СИМФОНІЧНІ КОНЦЕРТИ
17 вересня разом із Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України під орудою художнього керівника і головного диригента Володимира Сіренка виступить італійський скрипаль українського походження Олександр Семчук, який грає на скрипці бренда «Bernardel» від 1855-го та смичком «Біла Леді» від Навеа-Вера. Цього разу він виконає легендарний Скрипковий концерт Петра Чайковського.
Концерт транслюватиметься онлайн.
24 вересня, за підтримки Благодійного фонду VERE MUSIC FUND, академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під орудою Антонія Кедровського представить вишукану програму із творів, які написані композиторами в ранній період творчості. Зокрема, Моцарт написав 25-ту симфонію 1773-го року, тобто — у 17-ть. Лише вона та найпопулярніша 40-ва написані в соль мінорній тональності. Саме із першої частини 25-тої режисер Мілош Форман починає власний фільм «Амадей». Нині ж твір відкриє програму цього вечора. Солістом у Першому фортепіанному концерті Сергія Прокоф’єва виступить знаний молодий піаніст Артем Ясинський. Цей концерт став «дипломною» роботою Прокоф’єва, яку він представив на завершення Петербузької консерваторії. Вперше твір звучав 1912-го. Символічним обрамленням у програмі цього вечора стане Друга симфонія Людвіга ван Бетховена. Її композитор написав у 32, завершивши перші десять років життя у Відні, де його всі знали і як піаніста-віртуоза. Саме у ці роки у Бетховена почалися проблеми зі слухом. Другу симфонію композитор присвятив аристократу Карлу Ліхновському, який до 1806-го був меценатом Бетховена.
КАМЕРНІ КОНЦЕРТИ
Фестиваль камерної музики КVІНТОФест
18 вересня на відкриття Третього фестивалю камерної музики КVІНТОФест Київський камерний оркестр представить програму, де звучатиме музика Йоганна Себастьяна Баха, а також — Ігоря Стравінського та Едісона Денисова, які написали твори в стилі Баха. Зокрема, можна буде почути твір для камерного оркестру із назвою «Dumbarton Oaks» Ігоря Стравінського, який композитор написав на честь 30-річчя шлюбу колекціонерів Блісс у дусі бахівських концертів. Доповнять програму Третій та Четвертий «Бранденбурзькі концерти» Баха, а також твір «After Bach partita № 2» Едісона Денисова. Солістами будуть скрипалі Вадим Борисов та Віктор Іванов, флейтисти Ігор Тютюнніков та Олександра Синякова.
19 вересня відбудеться концерт із назвою «Чарівність і пристрасть», в якому виступить італійський дует «Duo Terlizzi» — скрипаль Марко Терліцці та піаніст Рафаель Терліцці. Брати Терліцці поєднують поетичність натур і потужність темпераменту, але щоразу зачаровують їхнім неймовірно прекрасним діалогом із музикою. Цього вечора вони виконають твори композиторів-класиків ХХ століття, зокрема, Моріса Равеля, Еріка Саті, Кароля Шимановського, Астора П’яццолли.
20 вересня звучатимуть твори Антоніо Вівальді та Астора П’яццоли, які виконає Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під орудою художнього керівника і головного диригента Валерія Матюхіна. У першому відділі звучатимуть інструментальні концерти Антоніо Вівальді для солістів та струнних. Друга частина вечора буде присвячена музиці Великого Астора, 100-річчя якого святкують цьогоріч у світі. Солісти — Богдана Півненко (скрипка), Оксана Нікітюк (сопрано), Лоліта Хомліченко (віолончель), Богдан Галасюк (гобой), Дмитро Фонарюк (кларнет), Кирило Бондар, Маріана Скрипа, Едуард Скрипа, Ольга Аколішнова, Ганна Фролова (скрипка), Артем Замков, Любов Мосійчук (віолончель), партія basso continuo — Володимир Ворончук.
21 вересня Київський квартет саксофоністів Національної філармонії України представить проєкт із назвою «КЛАСІК ДЖАЗ». Участь також беруть саксофоніст Олександр Рукомойніков, перкусіоніст Сергій Хмельов, піаніст Олексій Боголюбов.
Концерт транслюватиметься онлайн.
22 вересня разом із Національним камерним ансамблем «Київські солісти» виступить один із найяскравіших музикантів світу — альтист і диригент Максим Рисанов. Він грає на інструменті 1780 року, наданий йому Фондом Elise Mathild. Цей інструмент — робота італійського майстра Джузеппе Гваданіні. У його виконанні звучатиме соло у версії для альта та струнних «Квінтету для кларнета і струнних» (сі мінор, тв. 115) Йоганнеса Брамса. Солістами також будуть співак Дмитро Киричек та гобоїст Дмитро Гудима, які виконають «Біблійні пісні» Антоніна Дворжака. Програму концерту доповнять «Ноктюрн» для струнного оркестру Антоніна Дворжака та «Дивертисмент» Бели Бартока.
Концерт транслюватиметься онлайн.
26 вересня, за підтримки Фундації Qkultura, Міністерства культури Національної спадщини та спорту Польщі, відбудеться особливий вечір камерної музики, який присвячено 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру.
Вечір матиме чітко структуровану програму із творів класиків ХІХ та ХХ століть. В основі — музика композиторів єврейського походження, наприклад, Дмитра Шостаковича, Генріка Венявського, Ернеста Блоха, в якій можна почути мотиви пісень галицьких євреїв. Зокрема, завершиться цей концерт твором «Єврейський скетч» українсько-польського піаніста та композитора Костянтина Віленського. Він є учнем піаністки Аріадни Лисенко та, її чоловіка, композитора Андрія Штогаренка, «Пісня» якого відкриє цей вечір.
Метою цієї події є збереження пам’яті про людей, емоції та світ, якого більше немає. У концерті виступлять польські музиканти — піаніст Яцек Биліца, скрипалька Галіна Ярчик, акордеоніст Анджей Влодаж, віолончелістка Дорота Імеловська, співачка Каміла Клімчак. Окрім них, можна буде почути й знаного у світі скрипаля Вадима Бродського, який вчився у Давида Ойстраха та виступав на сцені київської філармонії вже у віці 11 років. Музикант є одним із тих, хто грав на скрипці Паганіні. Його знають як одного із найкращих виконавців творів Генрика Венявського, «Куявяк» якого звучатиме цього вечора.
Читайте також За лаштунки Філармонії: киянам відкриваються таємниці музичного царства
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua