У Києві підготували додаткові лікарні й вимагають від торговців знизити ціни на продукти

Все про коронавірус

Мер столиці Віталій Кличко розповів на щоденному комунікаційному брифінгу про ситуацію й тенденції, які склалися станом на 24 березня у Києві.

Про вимоги до прибулих з-за кордону

Українці, які повертаються додому з-за кордону, мають 2 тижні перебувати вдома на самоізоляції.

– Я хочу наголосити, в чому тривожність сьогоднішньої ситуації. Останніми днями в столицю спецрейсами з-за кордону прибувають десятки тисяч українців. Переважно в аеропорт «Бориспіль». Менша частина – на залізничний вокзал столиці. Рішення про повернення українських громадян ухвалювало Міністерство закордонних справ України. А з проблемою потенційно інфікованих людей на вулицях і загрозою швидкого розповсюдження інфекції, столиця залишається сам-на-сам, – заявив мер.

Він наголосив, що всі профільні державні органи повинні долучитися до контролю за станом здоров’я людей, які прибувають. До контролю того, в яких санітарно-епідеміологічних нормах приймають пасажирів у аеропорту.

– Потрібно суворо інформувати людей на кордоні, що всі, хто прилетів, мають 2 тижні перебувати вдома на самоізоляції. І повинні розуміти, яку нестимуть відповідальність за порушення такого зобов’язання. Бо сьогодні відбувається безконтрольне імпортування інфекції в столицю! – додав Віталій Кличко.

Разом із тим, він звернувся до МВС – посилити контроль за дотриманням киянами обмежувальних заходів. А також – підприємствами та установами – за виконанням ними заходів з організації дистанційної роботи співробітників. 

– Бо ми обмежили користування громадським транспортом, ввели спецквитки і отримуємо тисячні заявки від державних установ на проїзд їх співробітників! Куди вони будуть їхати, якщо можуть і мають працювати дистанційно?! Ми сьогодні повинні максимально обмежити кількість соціальних контактів! – наголосив Віталій Кличко.

Мер Києва нагадав, що кількість хворих на коронавірус у столиці за минулу збільшилася ще на 4 людини. І в місті вже 28 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Переважна більшість киян, що захворіли, привезли інфекцію з поїздок закордон.

Про підвищення цін на продукти

Мер Києва Віталій Кличко закликав торгівельні мережі столиці не піднімати ціни на продукти.

– Ми розуміємо, який ажіотаж на продукти харчування відбувається в місті і в країні у зв’язку з обмежувальними заходами. Люди схвильовані. І йдуть до супермаркетів запасатися продуктами першої необхідності. А окремі торговельні мережі користуються цим для заробітків! – сказав мер Києва.

Він зауважив, що міська влада не має повноважень регулювати ціни.

– Я звертаюся до Антимонопольного комітету звернути увагу на цю проблему і втрутитися в ситуацію. А власників торговельних мереж закликаю: не піднімайте ціни необґрунтовано! Є бізнес, а є мародерство! Сьогодні складно всім, і не треба наживатися на людях у таких складний для країни час! – додав Віталій Кличко.

Про маски, аптеки і лікарні

Наразі столиця закуповує маски, захисні костюми та медобладнання самостійно, за рахунок власного бюджету.

– Ми робимо в цій ситуації все, що в наших силах! І тести, і маски, і захисні костюми та медобладнання – це все ми купуємо самі! Закуповує місто з бюджету столиці, – наголосив Віталій Кличко.

Разом із тим, мер поінформував, що засоби захисту, що закуповуються коштом міського бюджету, розповсюджуються мережею міських аптек КП «Фармація».

– Місту належать тільки аптеки КП «Фармація». Усі медикаменти і засоби захисту, що ми отримуємо, централізовано розподіляємо в аптеки цієї мережі. Зрозуміло, що через ажіотаж все швидко розкуповують. Зазначу ще раз: медичні маски і засоби захисту ми, в першу чергу, відправляємо в медичні заклади. Лікарям. Це критично необхідно! – повідомив Віталій Кличко.

Куди везтимуть хворих на коронавірус

Крім Олександрівської лікарні, в місті облаштовано ще шість баз у медзакладах, що готові приймати інфікованих коронавірусом киян.

– Сьогодні всіх, у кого є підозра чи підтверджений діагноз на коронавірус, приймає Олександрівська лікарня. Там є все необхідне, аби надати своєчасну та кваліфіковану допомогу. Але вона – одна з семи визначених лікувальних баз. Крім Олександрівської в місті облаштовано ще шість баз у лікарнях і медичних центрах, – зазначив Віталій Кличко.

Це інфекційні відділення в таких закладах:

  • Київській міській лікарні № 4;
  • клінічній лікарні № 9;
  • міській дитячій лікарні № 1;
  • міській дитячій інфекційній лікарні;
  • у пологових будинках столиці номер 3 та номер 5. 

Усього розгорнуто 482 ліжка. З них для дорослих – 237 ліжок, для дітей – 200 і 45 – для вагітних. У структурі інфекційних відділень передбачено 78 боксів.

– Реанімаційні ліжка інфекційних відділень забезпечені апаратами штучної вентиляції легень. У всіх цих лікарнях є необхідний запас засобів індивідуального захисту, витратних матеріалів, дезінфекційних засобів, необхідних для надання медичної допомоги. А на випадок ускладнення епідемічної ситуації ми визначили додаткові заклади охорони здоров’я, де є окремо розташовані корпуси. І ми готові розгорнути додатково 7 тисяч ліжок, – підкреслив Віталій Кличко.

Про навчання у школах

Говорити про терміни відновлення навчального процесу наразі рано.

– 12 березня ми призупинили навчальний процес в школах та вищих навчальних закладах столиці. А також – у дитячих садочках. І, як показує статистика і рекомендації китайських лікарів, ми зробили вчасний і правильний крок. Поки зарано говорити про терміни відновлення навчального процесу. Бо боротьба з хворобою в Україні тільки розпочинається. Коли ситуація нормалізується – тоді ми зможемо говорити про відновлення навчання, – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що міська влада робить все можливе, аби школярі продовжували своє навчання дистанційно.

– Сьогодні вчителі дають завдання і навчальні програми школярам онлайн. Також, телеканал «Київ» транслює телеуроки. І вони користуються великою популярністю. Відео уроків можна переглянути також на Youtube-каналі та сторінці каналу «Київ» у Facebook, – повідомив Віталій Кличко.

Хто і де надає допомогу мало захищеним киянам

На базі Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації створений Єдиний центр координації дій для допомоги малозахищеним та одиноким киянам. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

– У столиці, на базі Департаменту соціальної політики, створений Єдиний центр координації дій для допомоги малозахищеним киянам. Усі благодійні, громадські, міжнародні організації або представники бізнесу можуть звертатися туди, щоб допомогти. Уже до Центру звернулися організації, що висловили готовність надати допомогу і надають її, – сказав Віталій Кличко та подякував соціально-відповідальному бізнесу за небайдужість і допомогу.

Так, наприклад, благодійний фонд «Життєлюб» надав 2 000 продуктових наборів для людей похилого віку. Торгівельна мережа «Новус» – 10 000 наборів першої необхідності. Всеукраїнська організація Червоного Хреста організувала 1 000 гарячих обідів для бездомних киян. Київська міська організація Червоного Хреста передала 4 тисячі медичних масок. Спілка Самаритян України – 3 000 продуктових наборів і 50 тисяч гривень на закупівлю масок.

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *