Василя Стефаника. Його твори — «Кам’яний хрест» та «Лист» знайомі усім зі школи.
Рішення про перейменування прийняла експертна комісія у травні цього року. А пізніше, у додатку «Київ Цифровий» пропозиція стосовно перейменування набрала голосів — 16 860.
Депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Гаршина на Василя Стефаника.
Довідково: Василь Стефаник народився 14 травня 1871 в селі Русів, що в Івано-Франківській області. Навчався спочатку в Русівській сільській школі, а згодом у міській. 1883 році склав екзамени до польської гімназії у Коломиї.
У ці ж роки почав писати вірші та займався активною громадською діяльністю. Зокрема, організовував читальні для селян.
Надалі здобував освіту в Дрогобичі, де познайомився з Іваном Франком. В газетах з’являються статті його авторства: «Жолудки наших робітничих людей і читальні», «Поети і інтелігенція», «Книжка за мужицький харч» та інші.
Василь Стефаник
Художник Василь Касіян. «Покутська трійця» — Василь Стефаник, Лесь Мартович, Марко Черемшина, 1949 р.
В 1897 в місцевій газеті були надруковані перші твори («Лист», «Побожна», «Стратився», «Засідання»). Збірки новел: «Синя книжечка» (1898), «Камінний хрест» (1899), «Дорога» (1901), «Моє слово» (1905), «Вона — земля» (1926).
Нагадаємо, киянам не потрібно змінювати документи при перейменуванні вулиці.
Окрім того, документи, які засвідчують право власності на нерухомість, залишаються також чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані. Такі документи змінюються лише за необхідності. Наприклад, для купівлі-продажу чи дарування нерухомості.
До теми — Людина модернізму і моральний авторитет нації: у Києві з’явилась вулиця Мирослава Поповича
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua