Сьогодні у приміщеннях комунального підприємства «Київтеплоенерго» проводять обшуки. Тепловики повідомили, що підставою цього знову, як у лютому 2023 року, стали висновки ревізії Державної аудиторської служби України (ДАСУ).
ФАХІВЦІ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ПОРУШИЛИ РЕГЛАМЕНТ ПЕРЕВІРКИ
Висновки аудиту щодо діяльності підприємство отримало наприкінці минулого року.
«Київтеплоенерго» акцентує, що аудит, розпочатий у 2021 році, був призупинений Держаудитслужбою після запровадження в Україні воєнного стану та відтермінований до його скасування.
Про це Держаудитслужба письмово поінформувала комунальне підприємство, мотивуючи рішення ризиком для життя і здоров’я свого персоналу, які мали працювати безпосередньо на енергооб’єктах під час війни.
Фахівці Держаудитслужби під час підготовки звіту порушили регламент перевірки. Окрім того, аудитори склали акт ревізії підприємства, хоча ревізія є окремим видом перевірки, вимагає окремої процедури та проведена не була.
На початку поточного року КП «Київтеплоенерго» подало до суду на Держаудитслужбу через порушення під час проведення аудиту, необґрунтованість висновків та формальний підхід.
Відповідне провадження розпочато в Київському окружному адміністративному суді. Комунальне підприємство вважає висновки аудиторів необґрунтованими.
«В їхній основі — не аналіз документації чи фактичної роботи, а суб’єктивні документально не підтверджені оцінки, взяті переважно з медіаджерел», — звертають увагу фахівці підприємства.
ВИСНОВОК АУДИТУ Є СУБ’ЄКТИВНИМ
Крім того, Держаудитслужба свідомо позбавила КП «Київтеплоенерго» можливості надати фахові пояснення та коментарі. А це — грубе порушення порядку проведення державного фінансового контролю.
Висновок аудиту є вкрай необґрунтованим, містить низку суб’єктивних та упереджених оцінок.
Наприклад, держаудитори звинувачують «Київтеплоенерго» в тому, що, отримавши в середині 2018 року в управління теплові мережі після «Київенерго», підприємство не здійснило заміни всіх мереж.
«Але ж загальна протяжність зазначених теплових мереж — понад 2,7 тисячі кілометрів, а рівень аварійності на час передачі їх від „Київенерго“ складав 80%. Саме „Київтеплоенерго“ розпочало найбільш масштабну реконструкцію теплових мереж у безпрецедентних за останні десятиліття обсягах», — зазначили у комунальному підприємстві.
За останні роки здійснена модернізація (тобто заміна на кращі) понад 400 км мереж. Навіть в умовах війни, зокрема за сприяння міжнародних партнерів, «Київтеплоенерго» замінило понад 50 км теплових мереж.
Одночасна заміна всіх мереж за короткий термін технічно неможлива.
«Це б паралізувало роботу міського транспорту, критичної та соціальної інфраструктури — лікарень, пологових будинків, дитячих садків тощо, залишила б містян без комунальних послуг», — пояснюють фахівці.
Досвід інших європейських міст свідчить, що на виконання робіт такого масштабу треба щонайменше 10 років
АУДИТОРИ ЗАПРОПОНУВАЛИ У ЗАЛІ ТЕЦ СТВОРИТИ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ВСІХ СПОРТЗАЛ
У «Київтеплоенерго» розповіли про пропозицію аудиторів перетворити спортивний зал на одній із ТЕЦ (збудований ще разом зі станцією для працівників) на аналог закладу із мережі фітнес-клубів із вільним доступом для всіх охочих.
Мотивація Держаудитслужби проста, це — отримання прибутку.
Втім у «Київтеплоенерго» нагадують:
«ТЕЦ та її територія — це об’єкти підвищеної небезпеки з особливим режимом доступу та перебування там, особливо зараз, коли для російського агресора вони є головною ціллю. І в мирний час проходити та постійно перебувати на теплоелектроцентралі, де безперервно працює потужне обладнання, може лише спеціально навчений персонал».
Але ці пояснення енергетиків теж повністю проігноровані.
«КИЇВЕНЕРГО» ЗАЯВЛЯЄ ПРО СПРОБУ ДИСКРЕДИТАЦІЇ
На сьогодні колектив «Київтеплоенерго» налічує понад 9 тисяч працівників, які щоденно забезпечують роботу потужного теплоенергетичного комплексу.
«Враховуючи ігнорування всіх аргументів та порушення, Держаудитслужба перетворила перевірку на свідому спробу дискредитувати роботу багатотисячного колективу», — зазначають у комунальному підприємстві.
КП «Київтеплоенерго» не перешкоджає обшукам, добровільно надає запитувану інформацію та документи.
Свої права на фахові обґрунтовані та неупереджені висновки ревізії комунальне підприємство відстоює в судовому порядку.
Читайте також за темою:
«Київтеплоенерго» відповіло на звинувачення прокуратури в купівлі обладнання за завищеною ціною». У КП пояснили, що закупівлю здійснили за найнижчою ціною в Prozorro, і втручання посадовців підприємства в цей процес технічно неможливе.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua