Столиця вимушена підвищити вартість проїзду у комунальному громадському транспорті, щоб забезпечити стабільний рух та безпеку перевезення пасажирів. Причиною подорожчань називають зростання складових тарифу.
Востаннє Київ підвищував вартість проїзду у муніципальному транспорті три роки тому, у 2018-ому. Від того часу складники тарифу суттєво змінилися, а відтак — є гостра потреба у підвищення ціни на проїзд. Проїзд подорожчає вже з початку 2022-го. Вартість квитка становитиме від 12 до 20 грн за поїздку, в залежності від умов купівлі.
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник пояснив, що від 2018-го майже на 75% зросла зарплатня. Ще на 84% зросла в ціні підвищилася електроенергія та майже на чверть — дизельне пальне. Щоб зупинити сильний відтік кадрів на транспортних підприємствах та забезпечити підвищення зарплатні водіям, а також регулярний ремонт автопарку, місто йде на такий крок і підвищує тарифи.
«Нинішня ціна у комунальному транспорті давно не відповідає економічно обґрунтованому тарифу. За розрахунками КП „Київпастранс“, економічно обґрунтований тариф у наземному транспорті сьогодні становить 22,30 грн. За розрахунками КП „Київський метрополітен“, обґрунтований тариф у метро — 22 грн. Проте ми розуміємо, що це велике фінансове навантаження на пасажирів, тому при розрахунку нових тарифів одне із завдань — залишити транспортні послуги диференційованими із системою знижок», — зазначив Микола Поворозник.
Він також анонсував ціни, які планують встановити вже з 1 січня наступного року у метро, трамваях, тролейбусах та муніципальних автобусах. Відтак, найдешевшою буде поїздка для тих, хто має електронну Картку киянина — у такому випадку квиток коштуватиме 12 грн.
Для пасажирів, які купують поїздки, поповнюючи електронний квиток, вартість поїздки у комунальному транспорті становитиме від 15 до 20 грн: 15 грн при купівлі 50 поїздок, 20 грн — при купівлі від однієї до дев’яти поїздок.
Залишається також можливість придбання місячних проїзних квитків зі знижками. Одна поїздка за проїзним квитком коштуватиме від 14,20 грн залежно від типу проїзного. Також залишаються в обігу проїзні квитки, що використовуються з моменту активації: на 24 години, 48 та 72 години.
Він підкреслив, що місто зберігає пільги для всіх соціально-вразливих категорій населення.
«Наразі кияни мають можливість придбати наперед поїздки за ціною 6,50 грн і деякий час користуватися комунальним транспортом за старими цінами», — сказав Микола Поворозник.
За процедурою підвищення тарифів сьогодні розпочнуться громадські обговорення у форматі електронних консультацій, які триватимуть 15 днів. Встановити нові тарифи заплановано з 1 січня 2022 року.
Раніше комунальні підприємства «Київський метрополітен» і «Київпастранс» звернулися до столичної влади з проханням підвищити тарифи на проїзд або погасити збитки через карантин із бюджету. За їхніми підрахунками, економічно обґрунтований тариф на проїзд у метро становить 21,05 гривні, у наземному транспорті — 25,18 гривні, а в міській електричці — 78,90 гривні.
Перевізники запевняють, що зазнали значних збитків через карантин, запроваджений у зв’язку з коронавірусом.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua