Загадкова атмосфера Музею води вражає навіть дорослих
Цього року Музей води (КП «Водно-інформаційний центр») відремонтували і тепер внутрішній простір цієї історичної споруди першого централізованого водогону Києва став більш сучасним та дійсно набув ознак «храму води».
Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко, відвідавши оновлений музей.
Дмитро Науменко радить усім киянам побувати у незвичному музеї
Музей ділиться на три яруси: верхній доречно оздоблений композицією з молекул води — основи всієї гідросфери; в середньому відображаються різні прояви водної стихії; нижній зроблений у світлих тонах, що уособлює чистоту та вразливість води – джерела життя на Землі.
«Повне занурення» у стихію води
Прикрасою вестибюлю оновленої споруди є сходи, які ведуть до підземної частини башти, тепер вони мають цікаву підсвітку, що додає загадковості перед мандрівкою у світ води.
12 пунктів визначають правила використання водних ресурсів
А над сходами до резервуару чистої води розміщений дуже цікавий документ — Водна Хартія, ухвалена у 1967 році Радою Європи, дванадцять пунктів якої визначають важливі правила щодо водних ресурсів.
Далі на відвідувачів Музею чекає екскурс на планету Земля часів, коли тільки сформувався її рельєф, створювалась атмосфера та гідросфера.
Можливості сучасної техніки вражають
Інтер’єр підземної частини Музею доповнено можливостями сучасної проєкційної техніки та науковим контентом, що значно посилює відчуття та сприйняття інформації про одну із версій зародження життя на Землі.
Також в Музеї оновили експозицію «Океан» з величезним акваріумом, де за рахунок спецефектів складається враження занурення на дно океану.
Макет Бортницької станції
Додали сучасних спецефектів і до експозиції «Водовідведення», що дозволяють сформувати реалістичну уяву про експлуатацію каналізаційного господарства та очистку стічних вод, там же знайшов місце макет оновленої Бортницької станції аерації (візуалізація того, як буде виглядати БСА після реконструкції), який виготовив Київводоканал.
У Музеї створено незвичний акваріум
«На справді говорити про Музей води можна дуже багато, бо це дійсно надзвичайно цікаве, пізнавальне місце відпочинку для всієї родини, тут неймовірна атмосфера і особисто я завжди із захопленням відвідую цей заклад», — наголошує Дмитро Науменко.
Музей води розміщений в старовинній водонапірній башті
Музей води працює з дотриманням всіх протиепідеміологічних заходів у середу, четвер, п’ятницю з 10.00 до 16.00, а в суботу та неділю з 10.00 до 17.00.
Музей води розташований у парку «Хрещатий»: вул. М. Грушевського, 1-В.
Фото із фб сторінки Дмитра Науменка
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua