У Міністерстві культури, молоді та спорту затвердили нові буферні зони в Києві, зокрема об’єднали зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври.
Про це повідомляє МКМС.
Під час брифінгу міністр Володимир Бородянський зазначив, що у зв’язку зі змінами до Закону України «Про охорону культурної спадщини», які були внесені 19 червня 2018 року, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини, наділений повноваженнями затвердження меж і режимів використання буферних зон об’єктів всесвітньої спадщини.
Він підкреслив, що під час розроблення буферної зони основна увага приділялася перспективам видового розкриття об’єкта з найбільш значущих точок зорового сприйняття панорами правого берега Дніпра.
Заступник міністра Світлана Фоменко додала, що ці норми МКМС затвердило 31 січня та відправило до ЮНЕСКО.
– Влітку на черговій сесії це питання буде розглядатися, але вони вже затверджені, ЮНЕСКО просто дивитиметься, як ми зберігаємо наші об’єкти, – сказала Фоменко.
За її словами, відтепер буферні зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври становлять загальну інтегровану площу, яка охоплює історичний центр міста Києва. Свого часу ці об'єкти вносилися у перелік об'єктів ЮНЕСКО без буферної зони, що спричинило хаотичну забудову та відсутність правового регулювання такої забудови в історичному центрі столиці.
– Ми більше ніж на 100 гектарів збільшили цю зону, туди увійшли вулиця Хрещатик, Майдан Незалежності, вул. Прорізна, Андріївський пагорб, Володимирська гірка, схили Дніпра, територія Парку Слави й Музею другою світової війни. Тобто, тепер це усе буферна зона, – сказала заступник міністра.
Крім того, в 2020 році планується відреставрувати низку об'єктів. Серед них – Костьол Святого Миколая та Бурса на території Софії Київської.
Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).
Sourse: vechirniy.kyiv.ua