У «Київзеленбуді» «Вечірньому Києву» розповіли, що заходи проти рослини-алергена проводитимуть у кожному районі. Про це подбають у районних комунальних підприємствах зеленого господарства, а також у лісництвах. Адже зеленбудівці добре знають свої території та бачать, де вже амброзія піднялася.
У лісопаркових господарствах обробку проводитимуть у приміських буферних зонах лісів.
Так у Межигірському лісництві КП «Святошинське лісопаркове господарство» за допомогою спеціального екологічного засобу «Амбростоп», створеного на основі природного мінералу бішофіт, вже провели перший тур робіт проти амброзії. У лісництві розповідають, що обробку рослин зазвичай здійснюють ще до їхнього цвітіння. Потрапляючи на листя, засіб проникає всередину рослини та викликає її в’янення, впливає на пилок рослини та робить його стерильним. При цьому препарат не містить пестицидів і агрохімікатів. Застосовується переважно з травня по липень, коли рослина-алерген сходить і знаходиться у фазі активного росту.
Зеленбудівці нагадують, що амброзія захоплює території, де відсутній або пошкоджений трав’яний покрив — пустирі, розриті ділянки, будівельні майданчики, понівечені колесами транспорту газони та узбіччя доріг. При чому, балансові території Київзеленбуду — парки та сквери, приміські лісосмуги гарантовано будуть позбавлені шкідливої рослини. За стан прибудинкових територій відповідають Керуючі компанії районів.
Амброзія — один з найнебезпечніших бур’янів, який згубно впливає на організм людини. Ця рослина однорічна. Насіння амброзії швидко розноситься вітром на відстань до 5 км. Особливо небезпечний бур’ян для людей, які страждають на амброзійний поліноз. Пилок амброзії, що потрапив в дихальні органи людини, викликає сльозотечу, також погіршується зір, підвищується температура тіла, з’являється кашель, головний біль, слабкість. У найбільш чутливих людей амброзія може спровокувати навіть напади астми.
Нагадаємо: «Вечірній Київ» писав, що у водоймах столиці розплодилися екзотичні хижаки, які загрожують місцевим видам риби.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua